1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

BİLEMEDİM...

Konusu 'Okunası Yazılar' forumundadır ve alemdar tarafından 17 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

1. alemdar
    Cesur

alemdar Öyle bir geçer zaman ki! V.I.P

Beğenileri:
    2.545
    Ödül Puanları:
    6.330
    Yer:
    ATAMIZIN ŞEHRİNDEN
    Banka:
    3.940 ÇTL
    Nereden başlasam, nerede bitirsem bilemedim... Bilemedim yıllarca kimin dost kimin düşman olduğunu, bilemedim kimden zarar gelir kimden fayda... Aslında çok şey bildiğimi sanıyordum ya, meğer hiç bir şey bilmeden gidiyorum, bilmem nereye... Umutla sarılsam da hayata, hep kırmızı ışık yandı, yeşili beklerken sarı bile hazırlanmam için yanmadı... Hep o ışıkları kendim ayarlamaya çalıştım, ama hayat hep kırmızı da dur dedi... Elbet yeşile de sıra gelecek, elbet yeniden sürat kazanacağım... Hep öyle düşündüm hep öyle dua ettim... Hep hep... Her şeyin bir zamanı bir sırası var elbet bilenlerdenim... Ama bazen bilmek yetmiyor ki... Öyle durumlar yaşanıyor ki, şaşa kalıyorsun... Bilmemiz gereken her ne varsa yaşama dair bildik öğrendik derken, bir bakıyorsun ki alıp götürmüş biri veya birileri tüm bildiklerini... Tüm bilmek istediklerini... Ve tüm inancın sarsılıyor bildiklerine... Sen biriktiriyorsun her şeyi maddi ve manevi ne varsa, bir bakıyorsun bir anda yok olmuş, bir anda çalınmış... O kadar çok yaşadım, o kadar ağır bedeller ödedim ama bu son yaşadığım durum öyle sarstı ki... Anlatamam, hem maddi hem manevi... Hiç olumsuz bakan olmadım hayata, her kesin bir sınavda olduğunu bilenlerdenim... Ve gayret edenlerden... Haklıyı haksızı ayıranlardan oldum hep... Sevdiklerine kol kanat geren oldum... Bilemedim, demek ki kim düşman kim dost... Yaşam da her şey biliyorum, ne denli zorluklar, savaşlar, açlıklar, hastalıklar... Halime her daim şükürler olsun... Benim ki isyan değil, sadece sitem, hak edenlere... Biliyorum ki bu günler de geçer... Ama yazıldığı veya anlatıldığı kadar kolay olmuyor yaşananlar ve yaşanacaklar... Tek kendin olsan daha kolay atlatması, lakin ailen olduğunda ve birilerinin her bir sorumluluğu üzerinde olduğunda bu durum sanılanın ötesine geçiyor... Bazen anlatamadıkların oluyor, yazamadıkların... İşin içinden çıkamıyor insan, ha bugün ha yarın derken ömür bitiyor... Ve bazen yanlış anlaşılabilir bu duruma, durumlara düşüyorsun, düşürülüyorsun... Oysa ki başkalarının verdiği zararlar, senin başka zararlara yol açmana neden oluyor olabiliyor... Her bir şeyin planlı ve proğramlıyken, tüm sistem çöküyor... Ve düşünceler düşünceler.... Maddi ve manevi.... Sonu gelmeyen ...
    O kadar yalnız ve çaresiz hissediyor ki insan kendini, ne yapacağını nerelere kimlere ne diyeceğini bilmiyor bilemiyor.... Sanıldığı kadar kolay olmuyor... Bilememişim kimin dost, kimin düşman olduğunu... Ve şimdi çaresizce, çareler aramaya çalışıyorum... Ve çareler tükenmiş... Herkesin derdi kendine yeter zaten... Senin derdine kimse dönüp bakmıyor, bakamıyor bile... Eskiden öyle değildi, herkes bir araya gelir el birliğiyle çözerdi sorunları bir aile gibi... Oysa şimdilerde bir menfaat yoksa bakılmıyor bile yüzüne, kaldı ki, yardımlaşma... Rahmetli babam da hep koşardı yardımına insanların, maddi ve manevi... Bende öyle olmaya çalıştım, çalışırdım, lakin bu durum yaşanan dek... Öyle bir kanadım kırıldı ki... Ne zaman tekrar iyi olurum bilmem, bilemem... Umarım benim için de dostlar güzellikler düşünür ve umarım yaram sarılır... Hayat bu bugün bana yarın sana... Bugün sana, yarın bana... Hiç bir son yok, her şey başlangıç aslında... Bittiğini sanıyorsun, bir de bakıyorsun kendinle ilgili olmasa da sevdiğinle, sevdiklerinle ilgili sorunlar... Hani derler ya iyi gün dostu... Kötü gün dostu da olmak, olabilmek lazım, kimin başına ne zaman ne gelir bilinmez... ALLAH kimseyi çaresiz bırakmasın ( AMİN ) Her hesin yaşadığı sıkıntılar kendine en zor... Sanılır hiç bitmeyecek hep böyle sürecek...
    Umarım yalnız değilimdir... Bilemedim iyilikler garip, bilemedim güzel bakmak yanlış, bilemedim güvenmek aptallık... Bilemedim, bilemedim...

Sen ve şen kalmanız dileğiyle. EMİ.

katip, Çağlayağmur, YoRuMSuZ ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  2. Safir
    No Mood

Safir Özel Üye Özel üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    3.730
    Banka:
    151 ÇTL
    Sınav zor, insanın sevdikleriyle güvendikleriyle sınanması daha zor. Lâkin her şerde bir hayır vardır, her zorlukla beraber de bir kolaylık. Ümitsizliğe düşmeyelim.

Çağlayağmur ve alemdar bunu beğendi.
  3. Çağlayağmur
    Hoşgörülü

Çağlayağmur ... Süper Moderatör

Beğenileri:
    4.417
    Ödül Puanları:
    11.080
    Yer:
    Ankara
    Banka:
    811 ÇTL
    Zordur hayatı iyi günde olduğu gibi yaşamaya çalışmak kötü gününde. Hani dost biliriz, hani hep yanımızda olacak sanırız o tebbessümlü günlerimizde olduğu gibi kimilerini ama yoktur, bir kere zor durumda olmaya gör yeterki. Olumsuz olmak istemiyorum ama anlattıkların bana bunları yazdırıyor. Ne kadar yazsamda seni anladığımı senin yaşadıklarını yaşamadan aynı duyguyu hissedemem. Sadece sana biler dost olarak sana mnevi desttek olabiliriz. İnşallah bugünlerde geçecek. Hiç bir kötülükte kimsenin yanına kalmaz. Bu yalan dünyada olmasa bile bir Hakikat varki işte orada hesabı sorulur. Tekrar çok geçmiş olsun. İnşallah yakın zamanda sen ve ailen hem madi hem manevi sorunlarınızı halleder yeniden huzurlu günlere dönersiniz.

Safir ve alemdar bunu beğendi.
  4. Katip
    Hoşgörülü

Katip Özel Üye Özel üye

Beğenileri:
    2.391
    Ödül Puanları:
    5.580
    Meslek:
    ?
    Yer:
    Uzaklarda ...
    Banka:
    82 ÇTL
    Hep iyi niyetle baktığımız için herkesi de öyle düşünüyoruz.

Yazınız harikaydı.

alemdar ve Safir bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş