1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Bilgisayarda kuantum teknolojisi

Konusu 'Yeni Teknolojiler' forumundadır ve BeReNN tarafından 12 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

1. BeReNN
    Uykumvar

BeReNN Özel Üye Özel üye

Beğenileri:
    254
    Ödül Puanları:
    5.330
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    Istanbul, Turkey
    Banka:
    289 ÇTL
    Minyatür kuantum bilgisayarına doğru büyük bir adım atıldı

Amerikalı bilimadamları, ilk kez iki ayrı iyonu her zamanki gibi lazer ışını yerine mikrodalgalarla değiştirerek, kuantum özelliklerini birbirlerine bağladı. Amerikan Ulusal Standartlar ve Teknoloji Enstitüsünde (NIST) görevli fizikçilerin çalışmasında elde edilen ilerleme, şu an oda büyüklüğündeki "lazer parkı kuantum bilgisayarlarının" akıllı telefonlarda kullanılana benzer mikrodalga teknolojisiyle, daha küçük hale gelebilmelerini sağlayacak. Mikrodalgalar geçmişte tekli iyonların değiştirilmesi için kullanılıyordu. Mikrodalgaların yeterince yakın konumlandırılması, "veri taşınmasında ve kuantum bilgisayarlarında hataların düzeltilmesinde çok önemli görülen bir kuantum fenomeni" olan iyonların birbirine dolanmasını sağlıyor.

AA

Sayfayı Paylaş