1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Bilgisayarin ip numarasi ?

Konusu 'Soru/Cevap - Öneri, İstek, Şikayet' forumundadır ve Hazangülü tarafından 17 Nisan 2009 başlatılmıştır.

1. Hazangülü

Hazangülü Forum Onuru

Beğenileri:
    117
    Ödül Puanları:
    4.480
    Banka:
    976 ÇTL
    bilgisayarlarin ip numarasi ayni olurmu ?

2. YoRuMSuZ
    Avare

YoRuMSuZ Biz işimize bakalım!

Beğenileri:
    7.327
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.722 ÇTL
    Nasıl yani? Eğer internete çıkış için kullanılan IP adresi statikse hep sabit kalır. Dinamik IP adresi ise modemi/bilgisayarınızı açıp kapattığınızda değişir. Not: Statik Ip adresi telekom tarafından beli ücret karşılığı sunuluyor...

Ama her bilgisayarın bir IP adresi de vardır. Güvenlik soruşturmalarında ister statik ister dinamik IP kullanın nokta adres bulunabilir.

3. Hazangülü

Hazangülü Forum Onuru

Beğenileri:
    117
    Ödül Puanları:
    4.480
    Banka:
    976 ÇTL
    Bizim iplerimiz sabit telefon uzerinden direk oldugu icin ama benim kafama takilan mesala sabit ip numrasindan aynisi baska ulkde yada baska sehirde olma imkani varmi

4. cR0spéR

cR0spéR Katılımcı

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    630
    Banka:
    1 ÇTL
    Hayır Oyle birşey Olamaz eğer Öyle bir şey olsaydı İp'Ler Cakışırdı !! Ve internet kullanılamazdı..

5. sessiz gemi

sessiz gemi Forum Tutkunu

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    1.130
    Meslek:
    mühendis
    Yer:
    Ankara
    Banka:
    80 ÇTL

katılıyorum!

6. YoRuMSuZ
    Avare

Beğenileri:
    7.327
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.722 ÇTL
    Proxi hizmeti veren siteler ve programlar var. Bunlarla yapabilirsin. Bu programlar/siteler sizin için boş bir ip adresi bulup farklı bir ülkedenmiş gibi gösterebiliyor. Aslında güvenlik amaçlı da kullanılıyor bu tür proxiler.

Ancak başka bir server üzerinden bağlantı yaptığınız için daha yavaş sörf yapmak durumunda kalıyorsunuz. Proxi sitelerine rastladıkça eklerim foruma.

7. akrep kral

akrep kral Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    20
    Meslek:
    talebe
    Yer:
    mekan-ı arz
    Banka:
    0 ÇTL
    evet örneğin türkiye ip leri kapalı olan siteleri açmaz iken ip adresini başka bir ülke ip adresi şeklinde değiştirirsen kapalı sitelere (youtube.com) gibi girebilirsin... ama biraz yavaş olur..

8. Hazangülü

Hazangülü Forum Onuru

Beğenileri:
    117
    Ödül Puanları:
    4.480
    Banka:
    976 ÇTL
    Bilgiler icin tesekürler arkdaslar

9. @MALKOCOGLU@

@MALKOCOGLU@ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    170
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendis
    Yer:
    ESSEN
    Banka:
    0 ÇTL
    Benim Proxy Serverim var genelde ordan giriyorum her yere ve sürekli degisen Ip numaralari kullanabiliyorum. Bu Soruyu Yesim Kardesime ben Sormustum, Sagolsun Burda cesitli cevaplarla karsilastim.

Beni Takip eden bir kac sahislar benim amerikadan girdigimi Ögrenmisler ve benim Amerikada Kaldigimi hatta Oturduguma Inanmislar bunu Aksine Ispat edemedim, Sahislar inanmadilar ama benim icin inanip inanmalari önemli degil.
    Önemli Olan Bilmeyen Sahislara Ögretmek ve Bilgi Vermekti.

Proxy Serverimden Bazi Siteler Tek IP Kabul ederken benim Serverimden Cogunlukla IP üretebilip bircok defa ayni anda girme Imkanim Oluyor ve cesitli cesitli IP Numaralarina sahip olmus olyuyorum.

Ama Sunuda Söyleyim, Sonucta Ak ve Öz IP Numaram Ayni ve Gayet Takip ve sorumluluga Cekilebilirim. Bunu baglanti Noktalarindan Cikariyorlar. (Misal-Telekom)

Saygilarimla

Orhan Cenk

10. YoRuMSuZ
    Avare

Beğenileri:
    7.327
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.722 ÇTL
    Proxi serverin adresini alabilir miyim hocam ?

Sayfayı Paylaş