1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Bilgisayarınızın performasını arttırın

Konusu 'Yazılım / Donanım / İşletim Sistemleri' forumundadır ve jeriko tarafından 21 Nisan 2009 başlatılmıştır.

1. jeriko

jeriko Özel Üye Özel üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    4.480
    Meslek:
    657
    Yer:
    Anadolu (bu kadar ayrıntı iyi)
    Banka:
    314 ÇTL
    Arkadaşlar ben aşağıda anlatacağım uygulamayı yıllardır kullanıyorum.Hem işletim sistemi farketmiyor.(sizi yanıltmış olmayayım ben hem win98de,hemde Xpde uyguladım.Diğerlerinde uygulamadım ama diğerlerinde de uygulanır.Diğerlerinde uygulayıp uygulamamak için karar sizin) Uygulama hem[Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız!..] çok basit hemde çok etkili.Gözle görülür bir değişiklik oluyor.Ben her formattan sonra veya gördüğüm her yeni bilgisayara uyguluyorum.Denemenizi tavsiye ederim.

Çalıştır===>açılan kutuya "sysedit.exe" yazıyoruz.Tamama tıklıyoruz.===>açılan pençerelerden System.ini penceresini ön plana alıyoruz===>buradaki satırların arasından [386enh] yazan satıra geliyoruz.
    Bunun hemen altında boş bir satır yaratarak "Irq14=4096"yazıyoruz ===>kaydet===>Restart.

Bu kadar basit.Umarım işinize yarar.Sonuçu bildirirseniz sevinirim.

2. jeriko

jeriko Özel Üye Özel üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    4.480
    Meslek:
    657
    Yer:
    Banka:
    314 ÇTL
    Arkadaşlar deneyen olmadı mı?

3. su46

su46 Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    20
    Banka:
    0 ÇTL
    denedim restart derken bilgisayarı tekrar kapatıp açaçağız değilmi

4. jeriko

jeriko Özel Üye Özel üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    4.480
    Meslek:
    657
    Yer:
    Banka:
    314 ÇTL
    Evet.Tekrar başlatamak gerekiyor.

5. YoRuMSuZ
    Avare

YoRuMSuZ Biz işimize bakalım!

Beğenileri:
    7.360
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.871 ÇTL
    Bunu şimdi denedim. İki kez restart yaptım. İlk restart sırasında kapanış uzun oldu ki bu doğal :) Ram'leri sonuna kadar kullanan bir laptop olduğu için :D

Biraz açılış ve kapanışta hızlanma oldu gibi ancak diğer uygulamalarda pek hissedemedim.

Sayfayı Paylaş