1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Bilmemek Ayıp Değil Öğrenmemek Ayıp

Konusu 'Duyurular / Yardım' forumundadır ve Gizemli Cadi tarafından 22 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

1. Gizemli Cadi

Gizemli Cadi Forum Gururu

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    1.880
    Meslek:
    Öğretmen diyolar bana sıradışı olsamda
    Yer:
    Cadilar FAN Klüp
    Banka:
    7 ÇTL
    Forumla ilgili merak ettiğim bir kaç tane soru var..Yetkili ve bilgili olanlar sorularıma yanıt verirlerse sevinirim...Cerezforum nasıl doğdu...ismi nasıl koyuldu..İşleyişi nasıldır..Moderatör ve süper nasıl olunur Bölümü nasıl belirlenir ..Admin nasıl olunur...Neye göre ve kaç üyeyle forum üst sıralara taşınır...Allah Kahretsin Beni Çok Meraklıyım..Meraklı olmak Banlanmaya Sebepmidir :D :D :D

2. YeNi_ÇeRi

YeNi_ÇeRi Usta

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    630
    Yer:
    eL-MaHSuRa...!!
    Banka:
    36 ÇTL
    Admin Olunmaz Admin Doğulur..:P
    Nese Siz Cevaplayın Soruları Sayın Yöneticilerim...Beni Aşar Bu Konular..:D
    Ayrıca İyi Akşamlar Herkese Ben Kaçar..

3. jeriko

jeriko Özel Üye Özel üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    4.480
    Meslek:
    657
    Yer:
    Anadolu (bu kadar ayrıntı iyi)
    Banka:
    314 ÇTL
    Sorularına parağraflar halinde kendi tarzımla cevap vermeye çalışacağım(!)

Öncelikle Allah seni kahretmesin.Çünkü sen bize lazımsın.

Fazla meraklı olmak...hmmm evet banlanma sebebi olabilir.:D

Çerezforum niye çerezforum bende merak ediyorum?

Nasıl doğdu sorusuna herkes gibi doğdu demeyi çok isterdim ama diyemiyorum.
    Çünkü bu forumlar canlılar(herkes) gibi doğmuyor?:D
    Ama nasıl doğmuşsa doğmuş iyiki doğmuş.

İşleyişi benim daha önceki gördüğüm forumların tekdüzeliğinden biraz farklı. Cevap yazarsan çtl kazanıyorsun konu açarsan daha çok kazanıyorsun ve bu kazandığın çtlleri ister oyun oynayarak ister hediyeler alarak etrafa, istersende nickini kalın yazarak renklendirerek yada milletvekili gibi dokunulmazlık satın alarak vs kendine harcıyorsun.Diğer forumlardan diğer bir önemli farkı açtığın konular ve cevapların adetleri ayrı olarak belirtiliyor sanırım bunun sebebi 100 konu gibi cüzzi bir sayıya ulaşan kişinin özel üyelik kazanmasını tespit edebilmek.Tabi özel üyelik için bu kural bazı durumlarda esnetilebiliyor.
    Modluk yada smodluka gelince forumun ihtiyacına binayen üyelerin yetenekleri ve forumda bulunma süreleri ve dahi tavırları göz önünde bulundurularak tercihen özel üyeler içinden olmak üzere seçiliyor.Laf aramızda bu aralar yeni mod alımları olabileceğine dair duyumlar aldım istikbaratımda kuvvetlidir hani.Ha özel üyelikle ilgili olarak şunuda belirtmeden geçmeyeyim.Özel üyeler ve yönetimdekiler için çooook cazip, çoook özel bir bölüm daha çok yeni yani 2 gün önce hizmete girmiş bulunuyor.

4. kelebek

kelebek -ütopik- V.I.P

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    4.730
    Banka:
    573 ÇTL
    Forum nasıl doğdu sorusuna cevap vereyim, yorumsuz eğlence amaçlı bir site açmak istiyordu ve açtı. Cerezforum ismini de eski üyelerden Melek bulmuştu yanlış hatırlamıyorsam baya bir kafa patlatmıştık isim konusunda :)

5. Hazangülü

Hazangülü Forum Onuru

Beğenileri:
    117
    Ödül Puanları:
    4.480
    Banka:
    991 ÇTL
    Bende burda eski biri olarak birazda ben aciklama yapayim Forumda nasil admin olunur ilk basta baslarsin ufak tefek paylasimlatrla sonra bedava yada parali hostig satan yerler kiraliyan yada bedava veren web sayfalari vardir uye olursun acarsin bir site olursun admin :)
    cerezforum nasil dogdu bundan 3.4 sene onnce yorumsuzun birtane adresi vardi burdaki bazi konular icinde bulunuyordu oyun lar vardi onlarla egleniliyordupaylasim yapiliyordu
    sonra yorumsuzun aklina nerden geldi ise forumu acti amagunlerce isim aradik :))sabahladigimiz gunlerde oldu olmadi degil nasil yapsak iyi olur ne olsa iyi olur sonradan melegin tafsiyesi uzerine cerezforum dogdu ve butun sevenlerine kapi acti kucakladi mod naassil olursun paylasimin olur surekli ve online suren cok olur mod ihtiyac varsa karsi tarafta istiyorsa neden olmasin:))

6. wien06

wien06 V.I.P V.I.P

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    4.480
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Viyana
    Banka:
    292 ÇTL
    Ege forumun nasil dogdugunu benden eski olan arkadaslar anlatmislar. Diger yandan Admin, süpermod ve mod yetkileri üyelerimizin forumdaki durumlarina göre kendilerini ödüllendirmek icin verilen bir yetki yalniz tabiki burda yetki derken bu yetkiyi aldigindada forumdaki sorumlulugun biraz daha artiyor. Normal üyeyken sadece kendinden sorumlu iken yetki aldiginda ise tüm forumdan sorumlu oluyorsun.

Bu yüzden yönetim olarak bu yetkileri verecegimiz üyelerimizi elimizden geldigince dikkatli ve özenle secmeye calisiyoruz. Kimi zaman yeni bir üyemiz kendinden daha eski olan bir üyeden önce bu yetkiyi alabiliyor. Bunun sebebi ise bu üyemizin ona verecegimiz yetkiyi kaldirabilecek bir düzeyde oldugunu bize cok kisa bir sürede ispat etmesi yani demek istedigim yönetime girebilmek icin öyle cok konu acip cok cevap yazacaksin gibi asiri bir kriterimiz yok bizim icin önemli olan yönetime alacagimiz üyemizin forumun geneliyle iyi anlasip kendisini foruma kabul ettirmesi zaten bu gerceklestiginde üyemizin talepte bulunmasinea gerek kalmadan biz onu yönetime aliyoruz.

Bunlarin disinda forumda birde Administrators vardir. Administrators veya Admin forumun sahibi demek degildir.
    Administrators sadece forumun kurucusudur.

Forumun gercek sahibi ise sayilari her gecen gün artmakta olan üyelerimizdir. Cünkü bu forum sizler icin acilmis olup sizler oldugunuz sürecede devam edecektir. Cerezforumun amaci sizleri en dogru sekilde bilgilendirmek, yeri geldiginde eglendirmek ve her türlü sorunlariniza ortak olup elimizden geldigince yardimci olmaktir. En önemliside bunu bir Aile ortami icinde yapabilmektir.

7. Gizemli Cadi

Gizemli Cadi Forum Gururu

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    1.880
    Meslek:
    Öğretmen diyolar bana sıradışı olsamda
    Yer:
    Cadilar FAN Klüp
    Banka:
    7 ÇTL
    Bilgilendirme için teşekkürler...Bunu soruş amacımın yanlış anlaşılmasını istemem..Okuma hastalığım olduğu için sık sık eski mesajları okuyorum...Orda merak ettiğim bir kaç soru oluştu kafamda sadece onların cevaplarını almak istedim..Yoksa moderatör süper moderatör admin veya YORUMSUZ olmaya hiç niyetim yok...Benim ki sadece merak ..Bir de mesala bir arkadaşıma tavsiye ettim oda aktif bir üye oldu..Soru sorarsa sadece özel üye nasıl olunur a kadar cevap verebileceğimi farkettim....

8. Hazangülü

Hazangülü Forum Onuru

Beğenileri:
    117
    Ödül Puanları:
    4.480
    Banka:
    991 ÇTL
    Ege aslinda admin ve modlarin hakinda burda gereken bilgiyi edine bilirsin eglenceli bir sekilde :))

[Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız!..]

9. YoRuMSuZ
    Avare

YoRuMSuZ Biz işimize bakalım!

Beğenileri:
    7.358
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.820 ÇTL
    Hımmm bu konuyla ilgili bikaç şey de ben söyleyim :)

Doğrusunu isterseniz forum açmak gibi bir düşüncemiz yoktu ama, benim o dönemler başkaları için forum kurduğum dönemlerdi.:) Yani benim bir nevi işimdi bu. Msn de arkadaşlarla konuşurken neden bizim de bir forumumuz olmasın gibi bir fikir doğdu. Sonuçta isim arayışına girdik ve Melek (eski yöneticilerimizden) adlı arkadaşın domain için bulduğu isim hoşumuza gitti ve olaya başladık.

yaklaşık 20 kadar arkadaş birlikte hem eğlendik hem de forum içeriğini doldurmaya başladık. İlk günden itibaren birlikte olduklarımızdan çoğu özel yaşamları veya kişisel kararları doğrultusunda aramızdan ayrıldılar. Kelebek ve Yesim434'le forumun açıldığı ilk günden itibaren birlikteyiz. Aile ortamı sıcaklığında devam ettik ve bugünlere değin geldik. Sanırım Haziran ayında 3. yılımız dolacak :)

Yönetim kadrosu ile ilgili açıklamaları wien hocam zaten çok güzel yapmış. Özel üyelik ise biraz daha farklı. 100 konusu olan herkes talep ederse özel üye olabiliryor. Avantajları şunlar:
    • Reklamsız sayfalar.
    • Kim Nerde Online listesini görebilme.
    • Biraz daha fazla PM saklama hakkı.
    • Üye rütbesi yerine kişisel ileti yazabilme.
    Geriye dönüp bakınca koskoca 3 yıl geçmiş. Kimler geldi kimler geçti hesabı gerçekten çok değerli dostluklar arkadaşlıklar kuruldu halen de devam ediyor. Bir aile sıcaklığı ve sevgi-saygı ortamı yaratmaya çalıştık ki bunu başardığımızı düşünüyorum. Her ailede olduğu gibi bizim de birbirimizi kırdığımız, üsdüğümüz anlar olmuştur ama her ailede olur böyle küçük şeyler :) Bazen kopmalara neden olsa da kimi zaman da daha sıkı bağlanmamızı sağlayan olaylar oldu bunlar. Nice yıllar yolumuza devam edicez inşallah.

İyiki varsınız. Bugüne değin forumumuza yolu düşmüş, katkıda bulunmuş ve halen bulunmaya devam eden herkese sonsuz teşekkürler. Forum hepimizin arkadaşlar siz olmadan forum diye birşey de olmaz.

10. sessiz gemi

sessiz gemi Forum Tutkunu

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    1.130
    Meslek:
    mühendis
    Yer:
    Ankara
    Banka:
    80 ÇTL