1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Bir Bu Eksikti

Konusu 'Fıkra' forumundadır ve jeriko tarafından 2 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

1. jeriko

jeriko Özel Üye Özel üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    4.480
    Meslek:
    657
    Yer:
    Anadolu (bu kadar ayrıntı iyi)
    Banka:
    314 ÇTL
    Oda arkadaşımdan bir dakika önce duyduğum güzel bir fıkrayı nakledeyim.
    Öğretmen sınıfta öğrencilere soruyormuş.Neyiniz eksik diye?
    Ali:
    Bizim buzdolabımız eksik
    Veli:
    Bizim fırınımız eksik.
    Murat bizim televizyonumuz eksik derken en önde sesiz kalan Ahmete öğretmen sormuş.
    Sizin neyiz eksik Ahmet demiş.
    Ahmet:
    Bizim hiçbir şeyimiz eksik değil öğretmenim demiş.
    Öğretmen nasıl olur deyince Ahmet:
    Geçen gün Abim Zenci bir kızla eve gelince babam bir bu eksikti deyince o da tamamlandı demiş.

2. Gizemli Cadi

Gizemli Cadi Forum Gururu

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    1.880
    Meslek:
    Öğretmen diyolar bana sıradışı olsamda
    Yer:
    Cadilar FAN Klüp
    Banka:
    7 ÇTL
    jerikonun bu muhteşem fıkarsından sonra bir ramazan fıkrası geldi aklıma..:)) konusunu çalasım geldi günah sayılır mı acaba:)) ama konuyu boşa açmamış ve okumamış olun tamamen bu konuyu okuyanlar için bari gülün.. tebessümde olur :)) BİR BU EKSİKTİ demeyin:))

RAMAZAN FIKRASI
    Günlerden bir gün bir kurt yolda giderken yerde cansız yatan bir kuş görmüş. Fakat bakmış tam kuşun başında bir tilki var. Tilkiye sormuş :
    - Yerde yatan kuşu görmüyor musun tilki kardeş. Niye yemiyorsun ?
    Tilki de :
    - Bu gün orucum demiş.
    Kurt aklından tilkilerin ne kadar aptal olduklarını geçirmiş ve kuşu ısırmış ısırmasıyla büyük bir patlama olmuş.Aslında yerde hareketsiz yatan kuş bir tuzakmış. Tabi tuzaktan kurtulan kuş tilkiye kalmış. Tilki kuşu afiyetle yerken kan revan içinde yatan kurt :
    - Ulan şerefsiz hani oruçtun demiş.
    Tilkinin cevabı enteresan olmuş :
    - Az önce top patladı duymadın mı:))

3. Gizemli Cadi

Gizemli Cadi Forum Gururu

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    1.880
    Meslek:
    Öğretmen diyolar bana sıradışı olsamda
    Yer:
    Cadilar FAN Klüp
    Banka:
    7 ÇTL
    Ateist bir adam bir gün ormanda geziyor ve etrafindaki güzelliklere bakıyormuş. "Evrim ne güzellikler yaratıyor!" diye düşünüp mest oluyormuş. Birden arkasında kocaman bir ayı belirmiş ve onu kovalamaya başlamış. Adam bütün gücüyle kaçıyormus ama her arkasına bakışta ayının daha yaklasmış olduğunu farkediyormuş. Dakikalarca süren bir kaçışın sonunda adamın ayağı yerdeki dala takılmış, ayı adamın üzerine atlamış, pençesini kaldırmış. Tam vurmaya hazırlanırken adam ;

"TANRIM" diye bağırmış. Bir anda zaman durmuş, ayı donmuş, ormandaki nehir bile akmaz olmuş. Biranda orman kararmış ve gökyüzünden bir ışık hüzmesi adamın uzerine parlamiş. Çok derinden gelen ilahi bir ses adama: "Yıllarca bana inanmadın, yaratılışı kozmik bir kazaya bağladın, sana bu durumda yardım etmemi mi istiyorsun? Seni sevgili bir kulum mu saymalıyım?" demis.

Adam utanc icinde:
    "Biliyorum bunca yıldan sonra dindar biri olmayı istemem haksızlık, ama belki AYIYI dindar yapabilirsiniz". demis.

Ses:
    "Peki." diye karsilik vermiş ve ışık kaybolmuş. Nehir tekrar akmaya baslamış. Herşey eski haline dönmüş. Ayı pençesini indirmis, iki pençesini de göğe dogru çevirmiş, ve konuşmaya başlamış:
    "Tanrım, senin rızan için oruç tuttum, senin rızkınla orucumu açıyorum, hamdolsun verdiğin nimetlere."...

Genç bir kadın, aylardır şantiyede olan kocasına aşağıdaki satırları yazar:
    'Sevgilim,
    Biliyorsun, sen şantiyedeyken nur topu gibi bir bebeğimiz oldu. Sütüm yetmediği için, yavrumuzu besleyebilmek amacıyla bir sütanne tuttum. Yalnız, bu sütannenin zenci olmasından dolayı çocuğumuz, emdiği sütün etkisiyle zaman içinde zenciye dönüştü. Haberin olsun dedim. Bu konuda benim bir suçum olduğunu düşünmezsin umarım.
    Öptüm,
    Biricik eşin'

Kadının kocası da bunun üzerine annesine bir mektup yazar:
    'Sevgili anneciğim,
    Karım bana gönderdiği son mektupta, sütü yetersiz olduğu için bir sütanne tuıtmak zorunda kaldığını, o sütannenin zenci olduğunu ve bu yüzden bebeğimizin renginin de zamanla koyulaştığını yazıyor. Bundan eşimi sorumlu tutamayız, tabii ki .
    Selam ve sevgilerimle'

Annesi ise oğluna şöyle bir cevap yazar:
    'Sevgili oğlum, Aslına bakarsan, sen doğduğunda benim sütüm de yetersiz kalmıştı. Ama biz fakir olduğumuzdan dolayı, sütanne tutamayıp onun yerine seni inek sütüyle beslemek zorunda kalmıştık. Bu durumda takdir edersin ki, senin safkan bir öküz olmanın sorumlusu ben değilim.
    Seni seven annen'

jeriko bunu beğendi.
  4. jeriko

jeriko Özel Üye Özel üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    4.480
    Meslek:
    657
    Yer:
    Anadolu (bu kadar ayrıntı iyi)
    Banka:
    314 ÇTL
    Harika fıkralarla konuya katkı yapmışsın.Çaldığın fıkrayı helal ettirdin.
    Hakikaten adamın bir suçu yok öküz olduysa tamamen annesinin imkansızlıklarından kaynaklanmış.:D

Sayfayı Paylaş