Bir Erkeğin Yalnız Olmasının 10 Sebebi

yaren*

Herşey olması gerektiği gibi ;)
Özel üye
Katılım
24 Hzr 2011
Mesajlar
10,073
Beğeniler
114
Şehir
Kimseye ihtiyacım yok ben kendime bile fazlayım...
#1
Bir ilişki yaşamıyor olmanız da bizce hiçbir sorun yok. Dönem dönem bekarlık gerçekten de sultanlıkmış demenizde de hiçbir sakınca görmüyoruz. Ancak bazı yalnızlar artık buna dur deme noktasına gelmiş durumda olabilirler. Eğer sizde bu noktadaysanız; o zaman size hazırladığımız listeye bir göz atmanızda fayda var. Belki tanıdık bir şeyler bulabilirsiniz. Unutmayın şansızlık diye bir şey yoktur!
1- Bağlanma Fobisiniz Varsa…
Eğer özgürlüğünüze aşırı derecede düşkünseniz dikkat edin bu otomatikman bağlanma fobisine dönüşebilir. Burda sorun biri ile yeterince yakınlık kurmak istememek, aslında delice korkmaktır. Neme lazım karşınızdaki kişi size bağlanabilir ve sizinle evlenmek isteyebilir değil mi? Çok kötü! Özgürlüğüne düşkün olmak güzeldir ama fazlası zarar verir. En iyisi siz bu fobinizden en yakın zamanda kurtulmaya çalışın. Tüm erkeklerin bir zamanlar yapmış olduğu gibi!
2- İşkolik Misiniz?
Kariyer basamaklarında yükselmenizde yanlış bir şey yok tabi ki. Ancak işe olan fazla düşkünlüğünüz sizi sosyal aktivitelerden alıkoyuyorsa işte orda durmanız gerekiyor. İş, kariyer, para bir yere kadar. Artık sloganınız: ‘Evdeki huzur mutluluk budur!’ olsun.
3- Yoksa Fazla Mı İyisiniz?
Her zaman kibar, yardımsever, her şeye hazır ve uyumlu musunuz? Ve buna rağmen yalnız. Hiç neden olduğunu düşündünüz mü? Kadınlar çoğu zaman onlara acı çektiren erkeklerden hoşlanırlar. En iyiler ise genelde yakın arkadaş olarak kalmaya mahkumdurlar. Bir pislik gibi davranmanız gerektiğini söylemiyoruz ancak arada sırada biraz sert olmanızın da hiçbir sakıncası yok!
4- Halen Eski Sevgilinize Mi Aşıksınız?
Bir ilişkiden çıktıktan sonra yapmanız gereken en doğru hareket; geçmişe sünger çekmek ve ilerlemektir. Eski sevgilinizin hatıralarını hiç kimse dinlemek istemez. En iyisi mi siz bir an önce bundan kurtulun. Hem takıntılı olmaya da gerek yok. Daha iyi seçenekleri bu şekilde kaçırıyor olabilirsiniz. Sadece aşın gitsin…
5- Fazla Utangaçsanız…
Eğer çok fazla utangaçsanız bir an önce güvensizliklerinizle yüzleşmenizi öneriyoruz. Etrafınızdaki dışa dönük arkadaşlarınızdan taktikler alarak oyunun nasıl oynanması gerektiğini öğrenin. Bu utangaçlığınız yüzünden önünüze çıkan fırsatları artık daha fazla kaçırmayın.
6- Sıkıcıysanız…
‘Ne diyordun? Pardon dalmışım’. Eğer bu repliklerle çok sık karşılaşıyorsanız size üzücü bir haberimiz var. Acı ama gerçek; siz gerçekten sıkıcısınız! Hiç kimse komik olmayan hikayeleri tekrar tekrar dinlemek istemez. Harika bir kediniz olabilir. Ama yeter! Eğer çok konuşuyorsanız, ilgi çekici de olmalısınız. Aksi halde çenenizi kapalı tutmayı öğrenmeye başlasanız iyi olur.
7- İtici Olmayın!
Ortamdaki en komik insanın siz olduğunu mu düşünüyorsunuz? Herkesin lafını sürekli keserek, yüksek sesle konuşanlardan mısınız yoksa? Lütfen artık büyüyün o kadar da ilginç değilsiniz ve başkalarına da saygı gösterip onları dinlemeye başlayın.
8- Yüzeyselseniz…
Eğer bir kadınla tanıştığınızın ilk 5 dakikasında o kadının vücut ölçülerini hesaplamış, artı ve eksi özelliklerini kafanızda listelemişseniz; siz de yüzeysellik hastalığına tutulmuşsunuz demektir. Karşınızdakinin ne kadar çekici olduğunun hiçbir önemi yok. Bir kadınla sadece fiziksel olarak ilgileniyorsanız, o kadın yanınızda çok uzun süre kalmayacaktır. Pardon siz bunu zaten biliyordunuz değil mi?!
9- Züğürtseniz…
Eğer züğürt takımındaysanız nasıl bir kızın sizinle bir ilişki kurmasını bekliyorsunuz ki? Sonuçta kıza sürekli çok pahalı hediyeler almanız gerekmese bile; o da tabi ki sizinle dışarı çıkmak ve gezmek isteyecektir. Bunları hangi parayla yapacaksınız? Eğer yalnızlıktan çok sıkıldıysanız yapacağınız tek bir şey var o da hemen kendinize bir iş bulmak.
10- Arkadaşlarınız Pislikse…
‘Bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim’ sözünü mutlaka duymuşsunuzdur. Eğer en yakın arkadaşınız sürekli kadınları aldatan bir pislikse sizi de öyle sanıyorlar. Gerçekten öyle olmasanız bile adınız çıkmış bir kere yapacak bir şey yok. Ya arkadaşlarınızı değiştireceksiniz ya da yalnızlığınıza kaldığınız yerden devam edeceksiniz.
 

Benzer konular

Top