1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Bir Kaç Soru

Konusu 'Delphi İle Başlangıç' forumundadır ve merakettim tarafından 1 Ekim 2009 başlatılmıştır.

1. merakettim
    Ecinni

merakettim Öpözel Üye :*

Beğenileri:
    323
    Ödül Puanları:
    2.230
    Meslek:
    Ne iş olursa yaparım abi
    Yer:
    leşim ANKARA:)
    Banka:
    1.432 ÇTL
    Merhaba.
    Bir kaç sorum olacak.Belki konu dışı olabilir.Pascal dersini zorun olarak görüyoruz ve pascal ile delphi arasında dil olarak büyük bir bağ olduğu kanaatine vardım.Doğru mu bilmiyorum ama nasılki c dilinin bi türevi olarak c# varsa pascal dilinin de bir türevi delphi imiş?
    Eğer hal böyleyse;
    1-Pascal derleyicisinde kısıtlı da olsa delphi kodları derlenir mi?
    2-Delphi " " " pascal " "
    2-Delphide de pascal ve c'deki gibi boş bir sayfada sadece kod yazılabilir mi?

Şimdiden teşekkürler adminim:)

2. YoRuMSuZ
    Avare

YoRuMSuZ Biz işimize bakalım!

Beğenileri:
    7.357
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.819 ÇTL
    Pascal zaten delphinin atası. Aslında tüm programlama dillerinin mantığı aynıdır sadece kodlar farklılık gösterir. Sonuçta programlama mantıktı makineye şunu yaptığımda şunu şunu yap demek.

Derleyiciyi denemedim ama her dilin ayrı bir derleyicisi vardır diye düşünüyorum ki zaten bu olayın en hafif yanı.

Sayfayı Paylaş