1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Bir kadın

Konusu 'DeNeMeLeR' forumundadır ve dderya tarafından 24 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

1. dderya
    Ayyaş

dderya kOkOşŞ Süper Moderatör

Beğenileri:
    7.485
    Ödül Puanları:
    11.080
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    izmir :)
    Banka:
    215 ÇTL

Ağaçlar... öyle çok ağaç var ki, gökleri kaplayan Tanrı ağaçları aşıp dokunamıyor bana. Her yer koyu yeşil, nemli; serince bir rüzgar ince elbisemden süzülüp bronz tenimi ürpertiyor.

"Hoşçakal, de... söyle hadi, veda et bana küçük kadın. Mor hayallerine doğru git.
    O masum, hevesli bakışların.
    Ahhh, ahhh küçük kadın !"

Kayalara çarparak huzurlu şırıltılar çıkaran dereye doğru yürüyorum...

Sakinim. Belki buruk bir hüzün uyuyor kalbimde. Sanki her şey çekip gitmiş hayatımdan. Güzelliğim, neşem, hevesim, gençliğim.. kala kala avuçlarımda, sona yaklaşan bir hayat kalmış.

Ne çok kırılmış kalbim; yerden yere vurup yaşlandırmışlar onu da. Eskiden pır pır atan yüreğim artık bir kaplumbağaya benziyor.
    Karanlıklara sığınmış suçlu bir kadınım ben. Hayatım boyunca kırıldığım her şeyi; bana acı dolu oklar saplayarak üzen her şeyi şu kahırlı kalbimin derinliklerine gömdüm. Uçsuz bucaksız, pis kokulu, siyah, deryalar kadar sonsuz bir mezarlık yarattım. Bazı acılarım oldu ki, sanki hep capcanlı kalıp beni üzeceklermiş gibiydi; ama hiçbiri, ne kadar ağır olursa olsun hiçbiri acı vermeye devam etmedi...
    Bütün üzüntülerim mezardaki yerlerini buldular. Taşlar zamanla tozlandı, o tozlar öyle derinden öksürttü ki beni, bedenimin ne kadar çok çürüdüğünü anladım.

Kayalıklara oturuyorum, suyu izliyorum. Belim bükülmüş, ellerim kucağımda. Bütün geçmişimi terk ettikten sonra huzurun kıyısında kalmalıyım...

"Elveda sana küçük kadın... sonsuzluk gibisin. Ufak bedenin, incecik bileklerin, belin, kenarına tüllü lila çiçekler iliştirilmiş şapkan, gögeli kahve saçların... aceleci adımlarını atarken ayakkabılarından çıkan takırtılar, dudaklarındaki hüzün, gözlerinin içinden her şeyi aydınlatan o umutlu, hevesli bakışların...."

_nehir_, Perastis, YoRuMSuZ ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  2. kAşİf
    Cesur

kAşİf Düşünmek lazım.. Moderatör

Beğenileri:
    6.750
    Ödül Puanları:
    9.080
    Meslek:
    kaşif
    Banka:
    2.463 ÇTL
    çok güzel ..ellerine sağlık

dderya bunu beğendi.
  3. dderya
    Ayyaş

Beğenileri:
    7.485
    Ödül Puanları:
    11.080
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Banka:
    215 ÇTL

Çatı katındaki penceremin arkasından uzakları seyrediyor, dolunayın mistik görüntüsüyle derince düşünmelere dalıyordum. Pencerenin önünü kısmen kaplayan ağaç dalları, ince kavisli fırçayla tuvale tek hamlede çizilmiş gibiydiler. Bunaltıcı sıcak havaya sempati veren hafif serin meltem çenemi dayadığım ellerimi okşadıkça beni rahatlatıyordu; yakın zamanda çiçek açmış portakal ağaçlarının kokusunu getiriyordu içeri.
    Bedenime büyük gelen siyah elbisemin belindeki fiyongun düğümünü biraz daha sıktıktan sonra ayağa kalktım; sessiz karanlıkta, yankılı takırtılar çıkaran topuklu ayakkabılarım canımı acıtarak, yavaş adımlarla, incelikle işlenmiş, ardıç ağacından yapılma tozlu antika büfeye dogru yürüdüm. Neredeyse tüm duvarı kaplıyordu. Zambak biçimli oyma desenleri büyüleyiciydi.
    Ahşap kolu tutup bölmelerden birini ürkünç bir gıcırtı eşliğinde açtım. O eski koku çarptı yüzüme. Hayalet kokusu gibiydi; içimi uyuşturan, beni uçuran bir koku.

Derin nefesler aldım. Köşede, gülkurusu kadife yüzeyi yıpranıp tozlanmış kumaşı yırtılıp içindeki eski sünger görünür hale gelmiş koltuğa uzanmaya karar verdim. Yıpranmış ince saçlarım, boynumu yasladığım koltuk kenarının aşağısından sarkıyordu. Kemikli ellerimi karnımın üzerinde birleştirip omuzlarımı serbest bıraktım; gevşemeye çalışıyordum.
    Yorgun ve üzüntülü gözlerim kendiliğinden kapanıverdi.

Düşünmek, sessizliği dinlemek, ahşap odanın her yanından gelen tozlu tahta kokusunu duyumsamak…

Derin kuyunun dibinde sıkışmış gibi hissetmeye başladım. Günahlarım ve hatalarım zehirli yılanlara dönüştüler; boynumu sarıp beni boğmaya çalışıyorlardı! Öyle çoklardı ki…

Kaçamıyordum; bileklerim, kollarım, ayaklarım ve yüreğim tutsak olmuştu. Bulutlu, ıslak, yağmurlu kış günü gibi ümitsizdim. Bu tahta evin içinde vicdanıyla hesaplaşmaya çalışan günahkar bir kadındım.

Doğruldum; bacaklarımı kendime doğru çekip ayağa kalktım. Yine o iç gıcıklayıcı topuk seslerimle, duvara monte edilmiş kirli aynaya doğru ilerledim. Ellerimi önümde birleştirip dizlerimi birbirine bastırarak ifadesiz bir yüzle yansımamı seyretmeye başladım.

Aynanın tam da sol gözüme denk gelen kısmında koca bir çatlak vardı. Sol yanıma pencereden sızan ay ışığı vuruyor, içinde pişmanlıklarla dolu bir yürek barındıran çirkin bir kadının tablosu oluşuyordu aynada. Hüzünlü ressam hiçbir ayrıntıyı atlamamış; köprücük kemiğimin altındaki yara izlerini özellikle dramatik çizmişti sanki.

SAHRA_BUSE ve _nehir_ bunu beğendi.
  4. Perastis
    Keyifli

Perastis Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    380
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Malatya
    Banka:
    0 ÇTL
    Alıntı mı ? yoksa el emeği mi ?

dderya bunu beğendi.
  5. dderya
    Ayyaş

Beğenileri:
    7.485
    Ödül Puanları:
    11.080
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Banka:
    215 ÇTL
    Alinti degil, bana ait yazilar : p

6. Perastis
    Keyifli

Perastis Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    380
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Malatya
    Banka:
    0 ÇTL
    Bana cumhuriyet dönemi yazarlarımızdan birini hatırlatıyor gözü yaşlı bi adam birazda.

dderya bunu beğendi.
  7. dderya
    Ayyaş

Beğenileri:
    7.485
    Ödül Puanları:
    11.080
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Banka:
    215 ÇTL
    Çok fazla Türk yazar okumam ama hangi yazarı hatırlattı

Perastis bunu beğendi.
  8. Perastis
    Keyifli

Perastis Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    380
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Malatya
    Banka:
    0 ÇTL
    Oktay Rıfat Horozcu'yu :) bi ara denemelisin :) güzel de tarzın devamet ben de fazla baltalamadan gideyim :)

dderya bunu beğendi.
  9. dderya
    Ayyaş

Beğenileri:
    7.485
    Ödül Puanları:
    11.080
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Banka:
    215 ÇTL
    Yazdıklarımın değerli edebiyatçılarımızı anımsatması bile büyük bir seydir benim için, :)Oktay Rifat'ı mutlak suretle okumalıyım
    Eleştiriye açığım istedigin yorumu yapabilirsin :)

10. Perastis
    Keyifli

Perastis Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    380
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Malatya
    Banka:
    0 ÇTL

Aslında çoğu çok boş insanlar hakaret edilecek saçmalıkta büyük bi saçmalığın çarkında yer alan dişliler gibi bi kısmı.

Sen bilirsin nezaketin için teşekkürler.

dderya bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş