1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Bir liraya etnik kökeninizi öğrenin

Konusu 'Sadece Magazin Haberleri' forumundadır ve KaRaMBoL tarafından 1 Kasım 2009 başlatılmıştır.

1. KaRaMBoL

KaRaMBoL Aktif

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    630
    Meslek:
    Mühendis
    Yer:
    Ankara
    Banka:
    7 ÇTL
    Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu kökenini merak edenlere hizmet verecek..

Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu, "Kürtlerin yüzde 30'u Türk kökenli" açıklamasının dayanağı olan Osmanlı tahrir belgelerini 6 ciltlik kitapta topladı. Arşiv belgelerini, sanal aleme taşımaya hazırlanan Halaçoğlu, www.anadoluarsivleri.com adli site üzerinden kökenini merak edenlere hizmet verecek. Bugün'ün haberine göre; 1 TL karşılığında girilecek sitenin, 2 milyon TL gelir elde etmesi bekleniyor.

Türk Tarih Kurumu eski Başkanı Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu, 2 yıl önce yaptığı, "Kürtlerin yüzde 30'u Türk kökenli" açıklamasına dayanak oluşturan Osmanlı tahrir belgelerini 6 ciltlik kitapta topladı. "Anadolu'da Aşiretler, Cemaatler, Oymaklar" adını verdiği çalışmayı sanal aleme taşımak için kolları sıvayan Halaçoğlu, 60 bin TL masraf yaparak, server kurdu ve belgeleri internete aktardı. Korsanlara karşı bir bilgisayar şirketiyle anlaşan Halaçoğlu, www.anadoluasiretleri.com adli siteden 1 TL karşılığında etnik köken belgesi sunacak.

41 BİN FİŞ ÇIKARDI

"Yaptığımız değerlendirmelere göre siteye en az 1 milyon kişinin girmesini bekliyoruz" diyen Halaçoğlu, 1986 yılında başladığı çalışmanın maliyetinden ise manevi boyutunun daha büyük olduğunu söyledi. "Uyumadığım günler oldu. Günde ortalama 3-4 saat uyku ile TTK Başkanlığı yaptım; üniversitede derslerime ve akademik kariyerime devam ettim. Belgeleri, sıralarken tam 41 bin fiş yaptım" diye konuştu.

Halaçoğlu her ne kadar "en az 1 milyon" ziyaretçi beklese de, sitenin meraklısının çok olacağı ve gelirin 2 milyon lira dolayına ulaşması beklentisi yüksek.

2. Mavi Gül
    Avare

Mavi Gül ѕση_¢ıqℓıк Özel üye

Beğenileri:
    375
    Ödül Puanları:
    3.730
    Yer:
    Misafir Sevmez
    Banka:
    677 ÇTL
    Türklerin zamanla kürtleştiğide bir gerçek izmirli anne ankaralı babanın çocuğu diyarbakırda doğuyor onun çocuklarıda diyarbakırda doğuyor bu insana kürt diyoruz oysaki Türk anne baba genleri taşıyan Türk kanı taşıyan biri merak ettim tıkladım ama site kapalı sanırım

3. YoRuMSuZ
    Avare

YoRuMSuZ Biz işimize bakalım!

Beğenileri:
    7.359
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.870 ÇTL
    Yukarıda verilen web adresinde bir hata var sanırım. Ulaşamıyorum ben anadoluarsivleri.com adresine.

4. Suskun

Suskun V.I.P V.I.P

Beğenileri:
    276
    Ödül Puanları:
    6.230
    Yer:
    Türkiye
    Banka:
    2.052 ÇTL
    Kafkasya kökenli olduğumu biliyorum.1 tl cebimde kalsın.

5. Mavi Gül
    Avare

Mavi Gül ѕση_¢ıqℓıк Özel üye

Beğenileri:
    375
    Ödül Puanları:
    3.730
    Yer:
    Misafir Sevmez
    Banka:
    677 ÇTL
    Biz bir ara araştırmıstık aslında baba tarafı bulgaristan göçmeni anne tarafı makedon sürgünü çıkmıştı :D

6. KaRaMBoL

KaRaMBoL Aktif

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    630
    Meslek:
    Mühendis
    Yer:
    Ankara
    Banka:
    7 ÇTL
    [Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız!..] site aslında, ilk site adresinde hata var sanırsam. Yalnız site henüz hizmete girmemiş, yakında girecekmiş. Aktif olduğunda ilk ben öğrenicem :)

Sayfayı Paylaş