1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Bir Mermi Neler Yapabilir

Konusu 'Eğlenceli / İlginç Flash ve Filmler' forumundadır ve kelebek tarafından 15 Aralık 2006 başlatılmıştır.

1. kelebek

kelebek -ütopik- V.I.P

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    4.730
    Banka:
    573 ÇTL
    Önüne gelenin silah taşıdığı, insanların hunharca birbirini vurduğu dünyada, Koreli bilim adamları bir merminin cisimlere nasıl zarar verdiğini tek tek test edip, filme aldı.

İşte bir tabancadan çıkan merminin çeşitli cisimlere değince verdiği etki ağır çekimle izleyeceksiniz. Koreli bilim adamları sıkılmadan merminin verdiği etkiyi tek tek test etmişler. Güney Kore EBS TV’de yayınlanan görüntülerde bir tabancadan çıkan merminin elmayı, muzu, iskambil kağıdını, yumurtayı ve kola kutusunu nasıl deldiğini ve ne gibi etki yaptığını göreceksiniz.

Mermi Elma’ya girerken küçük bir delik açıyor, elmadan çıkan mermi elmadan 3 katı büyüklüğünde bir parça koparıyor. Muzu darmadağın eden mermi İskambil kağıdını ise ortadan ikiye ayırıyor.

Yumurtaya giren mermi Yumurtanın patlamasına ve sarısının yumurtadan 5 kat daha fazla bir büyüklükte genişlemesine sebep olurken, Pet şişeye altından giren mermi kapağı çıkarttıktan sonra sadece mermi büyüklüğünde bir delik açıyor. Mermi Kola kutusunu paramparça ederken diğer cisimlerden farklı olarak içindeki kolayıda tersine fışkırtıyor.

2. YoRuMSuZ
    Avare

YoRuMSuZ Biz işimize bakalım!

Beğenileri:
    7.357
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.819 ÇTL
    Ürkütücü gerçekten. Ama metal kaplara verdiği zarar sanki abartılmış gibi geldi bana. Şeklin çok değişmemesi gerek diye düşünüyorum. Tecrübelerimden yola çıkarak :)

3. kelebek

kelebek -ütopik- V.I.P

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    4.730
    Banka:
    573 ÇTL
    Bence ateş edilen silaha da bağlıdır biraz

4. YoRuMSuZ
    Avare

YoRuMSuZ Biz işimize bakalım!

Beğenileri:
    7.357
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.819 ÇTL
    Elbette türüne kalibresine bağlı. Ben mermiyi 7.65 ya da 9 mm lik tabanca mermisine benzettiğim için o şekilde yorum yapmıştım. Her iki kalibrelik merminin de bu şekilde metal kutulara zarar vermeyeceğini düşünüyorum. Ancak büyük G3 tarzı uzun menzilli silahlarda girişte değil de çıkış bölümünde müthiş bir tahribata yol açtığını biliyorum.

Sayfayı Paylaş