1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Bir Pitbull dehşeti daha!

Konusu 'Sadece Magazin Haberleri' forumundadır ve BeReNN tarafından 6 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

1. BeReNN
    Uykumvar

BeReNN Özel Üye Özel üye

Beğenileri:
    254
    Ödül Puanları:
    5.330
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    Istanbul, Turkey
    Banka:
    289 ÇTL
    İzmir'in Bornova semtinde sahipsiz bir şekilde dolaşan pitbull cinsi köpek önce sahibi ile birlikte yürüyüş yapan Golden retriever cins köpeğe, arkasındanda köpeğin sahibine saldırdı

İzmir'in Bornova ilçesinde oturdukları evin karşısında bulunan boş bölgede köpekleri Tarçın'ı gezdiren Gizem Akdoğan (17) ve annesi Sadriye Akdoğan (52) kimliği belirsiz bir kişinin sahibi olduğu ve tasmasız şekilde olan Pitbull cinsi köpeğin saldırısına uğradı.

Köpeklerini görür görmez kendilerinin üstüne doğru koşmaya başladığını belirten köpek sahibi Gizem Karadoğan, "Bizi görür görmez zaten üstümüze doğru koşmaya başladı. Köpeğime saldırdı. Göğsünden ısırdı ve o bölgeyi parçaladı. Bende köpeğimi korumaya çalışırken yerde sürüklendim" diye konuştu. Köpeğine saldırıldığı an adete şok olduğunu belirten Gizem Akdoğan, "Köpeğimi altına alıp ısırmaya başladı. Benim köpeğim Golden Retriever cinsi ve saldırmayı bile bilmeyen bir köpek. Köpeğimi kurtarmak için çok uğraştım ama kurtaramadım. Sonradan komşularımız seslerimizi duymuş ve gelip bizi kurtarmaya çalıştılar. Demir sopalarla vurarak zorla köpeğimi bırakmasını sağladılar. Sanırım sinirini bizden çıkaramadığı için arka sokakta başka birilerine daha saldırmış" şeklinde konuştu. Komşuları gelmeseydi kendi hayatlarının tehlikeye gireceğini anlatan Gizem Akdoğan, "Köpeğimi kurtarmak için müdahale ettiğimde bana da saldırdı. Neyse ki komşularımız tam o sırada geldiler. Eğer gelmemiş olsalardı hem benim hem de annemin hayatı tehlikeye girecekti" sözleriyle yaşadığı dehşeti ifade etti. Anne Sadriye Akdoğan'ın kolunda, Gizem akdoğan'ın ise dizinde çeşitli yaralar olduğu görülürken onları sevindiren haber köpeklerini tedavi etmek için bıraktığı veteriner hekim Alper Uçar'dan geldi.

DOKTOR: "ŞANSLI DİYEBİLİRİZ!"

Tarçın'ın doktoru Alper Uçar, "Tarçın ilk geldiğinde sahipleri gibi endişeliydi. Biz gelir gelmez tedavisine hemen başladık. Göğsünde ve kulağının arkasında bir yara vardı. Göğsünde ki yara ile ilgili diğer Pitbull ısırıklarına göre şanslı diyebiliriz. Bir deri kaybı mevcut ama derinin altında yırtık olmaması sevindirici. İlaçları iğneleri hepsi yapıldı. Tek sorun enfeksiyon kapmış olması. Bu nedenle yoğun antibiyotik tedavisi uyguluyoruz. Umuyorum ki en kısa sürede düzelecektir" diye konuştu. Veteriner Hekim Alper Uçar, Tarçın'ın bir süre daha klinikte tedavi altında tutulacağını belirtti.
    [Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız!..]

Bağcılar'da pitbull cinsi bir köpek, 9 yaşındaki çocuğun bacağına dişlerini geçirmiş ve bırakmıyordu... Köpeği bıçakla öldürerek minik kızı kurtarmışlardı... Aslına bakarsanız, sahipleri tarafından vahşileştirilen pitbull köpeklerinin terörü yeni bir konu değil... Sık sık saldırılar yaşanmış ve bu cins köpeklerin beslenmesi yasaklanmıştı... Hatta belediyelerin pitbulları toplaması tartışma konusu olmuştu... Ancak Acil Şikayet Hattı'mıza gelen mesajlar gösteriyor ki, son olaya kadar unutulan bu konu vatandaşın gündeminden hiç düşmemiş...

MAHALLE ARASINDA NE İŞLERİ VAR!

Kentin Kağıthane, Bahçelievler, Güngören başta olmak üzere birçok bölgesinden şikayetler aldık... Pitbull köpekleriyle sokakları arşınlayanlar, vatandaşı fazlasıyla tedirgin ediyor... Bu cins hayvanları canavarlaştırarak dolaştıranların bundan sadistçe bir zevk aldıklarını söylüyor vatandaşlar... Elbette hayvanları layıkıyla besleyenlere, haklarını savunanlara sözümüz olamaz... Ancak sapla samanı da ayırmak gerekiyor... Mahallelerde küçücük çocukların arasında böylesine bir tehlikenin dolaşmasına kimsenin gönlü razı olmaz... Bu yüzden zaten yasak olan pitbull konusunda yetkililerin yeniden harekete geçmesi zorunlu görünüyor...

TÜYLER ÜRPERTEN İDDİA!

Aldığımız bilgilere göre, pitbull cinsi köpekleri 15-16 yaşında çocuklar bile gezdirmeye çıkarıyor... Sahipleri, tatile çıktıklarında bakmaları veya günlük gezintiye çıkarmaları için çocuklara para ödüyor... Zaptedilmesi zor olan pitbull, hedefini seçip saldırdığında, haliyle çocukların durdurmaya gücü yetmiyor... Ayrıca tecrübesiz oldukları için, hayvanı kışkırtacak hareketlerde de bulunuyorlar...

PİTBULL'UN ÖZELLİKLERİ

Savaşçı, inatçı ve çevik kimliği ile tanınan pitbull cinsi köpekleri diğerlerinden ayırmak her zaman kolay olmuyor... Renk ve görünüşleri farklılık gösterebiliyor. Kırma pitbulların görüntüsü sokak köpeklerine bile benzeyebiliyor. En karakteristik özelliği ise dik kulakları...

2. CeBuR
    Keyifli

CeBuR [maximum hokeli] Özel üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    2.330
    Meslek:
    657/1
    Yer:
    artvin
    Banka:
    280 ÇTL
    bize ne olduysa şu yabancı sempatizanlığından oldu ne güzel kangal köpeklerimiz kurt köpeklerimiz vardı
    elalemin evrimleştirdiği itleri memlekete soktular onlar bile rahat vermiyor bize

3. ZeyNoO
    Melek

ZeyNoO ٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠ AdminE

Beğenileri:
    5.784
    Ödül Puanları:
    12.080
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    ❤ Şehr-i İstanbul ❤
    Banka:
    3.064 ÇTL
    Ben köpeklerden çok fena korkarım
    bakarım eğer bulunduğum kaldırımda ileride köpek varsa yolumu değiştirir diğer kaldırıma geçerim ve göz ucuyla sürekli takip ederim :D
    Gelirse falan kaçarım ümidiyle :P

4. CeBuR
    Keyifli

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    2.330
    Meslek:
    657/1
    Yer:
    artvin
    Banka:
    280 ÇTL
    işte bende onu diyorum türk köpekleri asla sınırları içerisine girmedikçe insana saldırmaz hatta kaçar ama bu gavurlar öyle değilki ne dur bilir ne hoşt

hepsinin öldürülmesi lazım bence bizim köperlerinde cinsini bozuyorlar

5. ZeyNoO
    Melek

ZeyNoO ٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠ AdminE

Beğenileri:
    5.784
    Ödül Puanları:
    12.080
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    ❤ Şehr-i İstanbul ❤
    Banka:
    3.064 ÇTL
    Ben köpek cinsinden anlamam hepsinden korkarım tek tek :)

6. CeBuR
    Keyifli

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    2.330
    Meslek:
    657/1
    Yer:
    artvin
    Banka:
    280 ÇTL
    cins ırk seçmem alayından korkarım diyorsun :)
    sana doğru havlayarak geliyorsa köpek ilk hamlen dizine doğru elini vurup kucu kucu demektir asla ısırmıyor tarafımdan denendi
    kaçınca iyi kovalıyorlar

adamları kovalayan köpek arıyordum bunu buldum hoşuma gitti ama konuyla bi alakası yok idare edin :)

Sayfayı Paylaş