bir zamanlar ratingleri alt üst eden diziler

zevzek

zevzek®
Özel üye
Katılım
21 Ags 2009
Mesajlar
595
Beğeniler
10
Yaş
103
Şehir
istanbul
#1
PERİHAN ABLA: Türkiye'de mahalle dizisi denilince ilk akla gelenlerden biri Perihan Abla..
"İşte bu mahallede yaşar bizim Perihan Abla" jenerik müziğiyle başlayan dizinin kahramanını Perran Kutman canlandırıyordu.

Dizi de Perihan Abla'nın yanında Şakir ve Meraklı Melahat de unutulmaz karakterlerdendi.


SÜPER BABA: "Bana bir masal anlat baba" diye başlayan müziğiyle gönüllere taht kuran dizinin baş kahramanı Fiko. Çocukları, sevdiği kadın İpek ve arkadaşlarıyla yaşadıkları bazen güldürdü bazen ağlattı izleyenleri.


SICAK SAATLER: Gözü pek gazeteci Sedat Yalçın ve onun çömez yardımcı Buket Hazal'ın macera dolu serüvenleri ve bu aksiyonun içine taşınan inanılmaz bir aşk öyküsü. Dizi aynı zamanda halkın gözünde Mehmet Aslantuğ ve Arzum Onan'ın birbirine en yakışan çift seçilmesinde de etkili oldu.


BİZİMKİLER: Türk TV'lerinin en uzun süre gösterilen dizisi unvanını elinde tutan Bizimkiler,bir apartmanda geçiyordu. Birbirinden farklı karakterlerde kahramanların yer aldığı dizi de kapıcı Cafer ve yönetici Sabri Bey'in diyalogları, Şükrü ve ailesinin maceraları unutulmazlar arasında.


GÜLBEYAZ: Kadir ve Gülbeyaz'ın aşkı bir karadeniz hikayesinin İstanbul'a taşınmış haliyle ekranlarımızdaydı. İki ailenin bitmeyen kavgası arasında bu iki sevgilinin kavuşup kavuşamayacağı merakla izlendi dizi boyunca.


ASMALI KONAK: İstanbullu bürokrat bir ailenin kızı Bahar ve Kapadokya'daköklü bir ailenin oğlu Seymen Ağa'nın aşkve bir o kadar entrika dolu dizisi izleyenleri ekrana kilitlerken bir yandan da Kapadokya'nın büyülü atmosferinde bir yolculuğa çıkardı. Ayrıca Asmalı Konak çekimleri yapıldığı yer olan Ürgüp'te adına anıtı dikilen tek dizi oldu.


KINALI KAR: Müziğiyle akıllarda kalan dizilerden birisi de Kınalı Kar. Şehirli bir öğretmenin köy yaşantısına alışmaya çalışırken güzel Nazar'a aşık olması ve ardından gelen olaylar izleyenleri kendine bağladı.İKİNCİ BAHAR: Türk TV tarihinin fenomen haline gelen dizilerinden biri daha... Eşini kaybetmiş gururlu, inatçı iki çocuk annesi bir Anadolu kadını Hanım.. Eşi öldükten sonra 3 kızıyla yaşayan Antep'li kebapçı Ali Haydar.. Yolları Samatya'da kesişen bu ikilinin gel gitlerle dolu öyküsü yüreklerde taht kurmuştu.


DELİ YÜREK: Gençlerin bir dönem hal ve hareketlerinde tutunda giyim tarzına kadar taklit ettiği Yusuf'un mafyayla olan mücadelesi reyting rekorları kırmıştı.Dizi aynı zamanda "Zeynep'im" şarkısının tekrar dillere düşmesine de neden olmuştu.
 

Safir

Özel Üye
Özel üye
Katılım
4 Mys 2008
Mesajlar
4,712
Beğeniler
270
#4
İkinci bahar harikaydı, daha geri gidersek Hayat Ağacı vardı ki Sam'in sarı uzun saçları hala gözümün önünde :D

 

Suskun

V.I.P
V.I.P
Katılım
16 Mrt 2009
Mesajlar
23,145
Beğeniler
322
Şehir
Türkiye
#6
Tarihe küçük bir yolculuk ettim,herşey o zamanlar daha arı idi şimdi her dizide binlerce entrika bazen kötü örnek olduklarını bile düşünmüyor deyilim.Güzel bir konu idi teşekkürler.
 

Benzer konular

Top