1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Bira içen mankene kırbaç cezası

Konusu 'Serbest Kürsü' forumundadır ve e-PaCk tarafından 22 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

1. e-PaCk

e-PaCk Forum Gururu

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    1.880
    Banka:
    331 ÇTL
    Malezya’nın Pahang eyaletinde bira içerken yakalanan Müslüman kadın manken, kamçı cezasına çarptırıldı. Yarım gün manken olarak çalışan, 32 yaşındaki Kartika Sari Devi Şukarno, geçen yıl Pahang eyaletinin doğusundaki bir otelin gece kulübüne yapılan baskında alkol alırken yakalanmasının ardından, yargılandığı Malezya’daki bir İslami mahkeme tarafından bira içmekten suçlu bulunarak, 6 kamçı cezasına çarptırıldı. Mahkemede suçu işlediğini kabul ederek temyiz hakkını kullanmayacağını beyan eden Kartika’nın cezası bambu bir kamışla infaz edilecek. Konu hakkında açıklamada bulunan Savcı Saiful İdha Sahimi, Kartika’nın, Malezya’da, İslami kanun uyarınca kamçı cezasına çarptırılan ilk kadın olacağını belirtti. Kartika’nın cezasının 24 Ağustos Pazartesi gününden itibaren bir hafta içinde, kadınlar hapishanesinde infaz edileceğini kaydeden Saiful, cezası infaz edilene kadar hapishanede kalacak olan kadın mankenin kamçı cezasının infazının ardından “mümkün olan en kısa sürede” hapishaneden çıkacağını söyledi. Cezanın infazında kullanılacak olan bambu kamışın, erkekler için kullanılandan daha hafif olacağını belirten Saiful, cezanın, cezalandırmaktan çok “eğitmek” amacını taşıdığını vurguladı.
    Müslüman olmayanların da, yargılandıkları hukuk mahkemelerince ırza geçme ve rüşvet gibi suçlardan kamçı cezasına çarptırılabildiği Malezya’da bu ceza, bambudan bir kamışla kalçalara vurularak infaz ediliyor. Malezya’daki hukuk mahkemelerinde yargılanan Müslüman olmayan kadınlar, çocuklar ve 50 yaşın üstündeki erkekler ise bu cezadan muaf tutuluyor.

2. aslıhan35

aslıhan35 Katılımcı

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    630
    Banka:
    2 ÇTL
    şeriat; iran,malezya ve çeşitli geri kalmış ülkelerde uygulanan ülkemdeki pekçok kapalının ve aynı zamanda AKP nın istediği ancak bunu isteyenlerin bile tam anlamını bilmedikleri bir yönetim şekli.(kapalı olup istemeyenleri şiddetle tenzii ediyorum pat diye atlamasınlar)
    allahın kanunları olarak isimlendirilen nedense allah ile kul arasına girmekten çekinilmeyen kurallar bütünü.hukuğun yok sayıldığı kafasına göre at koşturulan kurallar topluluğu.günah kul ile allah arasındadır ve hangi cesaretle kim olarak insanları yargılama cürretinde bulunabilirsn ki?kişi önce kendine bakıcak ne kadar müslüman olduğunu sorgulayacak sonra karşındakini günahkar olarak nitelendirip yargılayacak.hangi aklı selim insan bunları kabul edebilir şaşırıyorm açıkçası üstelik temyize bile gitmiyor kadın kanımı donduran bu açıkçası.

3. aslıhan35

aslıhan35 Katılımcı

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    630
    Banka:
    2 ÇTL
    neyzen üstat ne güzel söylemişsin;)

RAKI ŞARAP İÇİYORSAM SANA NEEEE???....

Ne ararsın tanrı ile aramda,
    Sen kimsin ki orucumu sorarsın?
    Hakikaten gözün yoksa haramda,
    Başı açığa neden türban sorarsın?
    Rakı, şarap içiyorsam sana ne,
    Yoksa sana bir zararı içerim
    İkimizde gelsek kıldan köprüye
    Ben dürüstsem sarhoşkende geçerim.
    Esir iken mümkünmüdür ibadet
    Yatıp kalkıp Atatürk`e dua et.
    Senin gibi dürzülerin yüzünden
    Dininden de soğuyacak bu millet.
    İşgaldeki hali sakın unutma
    Atatürk’e dil uzatma sebepsiz
    Sen anandan yine çıkardın amma
    Baban kimdi bilemezdin …

4. e-PaCk

e-PaCk Forum Gururu

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    1.880
    Banka:
    331 ÇTL
    konu dışına fırlayasım geldi bi anda. aslıhan ramazan boyunca alkollü içecekleri şiir arasında da olsa anmak yasak. kendim de böyle bi konu açarak çok ayıp etmişim esasen :D

5. aslıhan35

aslıhan35 Katılımcı

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    630
    Banka:
    2 ÇTL
    ii fırlamışsın yalnız:P peki ramazan sonu bi hayyam'la açılış yapalım o zman;)

6. YoRuMSuZ
    Avare

YoRuMSuZ Biz işimize bakalım!

Beğenileri:
    7.353
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.770 ÇTL
    Neyzen ne söylerse doğru söyler :)

Ana konuda ne söyleniyodu bu arada :P

7. e-PaCk

e-PaCk Forum Gururu

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    1.880
    Banka:
    331 ÇTL
    3 gündür markete her gidişimde bi uzo şişesiyle bakışıyorum yerinden bi mm oynamadı deyus aynı yerde beni beklio zaar. gel ortak ol ona salla hayyamı.

8. YoRuMSuZ
    Avare

YoRuMSuZ Biz işimize bakalım!

Beğenileri:
    7.353
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.770 ÇTL
    Hiç düşünmüyorum bile. Her ramazanda nedense o anlamda çok rahatım :)

9. aslıhan35

aslıhan35 Katılımcı

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    630
    Banka:
    2 ÇTL
    kesinlikle;)20.yylın ömer hayyamı büyük üstat:)neyzen deninde 2 kere düşünecek kişi:P

10. e-PaCk

e-PaCk Forum Gururu

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    1.880
    Banka:
    331 ÇTL
    yarın iftara yakın gel sana marloba resimleri koyalım her açısından. ondan sonra da böyle relax takılabilecek misin görelim.

Sayfayı Paylaş