Bitkilerle Balgam Tedavisi

ZeyNoO

٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠
V.I.P
Katılım
5 Ags 2008
Mesajlar
61,909
Beğeniler
6,248
Takım
GALATASARAY
#1
Bitkilerle Balgam Tedavisi


Balgam tek başına bir hastalık olarak kabul edilmez. Yani balgam, altta yatan başka bir hastalığınızın ve ya durumun neticesidir. Bu nedenle ilk önce balgamın nedenini bulnak mühümdir. Balgamın nedeni bulunduktan sonra o hastalığa yönelik tedavi uygulanmalıdır. Balgam tedavisinde kullanılabilecek şifalı bitkiler de yer almaktadır.

Balgamın gittikçe koyulaşığı, sarardığı, yeşillendiği deniliyorsa antibiyotik tedavisi uygulanır. Balgam beyaz köpük şeklinde ise çıkmakta zorluk çekilmiyorsa yapılacak tek şey düzenli ve bol su içmektir. Soğuk enfeksiyonunda ıhlamur, su ve bitki çayları içilerek balgamın söktürülmesinde yardımcı olacaktır.

Ama balgamda kan görüldüyse yapılacak olan tedavi hangi sebebe bağlı ise teşhis koyulacaktır. Kronik bronşit ise balgam çıkmadığı için nefes darlığı da oluşacaktır. Kronik bronşit tedavilerinde inhalel tedavi, antibiyotik ve balgam söktürücüler verilir.

Balgam sökücü şifalı bitkilerin başında tere gelir. Bir demet terenin yarısını sabah diğer yarısını ise üzerine limon sıkarak tüketiniz. Balgam ifrazatınızın arttığını ve idrar yollarının yandığını hissedeceksiniz. İdrar yollarının yanmasının sebebi, terenin iyi bir idrar yolları temizleyicisi olmasından kaynaklanmaktadır.

Bunun dışında meyan kökü, zencefil, yukarıda belirttiğimiz gibi ıhlamur ve ısırgan otu da balgam tedavisinde uzmanlar tarafından önerilen şifalı bitkilerdendir. Her gün bir çorba kaşığı kadar ısırgan otu tohumu ile suyu sıkılmış üzüm karıştırılıp içilmeye devam edilmesi balgamınızın çıkışını kolaylaştıracaktır.
 

Benzer konular

Top