BlackBerry P'9981 Porsche Design - Farklı tasarım

Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
36,718
Beğeniler
8,981
Takım
GALATASARAY
#1
RIM, Porsche Design ile sürdürdükleri ortaklaşa çalışma neticesinde ortaya çıkan lüks segment BlackBerry P'9981'in tanıtımını gerçekleştirdi.

ROM'in popüler modellerinden Bold 9900'ü temel alan ve en üst kalite malzemeler kullanılarak tasarlanan cihazın ön tarafı paslanmaz çelik çerçeve ve klavyeden olurken arka kapaktaysa tamamıyla deri kaplama kullanılmış.

BlackBerry 7 işletim sisteminin özelleştirilmiş bir versiyonu ile çalışan model bu bağlamda özel bir Porsche Design Kullanıcı Arayüzü ile gelirken, yine Porche ile ilintili tema, zil sesleri, duvar kağıtları vb. gibi ekstralar içeriyor.

Başka bir P'9981 kullanıcısını kolayca tanımlayabilmek için 2AA ile başlayan özel PIN'ler içerdiği belirtilen Porsche Design P’9981'in işlemcisi ise enteresan bir şekilde orjiinal Bold 9900'e kıyasla 1.2GHz'dan 1GHz'a düşürülmüş. HD video kayıt destekli 5MP çözünürlüğünde kamera ile gelen lüks telefonun dahili hafızası ise 8GB. Buna ek olarak 32GB'a kadar microSD desteği sunuyor model. Yine cihaza belirtmemiz gereken bir diğer özellik de NFC desteği sunuyor olması. Diğer teknik özellikleri de keza Bold 9900 ile aynı.

Bu yıl sona ermeden Porsche Tasarım Mağazalarında satışa sunulacağı belirtilen modele biçilen değer ise 2000 dolar.

Dikkat çekici tasarım çizgileriyle şık bir görünüm sergileyen ve alışılagelmiş BlackBerry portresinden farklı bir yapı sunan telefon, aynı zamanda firmanın akıllı telefon segmentindeki iddialı modellerinden biri olacak. Paslanmaz çelik çerçeveye, el yapımı deri arka kapağa, oymalı QWERTY klavyeye ve dokunmatik ekrana sahip olan Porsche Design P’9981 BlackBerry, 1.2GHz hızında çalışan işlemciden güç alıyor. 2.8-inç büyüklüğünde ve 640 x 480 piksel çözünürlüğünde ekrana sahip olan telefon, 768MB RAM ile geliyor.

Özel bir Porsche Design Kullanıcı Arayüzü ve isteğe bağlı olarak sunulan Wikitude World Tarayıcı destekli artırılmış gerçeklik uygulaması deneyimi ile birlikte sunulan telefon, BlackBerry OS 7 işletim sistemini kullanıyor. 8 GB dahili hafızaya sahip olan akıllı telefonun hafızası, harici Mikro SD kart ile 40GB’a kadar artırılabilirken aynı zamanda Yakın Alan İleitşimi teknolojisi yani NFC desteği de telefonun diğer detayları arasında yer alıyor.
 
Son düzenleme:

Benzer konular

Top