Blog Ayarları, Görünüm

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
37,482
Beğeniler
9,017
Takım
GALATASARAY
#1
Kişisel blogunuzda (sayfanız) görünüm ve gösterimle ilgili yapabileceğiniz oldukça zengin seçenekler var. Bunlardan bazılarına değinelim ki kullanım konusunda sıkıntı yaşamayalım :) Bu arada test sayfamızdaki blog alanının birçok menüsünü Türkçeleştirme çalışması bitti. Yakın zamanda tamamen Tükçe olacak.

* Blog, herşeyden önce kişisel alanınızdır ve istediğiniz gibi yönetebilirsiniz. Ancak özgün içerik paylaşımı çok önemli. Kopy/paste içerikler için forumu kullanıyoruz. Bu konuyu daha sonra detaylandırırız.

Blog sayfanıza girdiğinizde Kişisel Ayarlarım menüsünden alttaki değişiklikleri yapabilirsiniz.
* Blog sayfanız için bir isim belirleyebilirsiniz. Belirlediğiniz bu isim blog ziyaretçilerine sayfanızın adı olarak görüntülenecektir.

* Tıpkı profil sayfanızı özelleştirebildiğiniz gibi blog alanınızı da özelleştirebilirsiniz. Hatta isterseniz tek tıklama ile profil alanında yaptığınız değişiklik tarzını blog görünümüne taşıyabilirsiniz.

* Sağ taraftaki menü bloklarından hangilerinin görünüp görünmeyeceğini belirleyebiirsiniz. İsterseniz kendinize ait blok bile oluşturabilirsiniz.

* Özel sayfalar oluşturup blog alanınızda herhengi bir yerde görünmesini sağlayabilirsiniz. (Yan menü, üst)

* Blog ziyaretçilerini kendiniz belirleyebilir istediğini kişileri engelleyebilirsiniz. Bu alandan konularınıza veya yorumlarınıza cevap geldiğinde e-posta ile haberdar olma seçeneğini aktif edebilirsiniz.

* Blog sayfanızla ilgili istatistikleri görebilirsiniz.

* Blog alanınıza üye davet ederek grup oluşturabiirsiniz.

* Blog yayınlarınız için kişisel kategoriler oluştuırabilir, bu kategorilerde özgün yazılarınızı paylaşabilirsiniz.

* Diğer bloglarla veya kendi kişisel blogunuzla ilgili aboneliklerinizi yönetebilirsiniz.
Test yayını forum veritabanı üzerine yeni versiyon kurulana kadar devam edecek. Bu süreçte eğer kendinize ait kişisel sayfanız olmasını düşünüyorsanız bu bölümü karıştırın derim :) Kullanımı oldukça kolay olmasına rağmen yine de kişisel ayarların nasıl yapıldığı, eklenen konuların görünümlerini test etmenizde fayda var...
 

Safir

Özel Üye
Özel üye
Katılım
4 Mys 2008
Mesajlar
4,712
Beğeniler
270
#2
Bloglarla hiç uğraşmamıştım, bi deniim bakiim yapabilecek miyim :P
 
Top