Blog servisinizi Artırmak

sherry

V.I.P
V.I.P
Katılım
20 Arl 2006
Mesajlar
2,661
Beğeniler
43
#1
1. Adım:Ping Servislerine Üye Olun
Ping servisleri, blogunuza yeni bir içerik eklediğinizde, blogunuzun güncellendiğini arama motorları ve ilgili başka sitelere bildirir ve yeni içerikleriniz bu sitelerde hemen listelenir.

2. Adım:Blog Değerlendirme Sitelerine Üye Olun
Blog izleme, değerlendirme, arama siteleri olarak tanımlayabileceğimiz Blograzzi, Technorati gibi websitelerine blogunuzu kaydedin. Bu sitelerde sevdiğiniz bloglar için yorumlar yapın, aktif bir kullanıcı olun ve blogunuzu başkalarının da görmesini sağlayın.

3. Adım:RSS Beslemelerinizi Öne Çıkarın ve Feedburner İle Yayınlayın
RSS beslemenize üye kullanıcı sayınızı arttırmanız, ziyaretçileri sitenize abone yapmakla eşdeğerdir. RSS bağlantınızı sitenizde kolayca ulaşılabilir alanlarda duyurun.

Feedburner, Google’ın RSS yayınlama servisidir. Feedburner ile yayınladığınız RSS beslemenize kaç kişi üye görebilir, Feedflare özelliğiyle RSS’lerinize imleme siteleri için paylaşım bağlantıları verebilir ve birçok gelişmiş özellikten faydalanabilirsiniz.

4. Adım:Sosyal İmleme Siteleriyle İçeriğinizi Duyurun
Sosyal imleme siteleri, birçok kullanıcının içeriğini paylaştığı ve hatta beğendiği içerikleri notlandırabildiği sitelerdir. İçeriklerinizi duyurmak için sosyal imleme sitelerini kullanın.

5. Adım:Başka Bloglarda Yorumlar Yapın

Diğer bloglarda yorumlar yaparak blogosferde aktif bir kullanıcı olun, yaptığınız yorumları okuyan kullanıcılar bu yorumu yapan kişinin de sitesini görmek isteyerek sizin sitenize ulaşacaktır.

6. Adım:Başka Bloglarla Bağlantı Paylaşımı Yapın
Sizin blogunuza benzer bloglarla bağlantı paylaşımı yapın. Kendi blogunuzun bağlantısının mümkün olduğunca çok sitede yeralmasını sağlayın.

7. Adım:Blogunuzda Anahtar Kelimeler Kullanın
Yazılarınızın içerisinde anahtar kelimeler kullanmaya çalışın. böylece arama motorlarında bu kelimeleri arayan kullanıcıların sizin blogunuza ulaşmalarını kolaylaştırırsınız. Örneğin 200 kelimelik bir yazıda 2-6 arası anahtar kelime kullanmanız iyi bir anahtar kelime kullanımı oranıdır. Unutmayın ki, çok sık kullanmanız durumunda yazınız kötü görünebilir.
 

Benzer konular

Top