Böbrek Rahatsızlıklarına Doğal Çözümler

ZeyNoO

٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠
V.I.P
Katılım
5 Ags 2008
Mesajlar
61,909
Beğeniler
6,254
Takım
GALATASARAY
#1
Böbrek Rahatsızlıklarına Doğal Çözümler


Uzmanlar, günümüzde sıkça karşılaşılan böbrek rahatsızlıklarını en aza indirgemek isteyenlerin doğal yollarla temin edilmiş bitkilerden ve bu bitkilerle yapılan çaylardan – kürlerden faydalanmayı tavsiye ediyor. İşte böbrekler için yararlı bitkiler listesi:

- Adaçayı, bir miktar kurutulup 1 litre suda kaynatılarak içildiğinde, böbrek ve mesane rahatsızlıklarına iyi gelir.

- Anason, tohumları toz haline getirilip, üzüm şırasına karıştırılarak içildiğinde, böbrek taşlarını düşürür.

- Armut, böbrekleri çalıştırır.

- Arpa'nın suda kaynatılarak elde edilen sıvısı, böbrek ve safra kesesi taşlarının sebebiyet verdiği ağrılara, karaciğer ve dalak hastalıklarına faydalıdır.

- Aşk otu tohumları, 1 bardak sirke içine konulup 2 saat bekletilerek içilirse, böbrek, mesane ve safra kesesi taşlarını düşürür.

- Ayrık otu (50 gram) kökünün 1 litre suda kaynatılması sonucu elde edilen ilaç, böbrek taşlarını ve idrar yollarındaki kumu düşürür.

- Andız otu, üzüm şırasının içinde 1 ay bekletilip içilirse; böbrek, mesane ve safra kesesi taşlarının oluşumunu önler.

- Aşk otu gövdesi, böbrek ve mesane rahatsızlıklarına iyi gelir. Çok miktarda alınan aşk otu, böbrekleri yorabilir. Böbrek rahatsızlığı çekenlerin, aşk otundan yapılan ilaçları kullanmamaları tavsiye edilir.

- Biberiye çayı, mide ve bağırsak rahatsızlıklarına iyi gelir. Safra kesesi salgısını çoğaltır.
 

Çağlayağmur

👪🤗
Süper Moderatör
Katılım
15 Arl 2010
Mesajlar
21,729
Beğeniler
5,010
Şehir
Ankara
Takım
GALATASARAY
#2
Siyah turpu patates soyar gibi siyah kısmını incecik soyuyoruz. Havuç sıkarmış gibi katı meyve sıkacağında suyunu çıkartıyoruz. Bir su bardağının yarısından biraz fazla bardağa koyuyoruz. İçine de saf zeytinyağı 2 yemek kaşığı kadar koyup içiyoruz. Bunu günde 3-5 kere yapmak gerekiyor fakat taze sıkılmış olarak yapılması şart. Bir hafta 10 gün sonra idrarda koyuluk fark edeceksiniz. Merak etmeyin bu taşın eridiğini çamur gibi dışarı attığını göreceksiniz. Bu işe başlamadan önce bir böbrek filmi çektirin 15 gün sonra tekrar film çektirin. Farkı göreceksiniz. Kesinlikle ara vermeyin. İdrar yolları tıkanır.. Taş temizlenene kadar bunu yapın. Atarken ağrılarınız olabilir. Ağrı kesici kullanın. Doktorun verdiği ilaçları da ihmal etmeyin.

Alıntı
 

Benzer konular

Top