Böcek 5 Ay Kalmış

SizinSesiniz

~~ Son Kez ~~
Özel üye
Katılım
16 Ksm 2012
Mesajlar
1,955
Beğeniler
220
Şehir
Hayaller Kentinden
#1
Başbakan Tayyip Erdoğan’ın evindeki çalışma ofisinde bulunan “üçlü prizde böcek” olayının ayrıntıları ortaya çıkıyor.Dinleme sürecinin 2011 Ekim-2012 Şubat tarihleri arasında olduğu öğrenildi.

Erdoğan, Subayevleri’ndeki apartmanda bulunan çalışma ofisini aktif olarak kullanıyor. Bu ofiste hem özel, hem de siyasi görüşmelerini yapıyor. Ofisin kullanılmaya başlamasından itibaren dinlemelere karşı böcek taraması yapıldığı belirtiliyor. Bu taramaların kendi deyimleriyle ihmal edildiği “5 aylık” zaman diliminde dinleme operasyonu gerçekleşiyor.

Erdoğan’ın sindirim sisteminde ortaya çıkan rahatsızlığı, muayene süreci, biyopsi alınması ve ameliyata karar verilme sürecinin bu 5 aylık dönemde olduğu biliniyor. Başbakan’ın tedavisine ilişkin tüm bilgiler bu ofiste paylaşılıyor. İlk ameliyat Kasım 2011’de, ikinci ameliyat ise Şubat 2012’de yapılıyor. Dinlemelerin yapıldığı süreçte, MİT yönetiminin savcılık tarafından ifadeye çağrılması olayı da meydana geliyor. Ofiste, az sayıda kişiyle paylaşılan bilgilerin farklı kaynaklar tarafından bilindiğinin ortaya çıkması üzerine operasyon başlatılıyor.
 

Benzer konular

Top