Boğaziçi Üniversitesi'nde Saldırgan Dehşeti

cemree

=)=)
V.I.P
Katılım
16 Şbt 2011
Mesajlar
13,647
Beğeniler
3,763
Şehir
Ankara
#1
İşte üniversitenin açıklaması: 08 Ağustos 2015, Cumartesi günü saat 06:00 sularında Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampus 1. Kız Yurdu'na kimliği henüz bilinmeyen ancak eşgali güvenlik kameralarıyla teşhis edilen bir şahıs yangın merdivenini kullanıp pencereyi zorlayarak girmiş ve yurtta kalan öğrencilerimize saldırı girişiminde bulunmuştur. Alarmın devreye girmesi üzerine güvenlik görevlimiz duruma derhal müdahale etmiştir, ancak maalesef bu esnada saldırgan bir öğrencimizi elinden hafif şekilde yaralamıştır.

RESMİ SORUŞTURMA BAŞLADI

Yaralı öğrencimiz, tedavisi hastanede ayakta görülmesinin ardından Emniyet birimlerine konuyla ilgili ifade vermiştir. Üniversitenin davet ettiği güvenlik mensupları olay mahallinde tespitlerini yaparak resmi soruşturmayı başlatmıştır. Üniversite olarak son derece üzüntü duyduğumuz bu olaydan ötürü başta yaralanan öğrencimize ve tüm yurt sakini öğrencilerimize geçmiş olsun dileklerimizi iletirken; yurtlarımız ve kampus alanına girişle ilgili genişletilmiş güvenlik önlemlerinin mevcut olduğunu belirtmek isteriz. Tüm ilgili birimlerle incelemeye alınan vaka konusunda detaylı bilgi ayrıca paylaşılacaktır.

Söz konusu saldırı Twitter'da da tepkilere neden oldu. İşte o tepkilerden bazıları:


Boğaziçi Üniversitesi üniversitesi yurdunu basıp tecavüze kalkışan şahıs sende bir melektin doğduğunda öyle mi? inanmaya çalışıyorum

— Merve (@mervecobain)

Bu kişilerin bunu yapabiliyo olması Boğaziçi Üniversitesi'nin güvenlik eksikliğidir. Hiç yakışmadı, sen böyleysen el napsın olum ?

— Faruk Tabak (@faruk_tabak)

Boğaziçi Üniversitesi Kız Yurdu'na sabaha karşı bir erkek zorla girip öğrencileri hırpalamış. Arkadaşlarımıza geçmişler olsun diyorum.

— Oğuz Kaan Ç Kılınç (@okckilinc)

Bu nasıl bi okul isteyen elini kolunu sallayıp kız yurduna girebiliyor, yurdu basıp öğrenciyi yaralayabiliyor?

— Aptullah Gündemtutan (@a_gundemtutan)
 

Benzer konular

Top