Bokwa ile Hem Eğlenin Hem Zayıflayın

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
37,482
Beğeniler
9,017
Takım
GALATASARAY
#1
Müzik ve dansın bir araya gelerek yapılan Bokwa ABD ve Avrupa'da kitlelere toplu spor yaptırması ile büyük ilgi görmesi üzerine ülkemizde de yaygınlaşmaya başladı Bokwa ile hem dans edip hemde yüksek miktarda kalori yaktığınız için zayıflamak için harika bir yöntem.Bokwa, Bo (Hafif şiddette yapılan Güney Afrika boksu) ve Kwa (geleneksel Güney Afrika Dansı) kelimelerinin birleşimidir. Sportif anlamda ise dans ve egzersiz adımlamalarının birleşiminden oluşan kardio egzersizidir. Katılımcılar egzersizi ister düşük şiddette, isterse yüksek şiddette uygulayabilir.

KİTLE SPORU ve SPORLA DANS

Bokwa Fitness ilk olarak ABD'de Paul Mavi önderliğinde başladı. Kısa sürede kitle sporu şeklini alarak yaygınlaştı. Sporu müzik eşliğinde eğlenceli hale getirerek halka sevdirmeyi amaçlıyor. Avrupa'nın birçok kentinde özel kulüpler kurulup düzenli gösteriler gerçekleştiriyor.

Sporu dansla birleştirip eğlenceli hale getirince katılımcısı da beklenenden çok fazla oluyor. Günümüzdeki iletişim imkanları ile çok hızlı yayılıp dünyanın her yerinde özel kulüpleri kurulmaya başlandı.
 

Benzer konular

Top