Borsa Nasıl Çalışıyor?

Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
36,718
Beğeniler
8,974
Takım
GALATASARAY
#1
Mailimden :)

Bir zamanlar köyün birine bir adam gelmiş ve tanesi 10 $ dan maymun alacağını söylemiş. Köyde çok maymun olduğu için köylüler sevinçle ormana koşup maymunları yakalamaya başlamışlar.

Adam,binlerce maymunu 10 $ dan satın alınca ortalıkta maymunlar azalmış, yakalaması zorlaşmış. Köylüler tam maymun yakalamak tan vazgeçecekken adam tanesine 20 $ vereceğini söylemiş.

Tekrar heveslenen köylüler tekrar maymunları yakalamaya başlamışlar.
Bir süre sonra da fiyatı 25 $ a çıkarmış.Ancak bırak yakalamayı ,maymuna rastlamak bile çok zorlaşmış.

Bunun üzerine adam fiyatı 50 $ a çıkardığını,ancak kendisinin işi olduğu için şehre gitmesi gerektiğini,yardımcısının onun yerine alım yapacağını söylemiş.

O yokken yardımcısı köylülere demiş ki; Şu büyük kafesteki maymunlar var ya ben onların tamamını size tanesi 35 $ dan satayım,siz de adam gelince ona 50 $ dan satarsınız.

Köylüler bütün birikimlerini bir araya toplayarak bütün maymunları satın almışlar.

Sonra ne adamı ne de yardımcısını bir daha gören olmamış.
 
Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
36,718
Beğeniler
8,974
Takım
GALATASARAY
#2
Bir borsa maduru olarak borsaya bulaşmak isteyenlere özellikle bu yazıyı okumalarını öneririm :)
 

LoSt_LoVe

Forum Onuru
Katılım
12 Ekm 2008
Mesajlar
4,304
Beğeniler
33
Şehir
En sevdiğimin yanından :=)
#4
İnsanlar faiz yemeye dolandırmaya o kadar alışmışlarki hatta hayat alıştırmış diyebiliriz.Her yerde tv de reklamlarda etrafta o kadar normal bişeymiş gibi gösterilmeye başlandıki insanlar günahtan başka bir boyuta geçtiler.Resmen faizle doğup büyüyüp yaşıyolar.Allah gerçekten yar ve yardımcımız olsun inşallah.
 

ZeyNoO

٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠
V.I.P
Katılım
5 Ags 2008
Mesajlar
61,530
Beğeniler
6,247
Takım
GALATASARAY
#5
Resimli olarak rastlamıştım ki bu fıkraya,
Forumda varmış ama olsun hem konu hareket görür hem de resimlisi de bulunmuş olur :)

 
Katılım
21 Ksm 2017
Mesajlar
4
Beğeniler
0
Yaş
27
#7
Borsa hakkında bende birçok araştırma yaptım. Sizlere kısa kısa özetliyim. Her şeyden önce borsanın oyun yeri olmadığını biliyoruz. Oyun kelimesini kullanmak, ülkemiz borsacıları arasında deyimleşmiştir ve tıpkı hisse senedine kağıt denmesi gibidir. Bu nedenle oyun kelimesine katılarak ciddiye almazlık etmemeniz gerekiyor. Bu nedenle paranızı borsaya yatırmadan önce kendinizi geliştirmeli ve gerekli bilgi donanımına sahip olmalısınız. Borsada işlemlerinizi başarılı bir şekilde yapabilmek ve kar edebilmek için mutlaka piyasa yapısını biliyor olmalısınız. Borsanın nasıl işlediğini, hangi yatırım araçları bulunduğunu, al – sat işlemlerinin mantığını doğru şekilde kavramalısınız. Dikkat edeceğiniz birkaç kuralı da öğrendikten sonra borsanın birçok yönünü öğrenmiş olacağınızdan emin olabilirsiniz. Çünkü borsa hakkında sormanız gereken en önemli sorular bunlardır ve bir kere anlarsanız geride kalan işlemleri çok daha iyi şekilde yönetebilirsiniz. Sadece teorik bilgilerle işlem yapamayacağınızı da bilmelisiniz. Kendi stratejilerinizi geliştirebilmek için belli bir deneyim de sahibi olmalısınız. Bu deneyimi kazanmak için günümüz imkanlarından olan demo hesapları kullanabilirsiniz. Demo hesaplarda sanal para ile al – sat işlemleri yaparsınız ve bu şekilde risk almadan deneyim kazanmış olursunuz. Üstelik geliştireceğiniz stratejileri de burada deneyerek işe yarayıp yaramadığını öğrenebilirsiniz.
 

Benzer konular

Top