Bozcaada Tatil Keyfi

Katılım
21 Mrt 2013
Mesajlar
1
Beğeniler
0
Yaş
36
#1
Ege Denizi’nin kuzeyinde Çanakkale iline bağlı Türkiye’nin üçüncü büyük adası olarak Çanakkale Boğazı’nın hemen girişinde yer almaktadır. Bozcaada tarihi ve mitolojik olarak çok önemli bir bölgedir. Adanın tek yerleşim bölgesi Bozcaada Kalesi’nin etrafındaki evlerden oluşan ilçe merkezidir. Burada yaşayan Rum ve Türk halkının kaynaşması sonucu burada kültürel bir kaynaşmada meydana gelmiştir. Ada üzerinde ulaşım; motosiklet, araba, taksi ve minibüslerle sağlanmaktadır. Ayrıca ada üzerinden cüzi miktarlara kiralayabileceğiniz motosiklet ve bisiklet sayesinde ada üzerindeki geziniz daha keyifli hale gelebilir.
Tarihleri denk getirebildiğiniz takdirde adada gerçekleşen birçok etkinliğe katılmanızda mümkündür. Yerel lezzetler festivali, şarap tadım günleri, Ayazma Panayırı, Ozanın Günü ve Homeros Okuması, Bağbozumu Festivali tatilde katılabileceğiniz özel günlerdir. Tatilinizi bu günlere getirecekseniz eğer önceden kalacağınız yerden rezerve yaptırmanızı tavsiye ederiz. Bozcaada’nın en çekici yanı tertemiz suyu ve irili ufaklı denize girmeye müsait koylarıdır. Denize girebileceğiniz en uygun zamanlar temmuz ve ağustos aylarıdır. Bu aylarda su çok ılık olmakla birlikte sıcaklık, rüzgar ve nem bakımından tatile en uygun aylardır. Bu aylarda ada çok kalabalık olmakla birlikte adada kalacak yerlerin kısıtlı olması tatilciler için bir dezavantajdır. Bu nedenle kalacağınız yer için rezervasyon yaptırmanız önerilir. Kaldığınız günler boyunca adada yapılacaklardan bahsedecek olursak şarap adası olarak da bilinen adada yaz boyunca verilecek derslerde şarapla ilgili bilinmesi gerekenleri sohbet eşliğinde öğrenebilirsiniz. Yapılan bağ turlarına katılabilir ve eşsiz bir gezi sonunda muhteşem bir manzara eşliğinde sizde kadehlerinizi gün batımına karşı kaldırabilirsiniz.Yaz aylarının yoğun olduğu dönemlerde Bozcaada otellerinde konaklamada yer bulma sıkıntısı çekmemeniz için önceden rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ediyoruz. Bozcaada otellerinde size sunulan yiyeceklerin tamamı doğal olmakla birlikte işletmecinin bahçelerinde kendileri tarafından yetiştirilen ürünleri misafirlerine sunmaktadır. Ada hakkında sizlere bilgi vermeye çalıştık. Anlattıklarımızı göz önünde bulundurursanız tatiliniz daha keyifli hale gelecektir. Şimdi tek yapmanız gereken bu eşsiz güzelliklerle dolu adayı gezmek ve tatilinizi en güzel şekilde geçirmektir.

Keyifli Tatiller...

 

Papatya

Men sebete nebete...
Süper Moderatör
Katılım
6 Ags 2012
Mesajlar
22,842
Beğeniler
6,505
Şehir
Seattle.
#2
İlginç Linkler ve Programların İndirilmesi İçin Verilen Linkler dışında,link verilmesi forum kurallarına aykırıdır. " Yasaktır. "
Lütfen tekrar etmeyiniz. Keyifli paylaşımlar...
 
Top