1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

Bridget Jones Zayıflatan Diyeti ve Egzersizleri

Konusu 'Kadın' forumundadır ve Paradoks ~ tarafından 4 Aralık 2012 başlatılmıştır.

 1. Paradoks ~

  Paradoks ~ ... Elif ...

  Katılım:
  6 Eylül 2011
  Mesajlar:
  4.001
  Beğenileri:
  71
  Ödül Puanları:
  2.980
  Meslek:
  Yazılım mühendisi
  Yer:
  Konya
  Banka:
  1.058 ÇTL
  Bridget Jones Diyeti,
  Bridget Jones Zayıflatma Yöntemleri


  Bridget Jones’u Zayıflatan Diyet ve Egzersizleri

  Renee Zellweger’in Bridget Jones rolündeki o balık etli halini herkes hatırlar. Ancak şimdilerde oldukça zayıf ve formda.Renee gerçek hayatta iyi bir koşucu, makrobiyotikdiyet uygulayan biri ve hemen hemen her zaman dışarda spor yaparken fotoğraflanıyor.

  Makrobiyotik Diyet Uygulayın
  Renee, Bridget rolü için tıka basa donut, pizza ve bira tüketerek kilo almıştı. Daha sonra sıkı bir diyete başladı ve balık, sebze ve pirinç ile besleniyor. Zayıf kalmasının sırrını; “Kahvaltıda meyve, öğlen salata, akşam yemeğinde balık yiyorum ve koşuyorum.Koşarak jimnastiğe gidiyorum ve koşarak dönüyorum. Ne kadar dikkat ederseniz o kadar sonuç alırsınız” diyerek açıklıyor.

  Renee, ‘buz küpü’ diyetini de uyguluyor. Süt ürünleri, sebze gibi yiyecekleri ufak parçalar halinde doğrayarak suda donduruyor. Günlük olarak da bunları tüketiyor. Alışverişte de aldığı her şeyin etiketini okuyor. Zayıflığının diğer nedenleri de yoğun iş programı ve sette bile öğlen yemeği için 20 dakika ayırması.

  Egzersizleri Zorlaştırın
  Renee, 45 dakika egzersiz yaptığını söylediğinde,hızlı yürüyüşlerini ya da grup dans sınıflarını söylemiyor demektir. Haftada 6 gün 2 saat jimnastik, özel egzersizler yapıyor. Ayrıca, bisiklet, yoga ve uzun koşu hayranı. Hatta gözünden yaş gelecek kadar spor yaptığını söyleyebiliriz. Bisikletiyle sahile kadar gidiyor, dalış yapıyor. Sonra yine eve bisikletle geri dönüyor. Haftada 6 gün 5 km koşuyor. bacakları ve sırtı ağrıyıncaya kadar egzersiz yapan Renee sonrasında üstüne bir de yoga yapıyor. Gittiği her yerde de programına bağlı kalıyor ve spor yapmaya devam ediyor. Renee, yaptığı sporların terapi gibi geldiğini ve onu rahatlattığını da belirtiyor.

  Yo-Yo Diyetinin Kötü Tarafları
  Renee’nin bitmek tükenmez zayıf kalma azmi yaptığı projelerde etkili oluyor. İstediği zaman kilo alıyor ve istediği zaman zayıflayabiliyor. Bu durumun vücudunu yorduğunu düşünmese de uzmanlar kendisini bu konuda uyarmış. Kısa sürede aşırı kilo alıp vermenin sağlıksız olduğunu belirtmişler. Bunu öğrendikten sonra ‘panik atak’ yaşadığını belirten Renee, Bridget Jones dönüşümüne son vermiş.
   

Sayfayı Paylaş