1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Bronkospazm Hastalığı

Konusu 'Genel Sağlık Bilgileri' forumundadır ve ZeyNoO tarafından 16 Aralık 2011 başlatılmıştır.

1. ZeyNoO
    Melek

ZeyNoO ٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠ AdminE

Beğenileri:
    5.784
    Ödül Puanları:
    12.080
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    ❤ Şehr-i İstanbul ❤
    Banka:
    3.064 ÇTL
    Bronkospazm Hastalığı

Bronkospazm bir daralma veya bronşların spazm olduğunu. Bronş iki tüp anlamına gelir ki akciğerlere trakeadan dalı. Tipik olarak, bronkospazm her yaştan insanlar, ancak oluştuğunda, özellikle bebeklerde uğursuz olabilir. Genel olarak, bronkospazm daha sık olanlar, astım ve bronşit muzdarip deneyimlidir. Belirtiler hafif şiddetli değişebilir ancak birçoğu mevcut tedavilere hızlı ve dramatik rahatlama sağlar.

Genel olarak, bronkospazm nedenleri astım, amfizem ve bronşit içerir. Ayrıca, ciddi alerjik reaksiyonlar ve anaflaktik şok, akut bronkospazm tetikleyebilir. Bazen, kimyasal maddeler, toz gibi akciğer tahriş edici ve duman, zaten twitchy havayolu şiddetlenmesine ve bronkospazm belirtilere neden. Bazı bireylerde, enfeksiyonlar, egzersiz, ve duygusal stres bir bölüm katkıda bulunabilir. Egzersize bağlı astım ortak bir tıbbi durumdur ve sol eğer tedavi edilmezse bronşların akut spazm katkıda bulunabilir.

YoRuMSuZ bunu beğendi.
  2. patik

patik Özel Üye Özel üye

Beğenileri:
    374
    Ödül Puanları:
    3.080
    Meslek:
    Hemşire
    Yer:
    Kayseri
    Banka:
    524 ÇTL
    Bronkospazmı hastalıktan çok bir semptom olarak biliyorum. Ama bu tabi tetikleyicileri değiştirmez. Teşekkürler.

YoRuMSuZ bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş