1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Bu Benim Dünyam...

Konusu 'CerezGünlük' forumundadır ve ZeyNoO tarafından 10 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. ZeyNoO
    Melek

ZeyNoO ٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠ AdminE

Beğenileri:
    5.784
    Ödül Puanları:
    12.080
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    ❤ Şehr-i İstanbul ❤
    Banka:
    3.064 ÇTL
    Bir daha günlük açmamayı düşünüyordum aslında günlük ama bugün böyle bir içimi dökesim geldi...

Aslında bu günlüğü açmamın sebebi Ata'mız...
    Açmak istedim çünkü insanlara fena halde bozuluyorum buna tanıdıklarım ve tanımadıklarım da dahil.
    Herkesin sevdiğin gibi bende Atamı seviyorum demekten büyük gurur duyuyorum ve o yıllarda yaşayamamış olmaktan da üzüntü :(

Başörtülü olanlar Atatürk'ü sevemez mi? Bence severler. Ben seviyorum...
    Başkalarını bilmem, başkaları nasıl yaşar ben bilmem günlük.
    Ben sahip olduğum tüm değerlerin kıymetini bilen, bilmeye çalışan biri olmaya çalıştım hep. Çizgimi hiç bozmadım.
    Bugün başörtüm için söylenen laflar üzüyor beni.
    Öğrenci Evlerinde kızlarla erkeklerin kalması beni ilgilendirmez elbette kimseyide ilgilendirmez. Ama son günlerde sıkça rastladığım bu durum için yapılan göndermeler dikkatimi çekiyor...

Atatürk'ün zamanında bayanlar erkekler savaşa katılmışlardı biliyorsunuz. "Kızlı erkekli" katıldık savaşlara yazmışlar.
    Ama görmedikleri birşey vardı günlüğüm.. Kızların başında kadınlarımızın başında, başörtüde vardı...
    Niye kimse o başörtüyü görmüyor. Atatürk kimse gibi olamaz evet hiç kimse gibi olamaz. O sezarın hakkını sezara verirdi.
    Atatürk ne kimsenin dinine, ne başörtüsüne laf etmemiş, saygılı, saygıdeğer Tarihin unutmayacağı Türkiye Cumhuriyetinin mimarıdır... Atamızdır..
    Ama gel de bunu başörtülülere yobaz diyen saygısızlara anlat...

Atatürk'ü de bizi de yaratan tek değil mi? Allah...
    Hepimiz ona inanmıyor muyuz inanıyoruz
    Dinimiz de belli hepimiz Türkiye toprakları altında tek bir dine inanıyoruz. İslamiyet
    Hepimiz müslümanız.
    Bunda da hem fikiriz diye düşünüyorum.
    Vatanımız da Türkiye Cumhuriyeti değil mi? Evet
    Geçmişte bize bu Türkiye Cumhuriyeti topraklarında yaşama güvencesini sağlayan kim? Mustafa Kemal ATATÜRK

Yani her sorunun cevabı farklı dimi?
    Her sorunun karşılığına Atatürk'ü koyamayacağımız gibi, Atatürk cevabı olan sorularada başka cevaplar veremeyiz.

Şimdi sen bunları niye söylüyorsun diyeceksin.

Bu ne demek biliyor musun.
    Yani ben Allah'ı da, peygamberimizi de, Atamızı da, kitabımızıda, başörtümü, dinimi hepsini ayrı ayrı seviyorum demek. Hepsinin yeri ayrı, hepsinin sorusu ayrı demek...

Geçmişte kapandığım dönemlerde ne ailemin baskısıyla nede başkaları için kapandım ben. Yüreğimden geçti ve o başörtüyü bir daha hiç çıkarmamak kaydıyla örttüm başıma.

Bana kapandığım dönemlerde çıkart at şunu başından devletin inadına diyen bir amca oldu. Saygımı korudum sessizlik içinde dinledim amcayı. Çıkarttım mı hayır. Ben açmak için örtünmediğim gibi, kimse içinde örtmedim o başörtüyü. Devlette kim onun inadına örtücem yada kapayacam başımı. Ben dini inançlarım için örtündüm ve bu devam edicek.
    Ve başörtüm hiçbir zaman Atatürk'ü sevmeme engel olmayacak bunu düşünenler onların yanlışları diye düşünüyorum.

Herkes kendince bir doğru tutturmuş gidiyor... Asıl önemli olan gerçek doğrulardır.. Kendimizi inandırmak istediğimiz yanlış doğrular değil.

Başörtülü olanlar nasıl benim gözümde yobaz değilse, Atatürk de laik diye dinsiz değildir. İnsanlar inanmak istediğine inansın.
    Yukarıda bahsettiğim gibi her sorunun cevabı farklıdır. Ve Yaradan bunu hepimizden daha iyi bilir.
    Herkesin kalbindekinide, zikrinide, fikrinide gören bir tek Allah' tır. Bu yüzden kimseyi yargılamak bize düşmez diyip cümlelerime son veriyorum güncem ;;)

-----

Ben başörtümle de çok seviyorum seni Ata'm yobaz diyenlere inat... Nurlar içinde sen rahat uyu Ata'm

loading, JosTeR ve SAHRA_BUSE bunu beğendi.
  2. KıRMıZı
    Aşık

KıRMıZı TeK BaşıNa CUMHURİYET V.I.P

Beğenileri:
    4.785
    Ödül Puanları:
    11.580
    Meslek:
    Karmaşıkkk
    Yer:
    TÜRKİYE
    Banka:
    387 ÇTL
    Çok çok güzel anlatmışsın Zeynom yüreğine sağlık..

3. ZeyNoO
    Melek

Beğenileri:
    5.784
    Ödül Puanları:
    12.080
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    ❤ Şehr-i İstanbul ❤
    Banka:
    3.064 ÇTL
    Çok sağol canım okuduğun için ben teşekkür ederim :)

4. Çağlayağmur
    Hoşgörülü

Çağlayağmur ... Süper Moderatör

Beğenileri:
    4.419
    Ödül Puanları:
    11.080
    Yer:
    Ankara
    Banka:
    813 ÇTL
    Gülüm cok güzel yazmışsın duygularını, yüreğine sağlık öpüyorum o güzel yanaklarından. İnancın doğrultusunda yaşaman ,kocaman yürekli Gülüm kimseyi ilgilendirmez ve kimseyede laf düşmez...

5. ZeyNoO
    Melek

Beğenileri:
    5.784
    Ödül Puanları:
    12.080
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    ❤ Şehr-i İstanbul ❤
    Banka:
    3.064 ÇTL
    Elbette ablam herkesin inancı kendine. Ama insanların işlerine geldiği gibi artık başörtüsünü kullanmalarını sindiremiyorum.
    Başörtülüler Atatürkü sevmiyor gibi bir düşünce var insanların kafasında. Bu çok yanlış, kötü bir itham
    Ne giydiğin ne taktığınla alakası yok birilerini sevmenin. Sevmek yürekte biter diye düşünüyorum.
    Bugün Atatürk'ün günü olması sebebiyle böyle fikirlerimi beyan etmek istedim :)
    Okuduğun için sağol ablacım :)

6. Çağlayağmur
    Hoşgörülü

Çağlayağmur ... Süper Moderatör

Beğenileri:
    4.419
    Ödül Puanları:
    11.080
    Yer:
    Ankara
    Banka:
    813 ÇTL
    Çok iyi yapmışsın Gülüm. ;) Sevgi yürekte olur. Bunu anlayanda sevginin değerini bilir senin gibi. Atamıza saygımız sonsuz kapalımızında açığımızında. Bizleri kapalı yada açık ayrımından uzak tutsun Rabbım...

7. ZeyNoO
    Melek

Beğenileri:
    5.784
    Ödül Puanları:
    12.080
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    ❤ Şehr-i İstanbul ❤
    Banka:
    3.064 ÇTL
    Amin ablam... :)

8. KıRMıZı
    Aşık

KıRMıZı TeK BaşıNa CUMHURİYET V.I.P

Beğenileri:
    4.785
    Ödül Puanları:
    11.580
    Meslek:
    Karmaşıkkk
    Yer:
    TÜRKİYE
    Banka:
    387 ÇTL
    amin..

9. CeBuR
    Keyifli

CeBuR [maximum hokeli] Özel üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    2.330
    Meslek:
    657/1
    Yer:
    artvin
    Banka:
    280 ÇTL
    konuya pekte dahil olmak istemiyorum açıkçası .bizlere yobaz diyenlere şaşıyorum .sen üzülme kardeşim orasını burasını açıp bişey biliyormuş gibi tvlere gazetelere çıkıp insanların ilgisini cinsellikle çekip göya sözü geçenlerdense sizler edebinizle inancınızla kapanıp veya yakışanı giyip efendiliğinizi saygınlığınızı kişiliğinizle kazanın . aziz vatanın evlatlarının kazandığı Atatürk ün kurtulmasında ön ayak olduğu bu Türküye Cumhuriyetine tabiiki özgür giyinmek özgür düşünmek özgürçe yaşamak ve sonuna kadar hayatın sınırlarını zorlamak ( başkalarının haklarını sömürmediğimiz sürece ) herkesin hakkı olduğu gibi sen ve senin gibilerinde hakkıdır . bunun bedelini dedelerin ninelerin kanı ile ödemiştir . aslında kimsenin kimseye bana göre bi önyargısı yoktur bu sadece kandırlımış veya satın alınmış kişilerin aramızda bir kavran bölüm yahutta kutup yaratmak için ürettiği bir safsatadır . bu yüzden biz duyduklarımıza değil gördüklerimize inanmalı ve siperlerde birbirine sıtını vermiş dedelerimiz gibi birbirimize günenmeliyiz . sene biliyorsunki gıybet büyük bir günahtır sabır ise şüphesizki ALLAH yolunda yapılması gereken birşeydir . 10 kasımda bende inançlı bir yobaz olarak :) Atatürk ü anıyor ALLAH tan rahmet diliyorum .

10. ZeyNoO
    Melek

Beğenileri:
    5.784
    Ödül Puanları:
    12.080
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    ❤ Şehr-i İstanbul ❤
    Banka:
    3.064 ÇTL
    Sağol @CeBuR abi :)
    Ben böyle bir günde Atatürk'ü sevdiğimi ve sitemlerimi günlüğümde dile getirmek istedim.
    Yoksa kim ne düşünürse düşünsün çokta ilgilenmiyorum :)

Son düzenleyen: Moderatör: 26 Ocak 2014

Sayfayı Paylaş