Bu Ergenekon Nerede Bende Üye Olacağım!

Mavi Gül

ѕση_¢ıqℓıк
Özel üye
Katılım
3 Mys 2009
Mesajlar
4,847
Beğeniler
376
Yaş
33
Şehir
Misafir Sevmez
#1


Ergenekon'a ben de üye olacağım!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ergenekon örgütüne sahip çıktı. Bazı insanların 'Ergenekon üyesi' oldukları gerekçesiyle gözaltına alındığını belirterek "Nerede bu örgüt? Gidip üye olacağım!" dedi. Aynı gerekçeyle önceki gün gözaltına alınan Oda TV'nin sahibi Soner Yalçın'a da her türlü desteği vereceklerini kaydeden Kılıçdaroğlu, son yasal düzenlemelerle yargının, yürütmenin emrine girdiğini savundu.

Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM grup toplantısında gündemdeki konuları değerlendirdi. Balyoz'daki son tutuklamalara değinmezken, önceki gön gözaltına alınan Yalçın üzerinden hükümete yüklendi. Yalçın'ın onurlu bir kalemi olduğunu anlatan Kılıçdaroğlu, "Yandaş da değil, hortumcu da değil. Onun soyadı Yalçın. Kaya gibi duracak. Bizim de her türlü desteğimiz onun arkasında olacak. Ama anlamadığım bir şey var. 3 yıldır Ergenekon örgütüne üye olunuyor. Nasıl olunuyor bir türlü çözemiyorum. Nerede bu örgüt? Gidip üye olacağım!" diye konuştu.

Yargıdaki son yasal düzenlemeleri değerlendirirken, reformlara destek veren AB'yi de eleştiren Kılıçdaroğlu, "Türkiye'de insanlar telefonlarıyla rahat konuşamıyorlarsa sorumlularından biri de AB'dir." iddiasında bulundu. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün yargı reformunu onaylamasını da, "Noter bile önüne gelene bakar 'hata var mı yok mu' diye. İnsaf diye bir şey var. Danışmanları iyi rapor vermiş! Cumhurbaşkanı uzlaşma kültürünün gelişmesine katkıda bulunacak. Tarafları dinleyecek, çağırıp Başbakan'a niçin bu acele, şu Yargıtay'ı, Danıştay'ı dinleseydiniz demesi gerekmez miydi? Herkes imzalayacağını biliyordu. Diyet borcunu ödeyenlerin zaten yapacağı başka bir şey yoktur." sözleriyle eleştirdi.

CHP Genel Başkanı, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Ortadoğu halklarına yönelik mesajlarına değinirken de şu ifadeleri kullandı: "Sayın Başbakan konuşurken 'Tunus, Filistin, Mısır'ın derdi bizim derdimiz' diyor. Ne güzel! ABD'li askerler Irak'ta Müslüman kadınlara tecavüz ederken, çıkıp Amerikalı askerlere başarılar diledin. Şimdi kalkmış yüksek perdeden atıyorsun. Sanıyor ki biz bunları görmeyeceğiz. Seni, gölgenden daha yakın takip ediyoruz biz, hiç merak etme sen."

 

Benzer konular

Top