Bu mesaja asla tıklamayın!

wien06

V.I.P
V.I.P
Katılım
30 Ags 2007
Mesajlar
6,184
Beğeniler
155
Yaş
49
Şehir
Viyana
#1
Bilgisayar korsanları, Türkiye'nin en çok kullanılan anında mesajlaşma yazılımı MSN üzerinden kişisel bilgilerinize ulaşmanın yeni yöntemini buldu. Sizin hacker'lık merakınız...

Arkadaş listenizden gelen bir mesaj, sizin hacker'lık merakınızı kullanarak aslında kişisel bilgilerinizin, özel mesajlarınızın, size özel fotoğrafların ve daha birçok önemli bilginin çalınmasına neden oluyor. Söz konusu mesajda, MSN üzerinden hack işlemi yapan bir yazılımdan bahsediliyor. Tıkladığınızda ise bu yazılım hakkında bilgiler veriliyor.

İŞTE O MESAJ:YAZILIMI BİLGİSAYARINA KURAN YANDI


Bilinçsiz kullanıcılar ise bu yazılımın varlığına inanarak tuzağa düşüyorlar ve yazılımı bilgisayarlarına kuruyorlar. Her şey orda sona eriyor ve bilgisayarınız, çoktan korsanların eline geçmiş oluyor.

Daha kötüsü, bu durumdan haberiniz olmuyor ve daha sonra yapacağınız işlemler de MSN kırmak için yüklediğiniz bu yazılım tarafından kaydedilerek korsanlara gönderiliyor.

YÜKLENMESİ İSTENEN PROGRAMIN GÖRÜNTÜSÜ İSE ŞÖYLE:Ne Yapmak Gerekiyor?

MSN üzerinden gelen bağlantılar, çok samimi arkadaşlarınızdan da geliyor olsa bile en az 2 kez düşünün. Bilgisayarınızda güncellenmiş bir anti virüs yazılımı ve firewall kullanın. Şüphelendiğiniz yazılımları asla kurmayın.


internethaber
 

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
37,473
Beğeniler
8,997
Takım
GALATASARAY
#3
Msn şifreleri kırılan üyeler tamamen kendi zaafiyetlerinin kurbanı oluyorlar. Siz siz olun yasal MSN programı ve sitesi dışında herhangi bir yere herhangi bir şekilde MSN adresinizle birlikte şifrenizi girmeyin. Hepsi tuzak biline.
 

Hazangülü

Forum Onuru
Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
10,280
Beğeniler
127
#4
Aslinda mümkün ise msn hic kullanmayin msn wuruslarin ana yuvasi ve msn ile gelen zararlarin hadi hesabi belirsiz
 

düşünceli

Katılımcı
Katılım
2 Eyl 2007
Mesajlar
201
Beğeniler
3
#5
İnsan bazen zaafiyetlerinin kurbanı olabiliyor . Ama bu düpedüz kendini belli ediyor zaten aptal yerine konulmak çok kötü ve buna meyil hazırlayarak içine düşmek dahada kötü.
 
Katılım
16 Nsn 2008
Mesajlar
23
Beğeniler
1
#6
ben biliyordum bilmeyenler için iyi bir konu olmuş
Bazende bir chat sitesinin adresini veriyorlar sakın onlarada girmeyin.Bu türlü hack işlerini genellikle Rus hackerler yapıyor...Saygılar!
 

Benzer konular

Top