Bu Mesaja Dikkat

Bir firmanın başlattığı kampanyadan 10 bin TL ödül kazandığı şeklinde mesaj gönderilen şahıs, bin kontör dolandırıldı.

Edinilen bilgiye göre, merkez Osmangazi ilçesi Zekai Gümüşdiş Mahallesi Zafer Sokak'ta ikamet eden Altun A. (41) isimli bayana bir mesaj gönderilerek kendisinin bir firmanın başlattığı kampanyadan 10.000 TL para ödülü kazandığı bildirildi.

Altun A., mesajın cep telefonuna düşmesi üzerine, firmanın bilgi işlem merkezine ait olduğu bildirilen cep telefonu numarasını aradığında, telefonu açan erkek şahıs, ödülü alabilmesi için bin kontör göndermesi gerektiğini söyledi. İstenen kontörleri gönderdikten sonra şahsın bin kontör daha göndermesini istemesi üzerine şüphelenen Altun A., kullandığı hattın bağlı olduğu firmaya durumu sorduğunda böyle bir kampanyanın olmadığını ve dolandırıldığını öğrendiği.

Altun A.'nın müracaatı üzerine olayla ilgili tahkikata başlandı.

Ya Bizim bu ülkemizde kendisi süper zeka sanıp milleti dolandıranlar fazla olduğu gibi, ne yazık ki geri zekalısı da çokmuş.:(

Mavi Gül

ѕση_¢ıqℓıк
Özel üye
:D:v dolandırıcıda ben bir kusur göremedim o kontürü gönderen kadından baska suçluda göremedim haketmiş

1000 kontör azmı ki? bende oyunda öyle duruma düştüm. neyim varsa verdim. şikayet ettim.

gelen mesaj:kazıklana kazıklana kazıklamayı öğrenirsin :D