Bu sözler milletvekiline ait: Engellileri adam yerine koyduk

Mavi Gül

ѕση_¢ıqℓıк
Özel üye
Katılım
3 Mys 2009
Mesajlar
4,873
Beğeniler
376
Yaş
33
Şehir
Misafir Sevmez
#1
AKP'li vekillerin skandal açıklamalarına bir yenisi daha eklendi. AKP Tekirdağ Milletvekili Ziyaeddin Akbulut, "Biz engellileri adam yerine koyduk" dedi. Akbulut, bu sözlerle yetinmeyerek, eskiden "bir an önce ölse de kurtulsak diye Allah'a yalvarılırdı, şimdi devletten 450-500 lira bakım ücreti alıyorlar" dedi.

Tekirdağ'ın Çerkezköy İlçesi'nde Müjgan Serkan Karagöz Mesleki ve Özel Eğitim Merkezi'nin açılış törenine katılan AKP Tekirdağ Milletvekili Ziyaeddin Akbulut, hükümetinin engelliler için çıkardığı yasaları hatırlatarak, "2005 yılında çıkardığımız yasa ile biz engellileri insan yerine koyduk, adam yerine koyduk" dedi.

DHA'nın haberine göre, Akbulut, şöyle konuştu:

"Bu insanlar sokağa çıkamıyorlardı, evlerde saklanıyorlardı. Anneleri babaları bu insanları sokağa çıkarmaya sıkılıyordu, utanıyordu. Ama hükümetimizin 2005 yılında çıkardığı yasa ile biz engellileri insan yerine koyduk, adam yerine koyduk. Bazıları 'eskiden evimizdeki engelli, yatalaklar bir an önce ölse de kurtulsak diye Allah'a yalvarırdık' diyordu. Şimdi 'aman ölmesin, evimizin bereketi bu. Ben onun yüzünden devletten 450-500 lira bakım ücreti alıyorum, aman ona bir şey olmasın diye bakıyoruz' diyorlar. İşte zihniyet değişikliği bu."
 

felsefe_mi

...!...
Özel üye
Katılım
14 Ksm 2011
Mesajlar
6,247
Beğeniler
426
#2
Doğru demiş sayın milletvekilim :P Halkta onu adam yerine koyup seçmiş. Yazık!!
 

Mavi Gül

ѕση_¢ıqℓıк
Özel üye
Katılım
3 Mys 2009
Mesajlar
4,873
Beğeniler
376
Yaş
33
Şehir
Misafir Sevmez
#4
Ceplerinden beş kuruş çıkmadığı halde birde halkın sırtından ceplerini dolduran adamların pişkin laflarına ayar oluyorum biri çıkar 800TL büyük para peynir ekmek fiyatı belli der. biri çıkar engelliler sayemizde adam oldular der.. Sanki sadaka dağıtıyorlar.. Devletin vergilerini kendi öz malları bilip halkından sakınan kirli siyasetçiler..
 
Top