1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Bu Tablo 60 Milyon Dolar

Konusu 'Serbest Kürsü' forumundadır ve kelebek tarafından 5 Kasım 2008 başlatılmıştır.

1. kelebek

kelebek -ütopik- V.I.P

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    4.730
    Banka:
    573 ÇTL

Çarpık geometrik biçimlerin olduğu bu resme 60 milyon dolara alıcı bulabildi.. Neden mi?

Avangard resmin en önemli isimlerinden Rus Kazimir Maleviç’in bir tablosu satışa sunuldu. New York’taki Sotheby’s müzayede evinde düzenlenen açık artırmada, Rus ressamın 1916 tarihli ‘Suprematist Composition’ tablosu 59 milyon 960 bin dolara (90 milyon 110 bin YTL) alıcı buldu. 1878-1935 yılları arasında yaşayan ressam, deneysel çalışmalarıyla tanınıyor. Çarpık geometrik biçimler kullanan Maleviç, Sovyetlerin soyut sanat karşıtı tutumu nedeniyle çalışma ortamı bulamamış, yoksulluk içinde ölmüştü.

Akşam

2. corelia

corelia Katılımcı

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    630
    Banka:
    6 ÇTL
    bu nedir ya bugün dünyada elmek alcak parayı bulamayanlar varken bu müzayede olayı bana çok ters (tabi bazıları hayır kurumlarına verilmek amacıyla yapılıor bağış olarak satılıo onlar başka)
    ayrıca resim dediğin bişeyler ifade etmeli dimi ama? Anlamdan ifadeden yoksun birşey bnm için de bir şey ifade etmiyor tabi şahsi kanaatim bu, herkes ne düşünür bilemem.

Teşekkürler Kelebek güzel paylaşım ;)

3. kelebek

kelebek -ütopik- V.I.P

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    4.730
    Banka:
    573 ÇTL
    Bana da açıkçası çok ilginç geliyor ve o müzadereye katılanların çoğunun sanattan falan anladıklarını zannetmem, tamamen gösteriş olsun diye milyon dolarlarını bir tabloya yatırıyorlar..

4. TeBeSSüm

TeBeSSüm Pamuk Prenses ツ Özel üye

Beğenileri:
    1.241
    Ödül Puanları:
    4.830
    Banka:
    847 ÇTL
    Ben yapsam bundan daha çarpık yaparım :D bu kadar çok para varsa işin ucunda bende yapacam bu akşamdan başlıyorum çalışmalarıma :P

5. corelia

corelia Katılımcı

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    630
    Banka:
    6 ÇTL
    tabi sennde açlıktan fln ölmen lazım yıllar sonra çok paraya satılması için resminin. İnsanlar hangi sanatçısının değerini henüz yaşıyorken anladı ki şimdiye kadar?...

6. TeBeSSüm

TeBeSSüm Pamuk Prenses ツ Özel üye

Beğenileri:
    1.241
    Ödül Puanları:
    4.830
    Banka:
    847 ÇTL
    Haklısın öldükten sonra anlaşılıyor kıymetleri oda en fazla 1 hafta sürüyor

7. LoSt_LoVe

LoSt_LoVe Forum Onuru

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    2.880
    Yer:
    En sevdiğimin yanından :=)
    Banka:
    119 ÇTL
    Allah aşkına bu ne şaçmalıktır böyle ya.Adamın evine hırsız girse işe yaramaz diye bu tabloyu kesinlikle çalmaz.Haklısın tebessüm bende başlıyorum bu geceden yamuk çarpık artık ne bulursam çizicem.:D

Sayfayı Paylaş