"Bu Taca Atılacak Bir Konu Değil"

Papatya

Men sebete nebete...
Süper Moderatör
Katılım
6 Ags 2012
Mesajlar
22,837
Beğeniler
6,493
Şehir
Seattle.
#1


Başbakan yardımcısı Bülent Arınç, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından Chp lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Afyonkarahisar'daki patlamanın sabotaj olduğu iddiasına cevap verdi.

Kılıçdaroğlu'nun iddialarını duyunca şaşırdığını söyleyen Arınç, 'yüzde yüz sabotaj' iddiasının açıklanması gerektiğini dile getirdi.

İşte Arınç'ın konuşmasından satırbaşları:

"Afyonkarahisar'daki patlamayla ilgili önemli olan, gerekli soruşturmanın tamamlanmasıdır. Bu konuda yapılan çalışmaları hepimizin önemsemesi gerekti. Kılıçdaroğlu'nun, patlamanın sabotoj olduğu iddialarıyla ilgili açıklamalarını duyunca ben de irkildim; doğru olabilir mi, diye. Sayın Kılıçdaroğlu 'ben öyle bir şey söylemedim' diyorsa bunu açıkça ifade etmesi gerekir.

Bu doğru ise bizim, konuyu Kılıçdaroğlu'na sorup elindeki bilgi ve belgeleri istememiz gerekir. Chp liderinin bu konu hakkında sözünün arkasında durması gerekir. Kendisine çağrıda bulunuyorum; 'yüzde 99 sabotaj' dediyse şu andan itibaren bunun doğruluğunu açıklamalıdır. Bu, taca atılacak bir konu değildir"

"VALİNİNKİ ALATURKA BİR DAVRANIŞ"

Arınç, Afyon Valisi'nin, Genelkurmay Başkanına'na hediyesi ve kamuoyunda meydana gelen tartışmayla ilgili de valinin davranışını özensiz bulduğunu söyledi:

"Kamuoyundaki eleştirilere katılıyorum. Sayın valiyi de tanıyorum. Başarılıdır, çalışkandır. Ama davranışı, alaturka bir davranıştır. İnsanların ağıtları ve feryatları göğe yükselmişken o atmosferde bu gerekli miydi; hayır, gerekli değildi. Madem bu hediyeleşmeyi teamül olduğu için yaptınız, bunu niye web sitesinden yayınlarsınız? Bu, düşünülememiş bir hareket. Sayın vali özensiz davranmıştır"

 
Top