"Bu ülkenin hangi meselesini hallettiniz?

MeRciMeK

V.I.P
V.I.P
Katılım
20 Mys 2009
Mesajlar
14,872
Beğeniler
1,920
#1
BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu, Türkiye'nin 600 milyar dolar borcu olduğunu söyledi.


Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Yalçın Topçu, ''Türkiye'nin 600 milyar dolara yakın borcu var. 16 banka satıldı, bu ülkenin hangi meselesini hallettiniz?'' dedi.

Topçu, partisinin Zonguldak il başkanlığının düzenlediği kongrede yaptığı konuşmada, Türkiye'de yaklaşık 8,5 milyon emeklinin bulunduğunu, en fazla emekliye sahip ilin de Zonguldak olduğunu söyledi.

BBP'nin, iyi kadrolara sahip olduğunu ifade eden Topçu, şöyle devam etti:

''Dik duran, doğruyu söyleyen, düz yürüyen, yetkiyi aldığı zaman yüzünü millete dönen iktidar lazım. O iktidar da burada, biziz işte. Türkiye'nin 600 milyar dolara yakın borcu var. 16 banka satıldı, bu ülkenin hangi meselesini hallettiniz. Soruyorum sizlere, evinizdeki işsiz sayısı azaldı mı? Yok. Nereye gitti paralar? Bu paraların gidişini seyrettik hep beraber. O paralar birilerinin kursağında midesinde mi? Allah'ın izniyle millet bize yetkiyi verdiğinde kolumuzu o boğazdan içeri sokup neredeyse oradan çıkarıp yetime vermezsek, namerdiz. Hep beraber dizi dizi bu ülkeyi yönettiler. Kar eden Kamu İktisadi Kuruluşları (KİT), bu da yetmezmiş gibi 345 kilometre kare toprak satıldı. Bu millet size, can istiyorsunuz, can veriyor. Evlat istiyorsunuz, evlat veriyor. Oy istiyorsunuz, oy veriyor. Ama sizin adınız her neyse elinize yüzünüze bulaştırıyorsunuz ve gidip Atlantik ötesindekinin emrine giriyorsunuz.''

-TERÖR VE ÖZEL BİRLİKLER-


Ülkenin güvenliğini halletmenin zor olmadığını, milletten aldıkları iradeyi, milletin lehine kullanılmasının zor olmaması gerektiğini belirten Topçu, şunları söyledi:

''1984'ten bu yana eşkıya, Kürdün çocuğunu öldürmekle, 1, 2, 3 yaşındaki çocuklara kurşun sıkarak başladı terör eylemlerine. Çünkü, metotları inandıkları Mao'nunki gibiydi. Kendinden öldürmeye başlayacaksın ki, büyüyesin. Kendilerinden öldürmeye de devam ediyorlar. Bin tane Anadolu yağızını bulup özel kanun ve hukukla şu eşkıya sürüsünü içerisine, uluslararası hukuktan doğan haklarımızdan yararlanarak, sınır ötesi operasyon yaparak, salamadınız mı eşkıyanın üzerine. Bu özel birlikler, 25 yılda dağda, inindeki eşkıyayı bulup o devlete kalkan başın ve elin peşine düşseydi bu işler böyle olmazdı. Bugün bağıranlar, Atlantik ötesine yüzlerine döndü, oradan yıllardır aldıkları icazet ve çekiç güç vesilesiyle dağda eşkıyayı palazlandırdı, büyüttüler. Mayınlar patladı, şehitlerimiz oldu ama iktidar mayını eline alıp da menşesini gösteremedi. Neden patlayan mayınları o ülkelerden sorumlu tutamadınız? Şu anda, Habur'da eşkıyaya racon kestiren bu iktidar kadar mecliste muhalefet görevini yapan partilerin de terörün bu noktaya gelmesinde yüzde 100 veballeri ve sorumlukları var.

-MESLEK LİSELERİ-

Meslek liseleri konusuna da değinen Topçu, sözlerini şöyle tamamladı:

''Bu tiyatro, 28 Şubat sürecini oluşturan ve ideolojik fosillerin dayatmasıyla milyonlarca ailenin çocuğunu mağdur etti. Meslek liselerindeki öğrencilerin yüzde 8'i imam hatipli. O ideolojik fosiller, imam hatipleri allem edip, kallem ediyorlar. Buna ise bunların hiç birinin gücü yetmiyor, sesi çıkmıyor. Bizim iktidarımızda İnşallah kim kendini ne şekilde ifade ediyorsa öyle yaşayacak. Bir esasımız olacak tek devlet, millet, bayrak isteyeceğiz. Onun dışında kim ne yaşamak istiyorsa, güvenliği ve özgürlüğü hallettikten sonra onu yaşayacak.''
 

Benzer konular

Top