1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

Büfe Usulü Yemek

Konusu 'Sofra Düzeni ve Servis' forumundadır ve ZeyNoO tarafından 23 Ocak 2011 başlatılmıştır.

 1. ZeyNoO

  ZeyNoO ٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠ V.I.P

  Katılım:
  5 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  54.319
  Beğenileri:
  6.211
  Ödül Puanları:
  12.080
  Cinsiyet:
  Kadın
  Meslek:
  Muhasebe
  Banka:
  26.503 ÇTL
  Günümüzün pek yaygın olan davet şekillerinden biri de büfe usulü davetlerdir.
  Davet edilecek kimselerin fazlalığı halinde uygun yemek salonu bulunmayanlar bu usuldeki daveti tercih ederler. Ayrıca büyük yemek masası yeteri kadar uygun sandalyesi olmayanlar da büfe yemek usulünü daha münasip saymaktadırlar.
  Bu usulün yararlı bir yönü daha vardır. O güne kadar pek çok kimsenin yemeğine gitmiş bulunan aileler hepsini birden toptan davet etmek suretiyle de borçlarını ödemeyi büfe yemek usulüyle daha iyi şekilde yapabilmektedirler. Geniş salonu büyük masası ve çok sandalyesi olmasına rağmen bazı kimseler bütün davetlileri bir günde çağırabilmek için büfe usulüyle yemek vermeyi tercih etmektedirler.
  Kaldı ki bu usûl pratikliği rahatlığı bakımından da istenilen aranılan bir yemek şekli olduğu kadar davetli sayısı geniş tutulduğu için toplantının neş'eli geçme şansını artırması yönünden de önemli olmaktadır.
   

Sayfayı Paylaş