Bugün Seviyor, Yarın Vazgeçiyor!

İLkİm*

MaviKuş ~
Özel üye
Katılım
22 Ksm 2009
Mesajlar
5,311
Beğeniler
168
#1
Bugün Seviyor, Yarın Vazgeçiyor!
Yaşadığınız ilişkinin belirsizliğinden rahatsızsanız, dengesiz bir sevgiliniz varsa; dikkatli olun, sağlıksız bir birlikteliğin tam üstünde oturuyorsunuz demektir.

Sevgiliniz sabah aşk dolu mesajlar yollayıp, akşam yüzünüze bakmıyor. Bugün seviyor, yarın vazgeçiyor. Sizi önce sevgi öpücüklerine boğuyor, sonra aşağılıyor. Sürekli dengesiz davranıyor. Bir dediği, bir dediğine tutmuyor.

Karşınızdaki kişinin sizin hakkınızda ne düşündüğünü, ne hissettiğini anlayamadığınız; sürekli gel-git yaşadığınız, tutarsız ve dengesiz bir ilişkinin içindeyseniz, duygusal tacize uğruyorsunuz demektir.

Bu tarz birlikteliklerde, taraflardan biri ilişkinin kralı konumundadır. Her şeyi o yönlendirir. İpleri elinde tutar. Diğer tarafa düşen görev ise, itaat etmektir.

Karşınızdaki kişi size bazen aşırı ilgi gösterir, bazen aşırı ilgisiz kalır. Tam artık sizi istemediğini, sevmediğini düşündüğünüz anda, bir anda döner ve üstünüze düşmeye başlar. Dengeniz bozulur!

Her çiftin arasında özgün bir iletişim şekli vardır. Kimi ilişkilerde, şakayla eleştirmek bir tarzdır. Her iki taraf, sevdiği insanı kırmamak için, üstü kapalı olarak rahatsız olduğu konuda espri yapar. Duygusal taciz yaşıyorsanız; bu şakalar aşağılanma olarak kendini gösterir. Başkalarının yanında veya yalnızken, sizi küçümseyen, dalga geçen, iğneleyen sözleriyle taciz edilirsiniz. Özellikle kalabalık ortamda, sosyal çevrenizle birlikteyken, sanki siz orada yokmuşsunuz gibi davranır.

İlişkiniz, onun ruh haline göre şekillenir. Eğer o mutluysa, size en güzel aşk sözcüklerini fısıldar, sevgisini itiraf eder. Sizin yaşadığınız hiçbir duygunun bu ilişkide geçerliliği yoktur. Sizin keyfiniz yoksa, onun canını sıkmaktan başka bir işe yaramıyorsunuzdur.

Duygusal taciz pek çok ilişkide fark edilmez. Sizi yaptıkları ve dengesizliğiyle o kadar sersemletmiştir ki, onun ruh haline göre davranma çabası, onu mutlu etme kaygısı yüzünden, ne yaşadığınızı anlayamazsınız. Körü körüne bir bağlılık geliştirirsiniz. O sizin üstünüzdedir. Ne zaman, ne yapacağını bilemediğiniz için, sürekli ona bağımlı yaşarsınız.

Duygusal tacizi yıllarca yaşayıp, bunu fark etmemiş olan pek çok kişi, bir gün bir olayla duvara çarpmış gibi kendilerine gelirler. Ancak aradan çok vakit geçmiş ve yaşadıkları ilişkinin izleri artık izini bırakmıştır. Bu tarz bir ilişkinin içindeyseniz ve bir türlü kopamıyorsanız, mutlaka profesyonel yardım alın. Duygusal taciz, bütün hayatınızı kötü yönlendirebilecek psikolojik bir durumdur. Altından tek başınıza kalkamayabilirsiniz. Lütfen kendinize bunu yapmayın!

Candan Ünal
 
Top