1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Bunu Kesin Yapmalıyız

Konusu 'Soru/Cevap - Öneri, İstek, Şikayet' forumundadır ve Karaprens47 tarafından 9 Şubat 2010 başlatılmıştır.

1. Karaprens47

Karaprens47 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    170
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bİrben Bir Allah Biliyor :D
    Banka:
    0 ÇTL
    Sitemize Ziyaretçi Olarak Giren ARkadaşlarımızın Sayfasında
    Sayın Ziyaretçi Sitemizin İçeriklerinden Yaralanmak İçin Lütfen Üye Olunuz
    Diye Bi YAzı Çıkarsa DAha İi Olmazmı??

2. YoRuMSuZ
    Avare

YoRuMSuZ Biz işimize bakalım!

Beğenileri:
    7.355
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.772 ÇTL
    Olmaz. Şunun için....

Sitemize gelen kayıtlı üyeler dışında günlük 6-10 bin arasında tekil ziayeteçi geliyor ve 40-50 bin sayfa gösterimi yapılıyor. Yani sitemizden yararlanan kişiler sadece kayıtlı üyelerimiz değil. Eğer ilk mesajdan itibaren "Üye olun" tarzı bir ileti gösterirsek neler olur? buna değinelim.

Arama motolarının botları (örümcek) tıpkı kayıtsız üye gibidir. Javascriptler hariç aynen kayıtsız üyelerin gördüklerini görürlre ve arama motorlarına konuları ekleyip indexlenmesini böylece herkesin aramalar sonucunda konuya ulaşmasını sağlarlar. Düşünün botların içeriği göremeyip sadece kaydolun şeklinde sitenizi indexlendiğini.

Bu tarz davranan siteler de sürekli değil arada bu yöntemleri kullanıyorlar ama biz kullanmayı düşünümüyoruz hatta yakın gelecekte tüm linkleri ziyaretçilere açmayı düşünüyoruz, yani mecbur kaldındığı için değilde paylaşım isteği ile üye olunmasını hedefliyoruz. Bakalım gelişmeler neler gösterecek.

3. jeriko

jeriko Özel Üye Özel üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    4.480
    Meslek:
    657
    Yer:
    Anadolu (bu kadar ayrıntı iyi)
    Banka:
    314 ÇTL
    Hocam içeriğin görünmesi konusunda kesinlikle haklısın ama linklerin açılması bence katılımcı üye yakalama şansımızı azaltır.Yani linki alan bir daha uğramaz veya lazım oldukca linki alır ve gider.Mesaj yazma hakkı olmadığı için teşekkür etmek istesede edemez ve sırf teşekkür edeyim diyede üye olmaz.Ben kendimden biliyorum.:)Ama yinede deneyip sonuçları görmek lazım.

4. Suskun

Suskun V.I.P V.I.P

Beğenileri:
    276
    Ödül Puanları:
    6.230
    Yer:
    Türkiye
    Banka:
    2.052 ÇTL
    Linkleri görebilmek için üye olanlar işlerini halledip giderler.Üye olmadan linkleri görmek herkesin işine gelir.Burada sorulacak soru yada bu soruya cevabımız ne ?

-Bilgi almak için gelenlere yardımcı olmakmı ?

-Forum üye sayısının çoğaltılmasımı?

Foruma aktif olacak üye gerekli çünkü aktif üye sayısı sınırlı yani konu ekleyen yorum yapan üye sayısı az.Nerede çokluk orada çok sorun sorusuda var tabiiki.

5. MeRciMeK
    Masum

MeRciMeK V.I.P V.I.P

Beğenileri:
    1.871
    Ödül Puanları:
    7.230
    Banka:
    427 ÇTL
    Maksat üye sayısının çokluğu ise bence bu o kadar da iyi birşey değil..
    Buraya başka bi forumdan geldim ben ..Orda milyon tane üye var ve birçoğu da aktif ..Ama burası kadar seviyeli miydi tabiki de hayır ..

6. Suskun

Suskun V.I.P V.I.P

Beğenileri:
    276
    Ödül Puanları:
    6.230
    Yer:
    Türkiye
    Banka:
    2.052 ÇTL
    Benim anlatmaya çalıştığımda işte bu.Çok olur kargaşa çıkar az olur neden azız denir .En iyisi herşeyi yürüyebildiği kadar yürütmek.Her üyeye ve üye olacağa açığız ama aktif olanlar ise baştacıdır.(Çoğul konuştum ama düşüncem bu)

7. YoRuMSuZ
    Avare

YoRuMSuZ Biz işimize bakalım!

Beğenileri:
    7.355
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.772 ÇTL
    Demekki orta bir yol bulup devam etmemiz gerekiyor arkadaşlar :) Bu konuyu 50 bin üyeden sonra tekrar gündeme getirelim. Söylediğinizde haklısınız bazen mecburiyet bile insanları alıştırabiliyor. Bir zamanlar bazı programları tam sürüm kullanabilmek için onay kodu vermiş ve bunun için paylaşım sınırı koyduğumuştuk, bu yüzden alışıp aramızda kalanlar epeyce olmuştu.

8. buno

buno Katılımcı

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    620
    Banka:
    0 ÇTL
    Sana Katılmıyorum...

9. OyunSirin

OyunSirin Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    20
    Banka:
    0 ÇTL
    Kesinlikle olmasın öyle bir site gördüğümde üye olmadan çıkıyorum.

Sayfayı Paylaş