1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Burak Alkaş (Orço) Röportaj

Konusu 'Röportajlar' forumundadır ve aslann tarafından 25 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. aslann
    Ruhhastasi

aslann Ülken İçin Yaşa Aşkın İçin Öl!

Beğenileri:
    499
    Ödül Puanları:
    5.330
    Yer:
    MAVİ
    Banka:
    115 ÇTL

Show TV’nin izlenme rekorları kıran dizisi ‘Pis Yedili’de canlandırdığı ‘Orço’ karakteriyle milyonları kahkahalara boğan Burak Alkaş, “Komediyle başladım ama dramda da rol almak istiyorum” diyor ve ekliyor: “Her işimde bir öncekinden farklı bir karakteri oynamalıyım...”

SHOW TV’de yayınlanan ‘Pis Yedili ’, 3 sezondur ekranın en çok izlenen gençlik dizisi olmayı sürdürüyor. Bir grup öğrencinin lise yıllarını ekrana taşıyan dizi, her hafta izleyicileri kahkaha dolu maceralara sürüklüyor. Dizinin en komik karakterlerinden biri duruşundan, konuşmasına kendine özgü bir tarzı olan Orço. Geçtiğimiz hafta Orço’yu konuşmak için bu karaktere can veren Burak Alkaş ile buluştuk. Burak, gerçek hayatta da tıpkı Orço gibi komik, neşeli ve eğlenceli biri. Enerjisi çok yüksek ve insana 40 yıllık dostuyla birlikteymiş gibi hissettirecek kadar samimi. Bakın, kahkahalar eşliğinde su gibi akan sohbetimiz sırasında bana neler söyledi...

‘GEZEN’İN ÖĞÜDÜ HEP AKLIMDA’

Müjdat Gezen Konservatuvarı Tiyatro Bölüm ’nde öğrenci olduğun yıllardan başlayalım. Orço gibi çılgın bir öğrencimiydin?
    Ben İzmirliyim. İstanbul’a gelip konservatuvarda okuduğum yıllar çok keyifliydi. Ben de Orço gibi çok eğlenirdim ama çok da çalışırdım. 30 tane ders vardı ve sabah 09.00’dan akşam 19.00’a kadar sürerdi dersler. 

Notu kıtmıydı Gezen’in?
    Kıttı tabii! Geçme notu 70’di. Beğenmezse kesin bütünlemeye bırakırdı. Çok şey öğrendim Müjdat Hoca ’dan. İlk dersinde “Sahnede yalnız kaldığınız zaman her şeyi yapabilirsiniz” demişti. Bizi yazmaya, kendi yazdığımız oyunları oynamaya alıştırdı. Hiç okumadığım kadar çok kitap okudum o dönemde. Öğrenciyken ve mezun olduktan sonra ki 6 ay boyunca birlikte kabare yaptık. Müjdat Hoca, “Oyuncu su gibi olmalı. Girdiğiniz kabın şeklini alın” der di. Bu sözü hep aklımdadır.

Sonra Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu’na geç tin. Nasıl tanıştın Ali Abi ile?
    2009 yılıydı. Ali Hoca, rahmetli Ferdi Özbeğen ve Deniz Akkaya Bodrum’da kabare yapacaktı. Auditi on açıldı, git tim. Ben o dönem animatörlük yapıyordum. Şef animatörlüğe yükselmiş, kendi ekibimi kurmuştum. Ali Hoca beni izledikten sonra “Seni tiyatroya aldım. Nisanda provalar, haziran da oyun başlayacak. Seni arayacağım” dedi. Haziran oldu, ara yan yok tu. Sıkıştırmamak için ben de ara mı yor dum ama so nun da da ya na ma dım ara dım. “Ben oyu nu çı kar dım bi le ” de di. “Be ni ni ye aramadınız?” diye sor du ğum da ise “Ti yat ro mu se nin pe şin den ko - şa cak, sen mi ti yat ro nun?” di ye - rek te le fo nu yü zü me ka pat tı.

‘ALİ HOCA HAYATA HAZIRLADI’

Ali Abi işte! Tek cümleyle hayat dersi vermiş her zamanki gibi...
    Verdi ama ben peşini bırakır mıyım? Oyun için mevcut işimden ayrılmıştım. Hemen Bodrum’a gittim. “Niye geldin?” dedi. “İşsizim” de dim. “Bu akşam son provayı izle. Sana bir rol bulacağız” dedi ve bana Deniz Akkaya’nın düğününü basan adam ro lü nü ver di. Ali Hoca, sadece oyunculuğa değil hayata dair de çok şey öğretti bana, beni hayata hazırladı. ‘Ben Eskiden Küçüktüm’, ‘Tanımadığım Adamlar’, ‘Az Sonra aa’ gibi pek çok oyun da birlikte oynadık. Hatta Orço’nun dilinden düşürmediği ‘Kamiller’ sözünün çıkış noktası da ‘Az Sonra a’da canlandırdığım magazincidir. Konservatuvar yıllarından beri cebimde malzeme biriktiriyorum. Orço’yu çıkarırken, ‘Az Sonra a’ da canlandırdığım karakteri geliştirdim.

‘KAMİL UĞURLU GELDİ’ 

O ‘Kamiller’ sözü çok tuttu cidden... Uğurlu gelmiş sana...
    Beni görüp ‘Kamil’ diye seslenenler de var, birbirlerine bu sözle takılanlar da. Roman havası bile yapıldı bu söze. Haklısın, bana uğurlu geldi. 

İleride bir oğlun olursa adını Kamil koyarsın belki...
    Evet ya; kesin Kamil olmalı! 

Orço karikatürize bir karakter. Canlandırması hem çok keyifli hem de zor olmalı...
    Çok bıçak sırtı gerçekten. Sesi, duruşu, her şeyi dediğin gibi karikatürize. Ben çok eğleniyorum oynarken. Orço 17 yaşında, cezai ehliyeti yok. O yüzden istediği kadar şımarabiliyor, ben de bunun tadını çıkarıyorum. Müjdat Hoca “Siz büyük oynayın gerekirse biz onu kısarız” derdi. Öyle yapıyorum. Bazen hızımı alamayıp cıvıtıyorum, bütün set gülme krizine giriyor.

‘KALICILIK ÖNEMLİ’

‘Pis Yedili’nin bu kadar sevilmesini neye bağlıyorsun?
    Gençlerin hepsi no name. Hepimizin içinde bir enerji ve ayrı ayrı yetenekler vardı. Gani Abi (Müjde) bunu keşfetti ve bize inandı. O, büyük bir yetenek avcısı. Çok iyi anlaşan bir ekibiz. Gençler olarak hepimiz yolun başındayız ama rekabet etmek yeri ne iyi paslaşmayı seçtim. Birbirimize “Şöyle oynarsan daha iyi olabilir” diyebiliyoruz. Alınmak gücenmek yok aramızda. 3’üncü sezondayız, kimse ‘ben oldum’ havasına girmedi. 

İlerisi için hedefin nedir?
    Hedefim her işimde bir öncekinden farklı bir karakteri oynamak. Komediyle başladım, drama da yapmak istiyorum. Televizyon gelip geçici şöhretler yaratıyor. Oysa önemli olan kalıcılık. Bu yüzden kendimi sürekli geliştirmeye çalışıyorum.

'KOMİK KADIN SEKSİDİR'

Kadınlar komik adamları sever. Orço sayesinde kadınların sana ilgisinde bir artış oldu mu?
    Evet. Yanıma gelip sohbet edenler oluyor. 

Ne diyorlar?
    Bir şeyler diyorlar işte Ece! Kadınlar komik erkeKleri seviyor. Gerçi herkes komik insanları sever. Ben de yanında eğlenebildiğim kadınları seviyorum. Komik kadın seksidir. 

Romantik biri misin peki?
    Evet. Sürprizliyimdir. Bir de güzel yemek yaparım. Özellikle kurufasulye ve beşamel soslu tavukta iddialıyım.

'BABAMIN ARKADAŞLARI FOTOĞRAF İÇİN YARIŞIYOR'

Ayşegül Aldinç ve Asuman Dabak ile birlikte oynamak nasıl bir duygu?
    Muhteşem. Ayşegül Abla hem çok güzel hem de çok komik bir kadın. Sohbeti çok keyifli, ondan çok şey öğreniyorum. Babamın bütün erkek arkadaşları benden Ayşegül Abla’nın imzalı fotoğrafını istiyor. Annemden çekinmese babam da isteyecek. Asuman Abla’nın ise enerjisi çok yüksek, sete geldiği anda hepimizin enerjisi yükseliyor. Kendisiyle maalesef çok az sahnem var. Keşke karşılıklı sahnelerimiz çok olsaydı. Ondan öğreneceğim çok şey var.

'AŞIKSAM REDDEDİLMEM'

Orço'nun Alis'e aşkı dillere destan. Çok da özgüvenli, reddedilmek umurunda değil. Sen de sevdiğin kadının arkasından gözün kapalı gider misin?
    Âşıksam sonuna kadar giderim. Reddedilmekten korkmam. Zaten reddedilmem de! 

Özgüvene bak! Nereden biliyorsun?
    Eee âşıksam reddedilmem. 

Ya karşı taraf sana aşık değilse?
    Ben âşıksam onu da âşık ede rim. Sonuna kadar uğraşırım, bir şekilde olur.

HT

Sayfayı Paylaş