Buralarda tatil yapmak ister misiniz?

Katılım
9 Ekm 2006
Mesajlar
604
Beğeniler
3
#1
İşte tatilin getireceği faydalardan bazıları;

1- Stresinizden Kurtulun

Tatil; Sıkıntı ve stresten uzaklaşmanız için size şans verir. Tüm yaşantınızı bir kenara bırakıp kendinizi olduğunuz yerin etkisine bırakın. Tatile çıkarken her şeyi bir kutuya hapsetmek ve gittiğiniz yerde yeniden doğmak için tek yapmanız gereken doğru bir seyahat acentası ile size uygun bir tatil programı oluşturmak. Stresin yaşam kalitesini düşürdüğü gerçeğini tatilin hayat vereceği hayat enerjisi ile ortadan kaldıracaksınız.

2- Değişiklik YapacaksınızHayatınız tek düze bir hal aldığında sizi bunaltmaya ve yormaya başlar. İşte tam bu noktada hayatınızda bir değişiklik gerçekleştirmek ve motivasyonunuzu had safhaya getirmeye ihtiyaç duyacaksınız. Yapacağınız her tatil hayatınızda farklı bir pozitif enerji unsuru olmaya adaydır. Monoton bir hayatınız olduğunu düşünüyor ve motivasyonunuzun azaldığını hissediyorsanız, harekete geçmelisiniz.

3- Dışarı çıkacaksınızOfislerinizde yaşadığınız yoğunluk ve kapalı alanların üzerinizde bıraktığı negatif elektriği dışarıya çıkarak unutabilirsiniz. Bu sayede temiz hava alacak, doğa ile buluşup bu negatif enerjiyi üzerinizden atacak ve güneşin, denizin, doğanın tadını çıkarıcaksınız.

4- Sosyal Aktiviteler

Sosyal aktivitelerin hayatımızdaki varlığını inkar edemeyiz. Tatilde yapmayı düşündüğünüz tüm aktiviteler için fırsat bulacak ve yüzmeden raftinge, voleyboldan tenise ve daha bir çok aktiviteye katılabileceksiniz. Çalışma temposu ve şehir hayatının size unutturduğu bir çok isteğinizi yeniden hatırlayacaksınız.

5- Yeme - İçme

Yapacağınız tatillerde sizler için hazırlanan yemeklerin yanında alacarte restorantlar ile damak tadınıza uygun, profesyonel kişiler tarafından yapılan yiyecekleri, içecekleri elinizin altında bulacaksınız. Yeme-içme konusunda yeni tecrübeler edinecek, farklı kültürlerde yeni tatlar edineceksiniz.

6- Farklı Bakış Açıları, Farklı YorumlarGideceğiniz yerlerde farklı kültürleri görecek ve tanıyacağınız medeniyetler hakkında fikir sahibi olacaksınız. Eleştirilerinizin ve ön yargılarınızın kırılması yada değişmesi için elinize geçen bu fırsatı değerlendirin. Yaşantınızdan uzaklaşacağınız tatil programlarında, arkanızda kalan yaşantınızı yeniden yorumlayacak, eleştirme ve iyileştirme imkanına ulaşacaksınız.

7- Yeni İnsanlar ve Yeni Çevreler

Dünyanın farklı yerlerinden gelen insanları tanıyacak ve çevrenizi genişleteceksiniz. Yeni tanıyacağınız insanlarla yapacağınız kültür alışverişi, edineceğiniz arkadaşlıklar sayesinde sosyalleşmenin en güzel örneklerini hissedecek ve yeni bilgilere sahip olacaksınız.

8- Yeni Tecrübeler

Merak ettiğiniz, her zaman gitmeyi istediğiniz yerlere giderek heyecanınızı giderecek ve ilk defa göreceğiniz bölgelerde gerçekleştireceğiniz aktiviteler ile farklı tecrübeleri de yaşayabileceksiniz. Her yörenin kendine özgü yapılarını, insanlarını, tarihini vb özelliklerini gördükçe, kendinize yeni tecrübeler ve eleştirel bir bakış açısı kazanacaksınız.

9- Sevdiklerinizle Zaman GeçireceksinizBeraberinizde gelen arkadaş, eş, çocuk vb gibi yakın bağlarınız bulunan insanlarla zaman geçirebilecek, yeni anılar ile bağlarınızı güçlendirebilme fırsatına sahip olacaksınız. Yeni ortak yanlarınızı keşfedecek ve tatilin verdiği pozitif elektrikle ilişkilerinizi pekiştireceksiniz.

Konunun başında da söylediğimiz gibi tatil yapma imkanınız varsa mutlaka değerlendirin!


 

Benzer konular

Top