1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
  * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
  E-posta adresimiz

Burçlar Ve Mevsimler

Konusu 'Astroloji / Burçlar' forumundadır ve _nehir_ tarafından 3 Eylül 2013 başlatılmıştır.

 1. _nehir_

  _nehir_ Schrödinger'in Kedisi ♕ Özel üye

  Katılım:
  8 Aralık 2012
  Mesajlar:
  4.034
  Beğenileri:
  4.704
  Ödül Puanları:
  8.980
  Banka:
  2.370 ÇTL
  Resmen burçlarla ilgili konu açıyorum, tarihe geçsin :P
  Benim burcuma verip veriştirilmiş tabi yine :P
  Meraklısı varsa diye paylaşayım dedim :)

  O zaman mevsimlere kulak verin!

  Batı astrolojisini yorumlarken, mevsimlerden yola çıkmak en kolayıdır. Astrolojiyi incelerken, mevsimlerle orantılı olduğunu göreceksiniz. Astrolojinin ilk kuralı, burçların döngülerindeki geçişleri bilmektir. Doğduğumuz mevsimin karakteristik özelliklerini taşırız. Hangi mevsim aralığında doğduysak, mevsimin geçişleri karakterimizde büyük ölçüde yer tutar. Burçların mevsimlere göre sıralaması, burçları analiz etmenin ilk altın anahtarıdır!

  Koç burcu ve Mevsimi

  İlkbahara aittir, günlerin uzamaya başladığını gösterir. Çabuk yükselen burçlardandır. Burçların etkilerini toprağa benzeterek ele alalım. Koç, Zodyak’ın ilk burcudur. İlkbaharla birlikte toprak güçlü ve verimlidir. Kimseden korkmaz. Kendi başınadır. Artık bu mevsimde toprak, verimlilik konusunda kendine güveniyordur. Koç da böyledir. Cesurdur. Korkusuzdur, korkması ve koruması gereken bir durum yoktur. Toprak ilkbahar ekinoksuyla birlikte kendini göstermek ister. Tıpkı her ortama girdiğinde kendini ifade etmekten korkmayan Koç Burcu gibi…

  Boğa burcu ve Mevsimi

  Mevsimi İlkbahar’a aittir. Gündüz saatlerinin, gece saatlerinden uzun olduğu zamanları gösterir. Dikkat edin Boğa’nın başladığı mevsime… Doğanın en bereketli dönemlerinden biridir. Ürünlerin büyümeye başladığı, bolluğun yaklaştığı dönem… Toprak bu dönemde somuttur ve sabit bir şeyler elde etmek ister. Neyi beklediğini bilmek ister. Büyümeyecek ürünü beklemez toprak, tıpkı Boğa burcu insanı gibi... Güven duymak ister. Sabırlıdır. Neye yatırım yapacağını gayet iyi bilir.

  İkizler burcu ve Mevsimi

  Mevsimi İlkbahar’a aittir ve son dönemlerindeki günlerin en uzun olduğu zamanları gösterir. İkizler’in doğduğu mevsime bir bakın, bahardan yaza geçiş dönemi… Toprak çeşit çeşit ürün vermeye başlar. Bu dönemde toprak, olabildiğince verimlidir. Tabii bu verimlilik karışıklık da yaratacaktır. Zira İkizler burcu insanları gibi çeşitlilik, canlılık var doğada da. Çabuk geçecek olan bir mevsim… Toprak, tıpkı İkizler burcu insanı gibi etrafta neler olup bittiğinden haberdar almak isteyecek. Hangi alanda daha verimli olduğunu keşfeder. Toprak bu dönemde kendi gücünü görür. İkizler burcu insanı gibidir. Merak ettiği her şeyi araştırıp, öğrenir. Keşfetmek için dünyayı didik didik edecektir. Aslında burada kendini arıyordur.

  Yengeç burcu ve Mevsimi

  Mevsimi dönenceldir ve yaza aittir. Günlerin kısalmaya başladığı zamanları gösterir. Bu mevsimde ürünler artık doğmaya hazırdır. Ancak yine de ürünün bakımı yapılmalıdır, ürün korunmalıdır. Tıpkı Yengeç insanı gibi… Köklerine bağlıdır. Güven duymak ve korunmak ister. Bu mevsimde toprak oldukça verimlidir ve vericidir. Yengeç burcu insanı gibi… Yengeç, sevdikleri için adeta fedakârlık yapmak amacıyla dünyaya gelmiştir. Kendi önceliklerini, sevdiklerinin önceliklerinden her zaman geri planda tutar. Ama ilgi ve alaka da beklemektedir. Tıpkı toprağın bu mevsimde gözlerin kendi üzerinde olmasını istediği gibi…

  Aslan burcu ve Mevsimi

  Yazın en baskın burcudur, Güneş en tepededir. İşte geldik doğanın en verimli olduğu döneme… Bolluğun, bereketin ve olgunluğun dönemi!

  Her şeyin merkezindeki gezegen olan Güneş parlıyor. Toprak üretken. En mükemmel ürünü, bu mevsimde hasat edilecek. Tıpkı Aslan insanı gibi… Bu mevsimde de her şeyin en mükemmeli vardır. Çeşitlilik çoktur. Gösterişi seven Aslan insanının gösteriş yaptığı bir dönemdir.

  Yaptığı her şeyin kalitesinin farkında olan Aslan insanı, bu işi en iyi haliyle sunmak ister. Güneş ile toprak birbirine gösteri yapar. Tıpkı Aslan burcu insanı gibi...

  Başak burcu ve Mevsimi

  Sonbaharın başlangıç burcudur!

  Ve geldik hasat zamanına! Artık toprak için hasat zamanı ve toprak tekrar nadasa bırakılacaktır. Ekip kurmak, düşünmek, analiz etmek zorunda… Tıpkı Başak insanı gibi… O ne zaman, ne yapması gerektiğini gayet iyi bilir. Her şeyi en ufak ayrıntısına kadar düşünüp, planlar. Toprak işlenmelidir. Başak burcu insanları ise analiz eder, strateji belirler. Fayda sağlamak ister, geleceğini düşünür. Hayallerle yaşamaz. Onun için çalışma zamanıdır bu mevsim… Başak burcunun mevsiminde, toprak da planlı hareket etmek ister. Programlı davranıp, ürün vermek ve üretken kalmak ister. Toprak bu mevsimde tıpkı Başak burcu insanı gibi oldukça çalışkandır.

  Terazi burcu ve Mevsimi

  Sonbaharın tam geçiş yaptığı bir döngüdür!

  Günlerin kısaldığı gözlemlenir. Gece gündüz eşitliğini temsil eder. Tropikal burçlardandır. Bu mevsim, geçiş dönemidir. Hava ne sıcak ne de soğuktur. Her renk bir arada uyum ve ahenk içindedir. Hava ılık ve sakindir. Doğanın güzellikleri çevreler her yanımızı... Terazi insanı da mevsimi gibidir. Uyumlu, sakin ve güzel ruhlu… Denge arayan, güzellik arayan diplomattır. Toprak dinlenmektedir!

  Bu mevsim adeta Terazi burcu insanı gibi orta yolu bulmaya eğilimlidir. Uyumlu bir mevsimdir. Terazi burcu insanını yansıtır. Terazi, girdiği her ortamda dinginliği, dengeyi, adaleti ve hoşgörüyü beraberinde getirir.

  Akrep burcu ve Mevsimi

  Sonbaharın bitişini temsil eder. Artık mevsim geçişi bitmiştir. Akrep burcunun mevsimi, ölüm mevsimidir!

  Hayatta kalmaya çalışan Akrep insanı, kendini korumak ister. Doğada zorlu şartların baş göstermeye başladığı bu dönemde, Akrep burcu kendisine zarar verebilecek her şeyden korunmak zorundadır. Her şeye şüpheyle yaklaşır! Kendisini korumak isterken, dikkat edin abartıp size saldırabilir!

  Akrep, Zodyak’ın en tehlikeli burçlarından biridir!

  Sezgileri güçlüdür ve düşmanının zayıf noktalarını iyi bilir. Stratejiyi tıpkı Oğlak burcu gibi iyi uygular. Onu kendinize düşman edinmeyin, zira hiç beklemediğiniz bir anda tavrı değişebilir.

  Yay burcu ve Mevsimi

  Kış mevsimini simgeler. Son günlerine doğru, gün ışığının en kısa hali gözlemlenir. Bu mevsim, yeni bir arayış dönemidir!

  Toprak ananın kış için hazırlıkları tamamdır. Artık çevreyi merak etme, kontrol etme, kimin ne yaptığını öğrenme zamanıdır. Bolluk dönemi değildir bu dönem, o yüzden Yay burcu insanları verici değillerdir.

  Bağımlılık yoktur! Kaygısızlardır da biraz…

  Meraklı ve çevresindekileri kontrol etme çabasındadırlar. Hassasiyeti, toprağın artık kış uykusuna geçişi ile başlar, yani Yay burcu döneminde doğanlar için farklı bir mizaj olgusunda olduklarını vurgulayabiliriz.

  Oğlak burcu ve Mevsimi

  Mevsimi, kışın en belirgin dönemidir! Güneş ışınları, Oğlak Dönencesine dik gelir!

  Bu tarih aralığına baktığımızda, hayatta kalması zor bir dönemdir. Toprak hazırlıklarını çoktan yapmıştır. Ancak bunu yaparken geçmişten ders alır, çevresindekilerle kendisini kıyaslar. Onların ne yaptığıyla da ilgilenir. O, zorluklarla mücadele etmesini iyi bilir. Hep en iyi olmayı hedefler. Strateji onun işidir. Oğlak burcu insanı, zor bir mevsimde doğmuştur. Bu yüzden zorluklarla mücadele etmeyi gayet iyi bilir. Cesaretini ve gücünü, yeri geldiğinde ortaya koyar. Tıpkı toprağın zorluklara karşı hazırlıklı olması gibi Oğlak burcu insanı da her zaman temkinlidir. Karşısına çıkabilecek problemler için daima bir çözüm önerisi bulunur.

  Kova burcu ve Mevsimi

  Mevsimi, nemin yüksek olduğu bir döngüdür.

  Kova burcunun mevsiminde artık kış gelmiştir. Doğada zor şartlar hâkimdir. Bir Kova bu ortamda sadece kendisi için değil, çevresi için de çalışır.

  Hep daha iyisini arar! Keşfetmek için iyi bir dönemdir!

  İleriye yönelik adımların atılmaya başlandığı bir süreçtir. Kova insanı bilinmeyeni, yapılmayanı yapmak ister. Bilim ve teknolojiyi en iyi kullanan burçlardan biridir. Kitleleri harekete geçiren insanlar, bu mevsimden yani Kova burcundan çıkar… Kova burcu insanı, tıpkı mevsimi gibi yeniliklere açıktır. Var olanın üstüne ekleme çabası hâkimdir. İleriyi görme isteği ile akıllıca adımlar atılmak istenir. Kova burcu insanı, hiç kimsenin aklına gelmeyen yenilikleri keşfetme ve uygulama konusunda çok beceriklidir!

  Balık burcu ve Mevsimi

  Güneş ışınları mevsimi uyandırır!

  Ve Zodyak’ın son burcu, derinliğin ve sezgilerin temsilcisi! Balık burcunun başladığı mevsime bir bakın, kıştan çıkıp ilkbahara adım atıyoruz. Toprak hem bitiş yaşıyor, hem de başlangıç… Umutludur toprak, zira bahar geliyor! Yeni başlangıçlar yaşayacak, tıpkı Balık insanı gibi… Hayal kuran, ümit eden Balık burcu, bir bitiş yaşadığında bilir ki onun peşinden yeni başlangıçlar gelecek. Umudunu asla kaybetmez! Sezgileri güçlü, yaratıcı, duygusal ve hassastır. Su grubuna üye olan bu burç insanlarını çok çabuk hayatınızdan çıkarabilir, bir o kadar da hayatınıza zor adapte olursunuz. Balık burcu insanı tıpkı mevsimi gibi içinde yeni başlangıçları her zaman barındırır. Hayalleri ona destektir, umudunu kaybetmemesi için…
   
 2. ...Hazal...

  ...Hazal... Katılımcı

  Katılım:
  5 Ağustos 2013
  Mesajlar:
  115
  Beğenileri:
  2
  Ödül Puanları:
  630
  Yer:
  Gaziantep
  Banka:
  0 ÇTL
  Boğa burcu ve Mevsimi

  Mevsimi İlkbahar’a aittir. Gündüz saatlerinin, gece saatlerinden uzun olduğu zamanları gösterir. Dikkat edin Boğa’nın başladığı mevsime… Doğanın en bereketli dönemlerinden biridir. Ürünlerin büyümeye başladığı, bolluğun yaklaştığı dönem… Toprak bu dönemde somuttur ve sabit bir şeyler elde etmek ister. Neyi beklediğini bilmek ister. Büyümeyecek ürünü beklemez toprak, tıpkı Boğa burcu insanı gibi... Güven duymak ister. Sabırlıdır. Neye yatırım yapacağını gayet iyi bilir.
   
 3. eCeL

  eCeL Az insan çok huzur ! Özel üye

  Katılım:
  19 Haziran 2013
  Mesajlar:
  591
  Beğenileri:
  178
  Ödül Puanları:
  1.330
  Cinsiyet:
  Kadın
  Banka:
  205 ÇTL
  Kova burcu ve Mevsimi

  Mevsimi, nemin yüksek olduğu bir döngüdür.

  Kova burcunun mevsiminde artık kış gelmiştir. Doğada zor şartlar hâkimdir. Bir Kova bu ortamda sadece kendisi için değil, çevresi için de çalışır.

  Hep daha iyisini arar! Keşfetmek için iyi bir dönemdir!

  İleriye yönelik adımların atılmaya başlandığı bir süreçtir. Kova insanı bilinmeyeni, yapılmayanı yapmak ister. Bilim ve teknolojiyi en iyi kullanan burçlardan biridir. Kitleleri harekete geçiren insanlar, bu mevsimden yani Kova burcundan çıkar… Kova burcu insanı, tıpkı mevsimi gibi yeniliklere açıktır. Var olanın üstüne ekleme çabası hâkimdir. İleriyi görme isteği ile akıllıca adımlar atılmak istenir. Kova burcu insanı, hiç kimsenin aklına gelmeyen yenilikleri keşfetme ve uygulama konusunda çok beceriklidir!

  :P
   
 4. cemree

  cemree =)=) V.I.P

  Katılım:
  16 Şubat 2011
  Mesajlar:
  11.924
  Beğenileri:
  3.762
  Ödül Puanları:
  11.080
  Cinsiyet:
  Kadın
  Yer:
  Ankara
  Banka:
  1.808 ÇTL
  Akrep burcu ve Mevsimi

  Sonbaharın bitişini temsil eder. Artık mevsim geçişi bitmiştir. Akrep burcunun mevsimi, ölüm mevsimidir!

  Hayatta kalmaya çalışan Akrep insanı, kendini korumak ister. Doğada zorlu şartların baş göstermeye başladığı bu dönemde, Akrep burcu kendisine zarar verebilecek her şeyden korunmak zorundadır. Her şeye şüpheyle yaklaşır! Kendisini korumak isterken, dikkat edin abartıp size saldırabilir!

  Akrep, Zodyak’ın en tehlikeli burçlarından biridir!

  Sezgileri güçlüdür ve düşmanının zayıf noktalarını iyi bilir. Stratejiyi tıpkı Oğlak burcu gibi iyi uygular. Onu kendinize düşman edinmeyin, zira hiç beklemediğiniz bir anda tavrı değişebilir.


  :P :kik
   
 5. MeRciMeK

  MeRciMeK V.I.P V.I.P

  Katılım:
  20 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  8.807
  Beğenileri:
  1.920
  Ödül Puanları:
  7.230
  Banka:
  2.325 ÇTL
  Güneş ışınları mevsimi uyandırır!
  Ve Zodyak’ın son burcu, derinliğin ve sezgilerin temsilcisi! Balık burcunun başladığı mevsime bir bakın, kıştan çıkıp ilkbahara adım atıyoruz. Toprak hem bitiş yaşıyor, hem de başlangıç… Umutludur toprak, zira bahar geliyor! Yeni başlangıçlar yaşayacak, tıpkı Balık insanı gibi… Hayal kuran, ümit eden Balık burcu, bir bitiş yaşadığında bilir ki onun peşinden yeni başlangıçlar gelecek. Umudunu asla kaybetmez! Sezgileri güçlü, yaratıcı, duygusal ve hassastır. Su grubuna üye olan bu burç insanlarını çok çabuk hayatınızdan çıkarabilir, bir o kadar da hayatınıza zor adapte olursunuz. Balık burcu insanı tıpkı mevsimi gibi içinde yeni başlangıçları her zaman barındırır. Hayalleri ona destektir, umudunu kaybetmemesi için…
   
Benzer Konular
 1. Hazangülü
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  732
 2. alemdar

  Mevsimler..

  alemdar, 11 Ağustos 2010, Paylaşıldığı Yer: Şiir
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  612
 3. ZeyNoO
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  650
 4. Hazangülü
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  693
 5. Suskun
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  5.407
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş