1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
  * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
  E-posta adresimiz

Burçlar ve Şans Noktası

Konusu 'Astroloji / Burçlar' forumundadır ve ZeyNoO tarafından 8 Ocak 2012 başlatılmıştır.

 1. ZeyNoO

  ZeyNoO ٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠ V.I.P

  Katılım:
  5 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  54.322
  Beğenileri:
  6.232
  Ödül Puanları:
  12.080
  Cinsiyet:
  Kadın
  Meslek:
  Muhasebe
  Banka:
  26.328 ÇTL
  Burçlar ve Şans Noktası

  Şans noktası bildiğimiz anlamda doğum haritanızda şanslı olduğunuz konuları veya anıları gösterir. Ancak kişi tüm çabası ile bir amaç için çalışmazsa, fırsatlar, şans ve başarı soyut bir düşünce olarak kalmak zorundadır. Her insanın başka amaçları vardır. Herkes umutlarını, düşlerini gerçekleştirmek ister, insanlara yaşama zevki ile başarma isteğini de bu amaçlar sağlar.
  kendimiz ve çevremizle sağlıklı bir uyum sağlamak için önce Güneş burcunu iyi tanımanız gerekir. Güneş'inizin bulunduğu burç nasıl bir kişi olduğunuzu, varlığınızın ne anlam taşıdığını, yaradılışınızın zayıf ve güçlü yönlerini gösterir.
  Doğum haritanızda Ay'ın bulunduğu burç ise duygusal tepkilerinizin n'teliklerini, dış etkenler karşısında duygularınızın nasıi yönleneceğini ve duygu dengenizi simgeler.

  Doğum haritasında üçüncü ana öğe olan Yükselen burcunuz ise Güneş ile Ay arasında denge kurar. Aslında Yükselen bütün güçlerin odak noktasıdır. Yani bütün gezegenlerin enerjisini bu noktadan ortaya koyarsınız, insanların temel gücünün Güneş'ten geldiğini unutmamak gerekir. Ancak bu enerjiyi ortaya koyuş biçiminizi Yükselen burcunuz belirler.
  . Pratik olarak güçler dengesini basit olarak ortaya koymak için Doğum haritasında Güneş, Yükselen burca kaydırılarak, Yükselen burç Güneş'in ürünü olarak çalıştırılır. Bu durumda Güneş -Ay ilişkisi ile oluşturduğu açılar değişmediğinden Ay da yer değiştirir.
  Doğum haritasında bu noktanın özelliği Güneş, Ay ve Yükselen burcun birbirleri ile en uyumlu, kişinin enerjisini en üstün biçimde kullanacağı nokta olmasıdır.
  Kişinin başansı için en doğal çevreyi, o kişi için sevincin anlamının ne olduğunu gösterir. Bu nokta Güneş, Ay ve Yükselen burca bağlı olduğu için Doğum, haritasında bu üç öğenin nasıl çalıştığı çok önemlidir. Bu öğeler olumsuz bakış açıları yapıyorsa, şans noktası bir sıkıntı noktasına dönüşebilir.
  Horoskopunuzda Güneş ve Ay karşıt konumdaysa (dolunayda doğum) şans noktası her zaman yedinci evinize düşerek ana - baba ile anlaşmazlıklara yol açar. Evlenip kendiniz anne ya da baba olduktan sonra bu sorun çözümlenir.
  Dengeyi sağlayabilmek için hem almayı hem de vermeyi öğrenmek gerekir. Bu kişiler karşıt kutuplarda yaşarlar. Yaşantılarını hem kendi hem de başkalarının gözü ile görebilirler.
  Güneş, Ay ile kavuşum konu-mundaysa (Yeni Ay'da doğum) şans noktası birinci ya da onikin-ci evinize düşecektir. Böyle kişiler kendilerini ve dünyayı yalnız kendi gözlerinden görür. Varlıklarını hissetmek onlara büyük bir zevk verir.
  Güneş, Ay ile kare bakış açısı yapıyorsa (90°) aynı açıyı Yükselen burç ile de yapacak ve şans noktası dördüncü ya da onuncu eve düşecektir. Bu köşe noktalar çok duyarlı ve aile ile ilgili olduğundan ana-babanızla yaşam boyunca sürecek bir gerginlik ve çatışmayı gösterir. Şans noktası dördüncü evde ise anne, onuncu evde ise baba ile anlaşabilirsiniz, fakat diğeri ile anlaşmazlıklarınız sürer gider.
  Bu açı, kişiyi ana-babayı mutlu ve hoşnut edebilmek amacı ile tutuklu yapar. Şans noktası dördüncü evde ise gençlikte farkına vardığınız eksiklerinizi gidermek için çok çalışacağınız» gösterir.
  Güneş, Ay ile üçgen bakış açısı yapıyorsa (120°) iç uyumu gösterir. Bu durumda şans noktası beşinci ya da dokuzuncu eve düşeceğinden kişinin kontrolü dışındaki koşulları gösterir.
  Bu dış etkenleri yenmek için iç dünyanızın çok güçlü olması gerekir, yaşamın verdiği dersleri öğrenirseniz isteklerinizi Yükselen burcunuz aracılığı ile kolayca ortaya koyabilirsiniz.
  Şans noktasının bulunduğu burç, kişinin mutluluğa ulaşabilmek için enerjilerini akıtabileceği doğal yönü gösterir. Şans noktasının bulunduğu ev de bu enerjinin hangi alanda rahatça kullanılabileceğini gösterir. Burçları motorlu bir taşıt gibi ele alalım. Bu taşıt kişiyi istediği yere ürebilir. Ev yerleşmesi de yol haritasına benzer, gitmek istediği yere nasıl varabileceğini gösterir. Burçlar başarma gücünü, evler ise bu gücün nasıl kullanılacağını gösterir.


  Şans noktasının bulunduğu burçlara göre etkiler

  Koç
  Bunlar için hareketlilik esastır. Hep hareket halinde olma ihtiyacı duyarlar. Gerçek başarıyı kendi güçleri ile ulaşabilecekleri amaçlar olarak görürler, onlara göre enerji gücü; güç de bağımsızlık ve özgürlüğü getirir. Amaçlarına ulaşmak için zihinsel güçlerini egoları ile birleştirirler.

  Boğa
  Bunlar sağlam ve kalıcı şeyler bulma çabası içinde olunca geçici zevkler onların ilgisini çekmez. Her şeyin anlamını, kullanılışını bilmek ister, bu bilgiler üzerine sağlam bir gelecek kurarlar. Bu kişilere sevinç veren şey yaşamlarını sürdürmektir. Yavaş yavaş, dikkatlice amaçlarına ulaşırlar ve ancak o zaman güvenlik içinde dinlenebilirler. Alışkanlıklarını kolay kolay değiştirmezler. Yeni bir şey yapabilmek için zaman zaman eskileri yok etmekten korkmamayı öğrenmeleri gerekir. En büyük sevinçleri kişisel sevgi ve cinsellikle gelir. Dingin dış görünüşleri, çevre ile doğal bir uyum sağlar. Onlar da bununla hoşnut olurlar.

  İkizler
  Şans noktası ikizler burcuna düşen kişileri en çok mutlu edecek şey haberleşme ve öğrenmekle ilgilidir. Onlara göre yaşamlarındaki kişiler düşünceleri için önemlidir, kendileri için değil. Her şeyin yüzeysel olmasını isterler. Bağımsızlığı sevdiklerinden duyguları ile takılmak İstemezler. Çeşitli düşünce ve kuramlardan, kişisel olmayan gözlemlerden zevk alırlar. Sosyal bir gruba ya da bir ülküye katılmak isterler.

  Yengeç
  Bunlar, hissetmekten, hayatın her noktasını dolu dolu ve duyarak yaşamaktan zevk alırlar. Bir çocuk gibi, düşüncenin doğuşu onlara sevinç verir ve her şeyi beslemek isterler.

  Aslan
  Liderlik yapmak için yaratılmışlardır. Bunlar, önder olmak, komut vermek isterler. Başkaları için örnek olmak, büyük bir işi başarmak onlara zevk verir. İnsanın neler yapabileceğini göstermek isterler. Aslan enerjisi güçlü ama
  değişmez olduğundan toplum içinde kabul edilmiş bir çevrede yaşarlar. Çünkü yalnız bu çevre ona istediği onur, ve ünü sağlayabilir. Beğenilmek, hayran olunmak onlara sevinç verir.

  Başak
  Bu kişiler çevrelerini örgütlemekle mutlu olurlar. Her zaman temiz beden, mantık ve temiz çevre isterler. Zorlukları verimli bir biçimde çözümler, yarına sorun bırakmazlar.

  Terazi
  Şans noktası Terazi burcunda olan kişiler en büyük mutluluğu başkaları ile çalıştığı zaman duyarlar. Arkadaşları ile uyumlu bir mutluluk sağlamak istediklerinden, uyumu bozmamak için onların düşüncelerine katılır, rahat ederler. Bir şey yapmadan önce etki ve sonuçlarını bilmek isterler. Kendi isteklerine değil, başkalarının isteklerine göre yaşam biçimi seçerler. Başkalarını hoşnut etmek onlara zevk verir.

  Akrep
  Bunlar yeniden var olmanın, kendini yenilemenin peşindeler. Fiziksel olarak cinsel ilişkilerle, zihinsel ve ruhsal olarak da duyguları ile yaşamın anlamını araştırırlar. Çok enerjik olduklarından bu enerji onları rahat bırakmaz. Bu yüzden dingin bir yaşamları olmaz. Diğer burçlar arasında sezgileri en güçlü olan kişilerdir. Herkes için barış içinde, güvenli bir yaşam sağlayabilecek yeni bir dünya yaratmak isterler. Başkalarının görmediği, düşünmediği yolları bulup göstermek onlara zevk verir.

  Yay
  Bu kişiler özgürlüğün enerjisini taşırlar. Zihinsel ve bedensel olarak bağımsızlık ararlar. Bereketli, sevinç dolu bir yaşamları olur. Kısmetleri uzak yerlerde bulunduğundan gezmekten korkmamalıdırlar.
  Bu kişilerin yıllar geçtikçe daha anlamlı bir yaşantısı olur. Çok meraklı olduklarından dünyayı gezer, yaşamın tüm zevklerini tatmak isterler. Her günün yeni bir şey getireceğini, hepsinden zevk alacaklarını bilirler. Sevinçleri, yaşamı her şeyiyle yaşamaktan ileri gelir. Bu yüzden çevrelerine coşkunluk verirler.

  Oğlak
  Şans noktası Oğlak'ta olanlara düzenli bir hayat mutluluk verir. Bu kişiler çok tutkulu ve umutludurlar, fakat umutları biçimle-ninceye dek huysuz olurlar. Kendi yaşamlarının kendi ellerinde olduğunu bilirler. Topluma katılmak isterler. Yaşamlarının sonlarına doğru olgunlaştıkları için tutkuları dinginleşerek mutlu olurlar. Kendi yeteneklerini değerlendirmek onlara sevinç verir. Yıllarca uğraştıktan sonra başarıya ulaşırlar.

  Kova
  Bu kişileri de her gün yeni bir şeyler öğrenmek mutlu eder, kayıt tanımazlar. Yaşamın çeşitli bölümlerinin nasıl birleştiğini merak ederler. Amaçlan bağımsızlıktır. Her şeyin neden değişik olduğunu anlamak onlara zevk verir. Peşin yargıya varmazlar. Duygularına kapılmadıkları için özgürlüğün tadını çıkarabilirler. Kova enerjisinin temeli egodan kaçınmaktır, özgürlükçü olup kişisel olmayan bir biçimde toplumun hangi yöne gittiğini incelerler, ileri görüşlü olduklarından daha iyi bir geleceğin nasıl sağlanabileceği konusunda sağlam düşünceleri vardır. Akılları hiçbir engel tanımadan her seçeneği deneyerek insanların egolarından nasıl kurtulabileceğini araştırır. Sevinçleri bireysel değil herkes içindir.

  Balık
  Şans noktası Balık burcunda olan kişiler zaman, düşünce ve mekan ötesine geçebilirler. Güçlü sezgileri onlara çekicilik verir. Sessiz bir anlayışlı deneylerle yaşamı anlamak onlara sevinç verir. Yaratıcı düş güçleri yüksek bir anlayış, doğruluk ve sevgi ile birle-şirse gönülleri ile akılları özgür olabilir.
  Sevinçleri daha yüksek bilinç titreşimlerinden gelir. Düşledikleri şeyler gerçek olabilir.


  Şans noktasının gezegenlere açıları
  Kare açı (90°) Bu etki insanların sevincini yok etmez. Gerginlik yaratıp davranışlarına yön verir. Ağır hareket eden sert etkili gezegenlerde bu açıyı oluşturuyorsa istekleri geciktirir ya da yoluna engeller çıkarır, iyi etkili gezegenlerle bu açı oluşuyorsa istekler daha erken, daha kolay yollarla gerçekleşir. Sevince ulaşmak kolay ama sürdürmek zordur.
  Karşıt açı (180°). Şans noktası ile bu açıyı oluşturan gezegen bağımsız olarak çalışır. Sevince ulaşmaya engel olmaz ama bu kişi hep bir yere ya da bir kişiye ait olduğu duygusuna kapılır.
  Kavuşum (0°) şans noktasının kavuşum konumunda bulunduğu gezegen sevince ulaşmaya yardım eder. Kişi tüm enerjisini bir noktaya yöneltir ve onu kullanmayi öğrenerek mutluluğu bulur. Şans noktası İle kavuşum konumundaki gezegen nasıl bir mutluluk bulacağınızı gösterir. Sert etkili gezegenler bile mutluluk getirebilir. Örneğin kimi insanlar kavga ederek mutlu olurlar. Yaşamı olduğundan zor görerek mutluluk bulanlar da vardır.
  Şans noktası hiçbir gezegenle açı oluşturmuyorsa, en yakın gezegene bakılır. Sevince nasıl ulaşılacağı bu gezegeni oluşturduğu bakış açılarına bağlıdır.
  Şans noktasının bulunduğu burç genellikle sizin için huzuru bir dönem olur. Bu dönemde olaylar doğal bir şekilde akarak size iç huzuru sağlar. Çoğu insanlar eşleri ile bu dönemde tanışır. Eşinizin Güneş'i, Ay'ı ya da Yükselen burcu sizin şans noktanızın bulunduğu burçta olabilir. Transit Venüs, şans noktanızın üstünden geçerken size büyük bir aşk ve mutluluk getirebilir. Transit Ay şans noktası üstünden geçerken ise size şans getirir.
   
 2. DeNiZ-

  DeNiZ- Forumun Delisi =)

  Katılım:
  21 Şubat 2011
  Mesajlar:
  385
  Beğenileri:
  11
  Ödül Puanları:
  630
  Meslek:
  Öğrenci
  Yer:
  Eskişehir
  Banka:
  14 ÇTL
  Yay
  Bu kişiler özgürlüğün enerjisini taşırlar. Zihinsel ve bedensel olarak bağımsızlık ararlar. Bereketli, sevinç dolu bir yaşamları olur. Kısmetleri uzak yerlerde bulunduğundan gezmekten korkmamalıdırlar.
  Bu kişilerin yıllar geçtikçe daha anlamlı bir yaşantısı olur. Çok meraklı olduklarından dünyayı gezer, yaşamın tüm zevklerini tatmak isterler. Her günün yeni bir şey getireceğini, hepsinden zevk alacaklarını bilirler. Sevinçleri, yaşamı her şeyiyle yaşamaktan ileri gelir. Bu yüzden çevrelerine coşkunluk verirler.


  Teşekkürler :)
   
 3. KıRMıZı

  KıRMıZı TeK BaşıNa CUMHURİYET V.I.P

  Katılım:
  22 Şubat 2008
  Mesajlar:
  27.259
  Beğenileri:
  7.064
  Ödül Puanları:
  11.580
  Cinsiyet:
  Kadın
  Meslek:
  Karmaşıkkk
  Yer:
  TÜRKİYE
  Banka:
  5.771 ÇTL
  Yengeç
  Bunlar, hissetmekten, hayatın her noktasını dolu dolu ve duyarak yaşamaktan zevk alırlar. Bir çocuk gibi, düşüncenin doğuşu onlara sevinç verir ve her şeyi beslemek isterler.

  aynı ben
   
 4. RUZG4R

  RUZG4R ÖylesinE ♔ Özel üye

  Katılım:
  8 Ekim 2011
  Mesajlar:
  6.077
  Beğenileri:
  3.355
  Ödül Puanları:
  10.580
  Cinsiyet:
  Erkek
  Banka:
  2.720 ÇTL
  Hiç bir şey anlamadım ..=BB
   
 5. yaren*

  yaren* Herşey olması gerektiği gibi ;) Özel üye

  Katılım:
  24 Haziran 2011
  Mesajlar:
  8.135
  Beğenileri:
  114
  Ödül Puanları:
  4.730
  Yer:
  Kimseye ihtiyacım yok ben kendime bile fazlayım...
  Banka:
  4.398 ÇTL
  Koç
  Bunlar için hareketlilik esastır. Hep hareket halinde olma ihtiyacı duyarlar. Gerçek başarıyı kendi güçleri ile ulaşabilecekleri amaçlar olarak görürler, onlara göre enerji gücü; güç de bağımsızlık ve özgürlüğü getirir. Amaçlarına ulaşmak için zihinsel güçlerini egoları ile birleştirirler

  kısmen doğru..:)
   
 6. RUZG4R

  RUZG4R ÖylesinE ♔ Özel üye

  Katılım:
  8 Ekim 2011
  Mesajlar:
  6.077
  Beğenileri:
  3.355
  Ödül Puanları:
  10.580
  Cinsiyet:
  Erkek
  Banka:
  2.720 ÇTL
  Acaba gariplik bendemi yav şans noktası nee:D

  Tanım bu
  Şans noktası bildiğimiz anlamda doğum haritanızda şanslı olduğunuz konuları veya anıları gösterir. Ancak kişi tüm çabası ile bir amaç için çalışmazsa, fırsatlar, şans ve başarı soyut bir düşünce olarak kalmak zorundadır. Her insanın başka amaçları vardır. Herkes umutlarını, düşlerini gerçekleştirmek ister, insanlara yaşama zevki ile başarma isteğini de bu amaçlar sağlar.

  Noktam bu:D

  İkizler
  Şans noktası ikizler burcuna düşen kişileri en çok mutlu edecek şey haberleşme ve öğrenmekle ilgilidir. Onlara göre yaşamlarındaki kişiler düşünceleri için önemlidir, kendileri için değil. Her şeyin yüzeysel olmasını isterler. Bağımsızlığı sevdiklerinden duyguları ile takılmak İstemezler. Çeşitli düşünce ve kuramlardan, kişisel olmayan gözlemlerden zevk alırlar. Sosyal bir gruba ya da bir ülküye katılmak isterler.


  Şakamı bu :D
   
 7. arz-ı hal

  arz-ı hal şşşşştttttttt Özel üye

  Katılım:
  29 Kasım 2011
  Mesajlar:
  9.004
  Beğenileri:
  559
  Ödül Puanları:
  5.980
  Meslek:
  artık sadece eş ve anne
  Yer:
  Beşitaş'ın tam ortası
  Banka:
  4.207 ÇTL
  Koç
  Bunlar için hareketlilik esastır. Hep hareket halinde olma ihtiyacı duyarlar. Gerçek başarıyı kendi güçleri ile ulaşabilecekleri amaçlar olarak görürler, onlara göre enerji gücü; güç de bağımsızlık ve özgürlüğü getirir. Amaçlarına ulaşmak için zihinsel güçlerini egoları ile birleştirirler.


  fazlasıyla doğru:D
   
 8. yaren*

  yaren* Herşey olması gerektiği gibi ;) Özel üye

  Katılım:
  24 Haziran 2011
  Mesajlar:
  8.135
  Beğenileri:
  114
  Ödül Puanları:
  4.730
  Yer:
  Kimseye ihtiyacım yok ben kendime bile fazlayım...
  Banka:
  4.398 ÇTL
  normal olmadığını biliyordum zaten:D
   
 9. RUZG4R

  RUZG4R ÖylesinE ♔ Özel üye

  Katılım:
  8 Ekim 2011
  Mesajlar:
  6.077
  Beğenileri:
  3.355
  Ödül Puanları:
  10.580
  Cinsiyet:
  Erkek
  Banka:
  2.720 ÇTL
  ben normalim konu garip :D
   
 10. yaren*

  yaren* Herşey olması gerektiği gibi ;) Özel üye

  Katılım:
  24 Haziran 2011
  Mesajlar:
  8.135
  Beğenileri:
  114
  Ödül Puanları:
  4.730
  Yer:
  Kimseye ihtiyacım yok ben kendime bile fazlayım...
  Banka:
  4.398 ÇTL
  konuyu garip bulan bir sensin buda garip:D
   
Benzer Konular
 1. Suskun
  Mesaj:
  1
  Görüntüleme:
  5.118
 2. Suskun
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  20.763
 3. BeReNN
  Mesaj:
  1
  Görüntüleme:
  999
 4. nestling_

  Şans

  nestling_, 23 Ocak 2015, Paylaşıldığı Yer: Tanışma
  Mesaj:
  20
  Görüntüleme:
  965
 5. ZeyNoO
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  416
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş