Çağan Irmak'tan Bir Film Daha

kelebek

-ütopik-
V.I.P
Katılım
9 Hzr 2006
Mesajlar
9,859
Beğeniler
136
#1
Babam ve Oğlum ile Ulak’ın ardından Çağan Irmak’tan yeni bir film..

Üç yıl önce çektiği ‘Babam ve Oğlum’ filmiyle, ödül rekorları kıran genç yönetmen Çağan Irmak, geçtiğimiz yaz yeni bir film çekti. Hikayesi yalnızlıklar, yemekler, anneler, eski şarkılar ile aşk üzerine kurulu olan ve Irmak’ın ‘Issız Adam’ ismini verdiği yeni filmi 7 Kasım’da da vizyona girecek.

BU KEZ GENÇLERLE ÇALIŞMAYI SEÇTİ

Hümeyra ve Çetin Tekindor’un başrollerinde yer aldığı ‘Ulak’ filmi, beklendiği kadar ses getirmeyen Irmak, ‘Issız Adam’da usta oyuncular yerine genç yeteneklere şans verdi. Filmin senaryosuna da imzasını atan ünlü yönetmen şu isimlerle çalıştı: Cemal Hünal, Melis Birkan, Yıldız Kültür, Şerif Bozkurt, Gözde Kansu, Aslı Aybars ve Goncagül Sunar.

ŞERİF SEZER’E DE ROL YOK

Irmak, son üç filmi ve dizilerinin vazgeçilmez oyuncusu Şerif Sezer’e de ‘Issız Adam’da rol vermedi. Hümeyra, Çetin Tekindor ve Yetkin Dikinciler de Sezer’le aynı kaderi paylaştı. Yapımcılığını Most Production’un üstlendiği ‘Issız Adam’; modern hayatın yalnızlaştırdığı insanları konu aldı. Çekimlerine 15 Ağustos’ta başlanan film; Cihangir, Taksim, İstiklal Caddesi ve Çukurcuma’da çekildi.

YALNIZLIKTAN AŞKA YER AÇAMIYORLAR!

Olaylar şöyle gelişiyor: "Alper (Cemal Hünal) 30’lu yaşlarda, gurme sayılacak düzeyde yemek kültürü olan kendi restoranının sahibi iyi bir aşçıdır. Ada ise (Melis Birkan) 20’li yaşlarının sonlarında, güzel, çocuk kostümleri tasarlayıp diken, mütevazı, hayatta fazla inişleri çıkışları olmayan genç bir kadındır.

İki farklı ve birbirinden bağımsız kişinin yolu bir gün Beyoğlu’ndaki kitapçıda kesişir. Ada ve Alper’in yaşamlarında ilk defa karşılaştıkları tutkulu aşkın ilk sinyalleri; Ada’nın aradığı kitabı Alper’in bulması ve içine kendi cep telefon numarasını yazmasıyla başlar. Alper kopamadığı özgür hayatinin içersinde Ada’ya yer açmaya çalıştıkça yaşamının daraldığını fark eder.

Sabah​
 

Benzer konular

Top