1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Çağatay Ulusoy

Konusu 'Ünlüler' forumundadır ve Suskun tarafından 30 Aralık 2011 başlatılmıştır.

1. Suskun

Suskun V.I.P V.I.P

Beğenileri:
    302
    Ödül Puanları:
    6.230
    Yer:
    Türkiye
    Banka:
    4.001 ÇTL
    doğan Çağatay Ulusoy
    23 Eylül 1990

Kıvanç Tatlıtuğ Kenan İmirzalıoğlu gibi bir çok ünlü ismi, sinema ve Podyum dünyasına kazandıran Best Model yarışmasının 2010 birincisi olarak adını duyurdu. En büyük hayalinin kaliteli dizilerde rol almak olduğunu belirten Çağatay Ulusoy bugüne dek Aşkı Memnu, Maskeli Balo dizilerinde konuk oyuncu olarak yer aldı. Ayrıca Fo-Re Spor katalog çekiminde yer alan oyuncu şu anda Adını Feriha Koydum dizisinde Emir
    karakterini canlandırıyor.
    Çağatay Ulusoy İstanbul Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı bölümünde öğrenimini sürdürmektedir.

2. felsefe_mi

felsefe_mi ...!... Özel üye

Beğenileri:
    426
    Ödül Puanları:
    3.730
    Banka:
    65 ÇTL
    Ergenlerin yeni gözdesi :-)
    biz yaşlandık hala kenan imirzalıoglunda kaldik :-)

3. arz-ı hal

arz-ı hal şşşşştttttttt Özel üye

Beğenileri:
    560
    Ödül Puanları:
    5.980
    Meslek:
    artık sadece eş ve anne
    Yer:
    Beşitaş'ın tam ortası
    Banka:
    356 ÇTL
    Temiz yüzlü biri ama itici bir yanı var çözemedim:P

4. BeReNN
    Uykumvar

BeReNN Özel Üye Özel üye

Beğenileri:
    462
    Ödül Puanları:
    5.330
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    Istanbul, Turkey
    Banka:
    526 ÇTL
    Tek beğendim aktör[​IMG] Üstüne tanımam bunlar yeni nesilin olsun bana bunu yollayın:P:P

5. Papatya
    Meşgul

Papatya Sözlerimi geri alamam.* Süper Moderatör

Beğenileri:
    6.348
    Ödül Puanları:
    10.980
    Yer:
    Seattle.
    Banka:
    867 ÇTL

2010 yılında Best Model of Turkey birincisi oldu İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi Sulama Sistemleri bölümünde eğitim görmüş ve aynı zamanda Ayla Algan'dan oyunculuk dersleri almaya başlamıştır.

Ayrıca, haftada iki kez Akademi 35 Buçuk Sanat Evi'nde oyunculuk dersi almaktadır.

İlk rolü 2011'de Show TV'de yayınlanan Adını Feriha Koydum dizisindeki Emir Sarrafoğlu karakteridir. Dizi 2 sezon sürmüştür. Diziye devam ederken 2011'de Anadolu Kartalları filminde de önemli bir rol oynamıştır. Filmde Üsteğmen Ahmet Onur karakterini canlandırmış ve bu rolüyle de büyük beğeni toplamıştır.

Dizi devam ederken yine aynı kanalda yayın yapan Eve Düşen Yıldırım dizisine konuk oyunculuk yapmıştır. Yine Emir Sarrafoğlu karakterini canlandırmıştır. Başrol oyuncusu Hazal Kaya'nın Adını Feriha Koydum'dan ayrılması ve Feriha karakterinin ölmesiyle dizi 3.sezonda Adını Feriha Koydum:Emir'in Yolu adıyla sezona ekibe yeni dahil olan oyuncularla başlamıştır. Başrol Çağatay Ulusoy'un partnerlerinden biri Zeynep Çamcı olmuştur. Birkaç bölüm başarıyla devam eden dizi düşen reytingler ve gelen eleştiriler nedeniyle yine isim değiştirip sadece Emir'in Yolu adıyla yayın hayatına devam etmiştir. Bu defa dizinin Adını Feriha Koydum dizisi ile bir bağlantısı kalmamış ve konu tamamen değişmiştir. Çağatay Ulusoy'un Emir'in Yolu'ndaki partneri Eve Düşen Yıldırım dizisi ile tanınan Gizem Karaca olmuştur. Bu dizide birkaç bölüm yayınlandıktan sonra yayından kaldırılmıştır. İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından 25 Ocak 2013 tarihinde yapılan operasyonda aralarında ünlü isimlerinde bulunduğu 35 kişi gözaltına alınmıştır. Bu ünlü isimlerden bazıları Çağatay Ulusoy, Gizem Karaca, Yusuf Akgün, Cemal Hünal, Cenk Eren, Selen Seyven ve Çağatay Ulusoy 'un menajeri Selin Borankay'dır. Cenk Eren ile Cemal Hünal aynı gün serbest bırakılmıştır. 26 Ocakta ise Selen Seyven serbest bırakılmıştır. 28 Ocak 2013 te adliyeye sevk edilen 35 kişiden Çağatay Ulusoy, Gizem Karaca, Yusuf Akgün ile beraber 15 kişi serbest bırakılmıştır.

Ay Yapım'ın yaptığı, senaryosunu Ece Yörenç'in yazdığı ve 2013 yılının Eylül ayında Star TV'de yayınlanmış olan ünlü Amerikan dizisi The O.C'nin yerli uyarlaması Medcezir dizisinde başrol oynayarak ününü arttırmıştır. Dizide Çağatay Ulusoy'a Serenay Sarıkaya eşlik etmiştir.

En son Leyla Lydia Tuğutlu ile Delibal adlı filmde rol almıştır. 2016'da Colin's markasının reklam yüzü olan Ulusoy Bize Uyar adlı reklam filminde Victoria Secret mankenlerinden Taylor Marie Hill ile birlikte yer almıştır.

Yapımcılığı Ay Yapım'ın yaptığı, Show TV'de yayınlanan İçerde dizisinde Sarp Yılmaz karakterini canlandırmaktadır.

Kaynak : Vikipedi.

Sayfayı Paylaş