"Cahil, Siyaset Acemisi, Çırak"

Papatya

Men sebete nebete...
Süper Moderatör
Katılım
6 Ags 2012
Mesajlar
22,842
Beğeniler
6,505
Şehir
Seattle.
#1Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'Kürecik'i kapatın, İsaril'e bilgi gitmesin' şeklindeki çıkışına da yanıt verdi.

Başbakan Erdoğan Pakistan ziyareti öncesinde havaalanında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

İşte Başbakan Erdoğan'ın konuşmasının satır başları:

"Biz İsrail ve Gazze arasındaki ateşkes görüşmelerin Mısır aracılığıyla yürütülmesini istedik. Bazı arkadaşlarımızı orada bıraktık. İstihbarat Müsteşarım ve Genel Başkan Yardımcım orada. taraflar arasında müzakereleri yürütme gayretindeler. Ahmet Bey'in Gazze'de yine ilgili ülkelerle yaptığı görüşmeler var. Karşılıklı metinler bu arada alındı verildi.

Ben Kahire'deyken bazı metinler geldi gitti. Bu metinler üzerinde mutabakat sağlanamadı. İlaveler ve çıkarmalar yapıldı. En son Hamas dün gelen metni kabul etmişti. Artık İsrail'den metin açıklaması bekleniyordu. Ne yazık ki beklenen karar çıkmadı ve İsrail acımasızlığını sürdürmekte. Arkadaşlarımız Gazze'den ayrılırken arkalarındaki 2 gazeteciyi şehit ettiler. Burada yaşanan tablo bu. Görüşmeler Mısır öncülüğünde devam ediyor Türkiye ve Katar olarak sürece katkıda bulunuyoruz.

KÜRECİK'TEKİ RADAR ÜSSÜ

Eğer NATO'nun kurduğu bir üssü biz İsrail için kuruldu diye gösterirsek bu bir siyasi acemiliktir. Sayın Kılıçdaroğlu siyasette henüz çırak. NATO'nun daha önce olan üssü tekrar kuruluyor. Füze kalkanı diyor. Burada da cahil. Burada füze müze yok. Füze oraya yerleştirilecekse bunun onayı bizden çıkar.

Bu bir NATO radar üssüdür ve biz NATO üyesi bir ülkeyiz. Bu bölgeye dünyaya yönelik olarak kurulmuştur. Biz de NATO'ya evet demişiz ve şartlarımız da var. İstediğimiz zaman onu oradan kaldırma hakkına da sahibiz.

'ADAM GİBİ ÖLELİM' SÖZLERİ

Gazzeli kardeşlerimiz binalarının üzerine Türk bayrağı dikiyorlarsa, Dışişleri Bakanımızı görüp kucaklıyorsa bizim bu sözleri ifade etmemizden daha doğal ne olabilir. Davos'taki süreç bitmiştir diyor MHP lideri. Bu konuda hangi ülkeyi ziyaret ettin diye sorsanız hiç bir şeyden haberi yok.

Maalesef bu ülkenin muhalefeti bu. Buna rağmen biz bu mücadelemizi dünyada oturtacağımız yere oturtma gayretindeyiz. Verdiğimiz mücadeleyi omurgalı bir şekilde devam ettireceğiz.

KÜRTÇE HİZMET

Bizim bu konuda attığımız adımlar yeni adımlar. Kongremizdeki maddeler arasında da vardı. Bu şekilde bunlar devam edecek. 4. yargı paketi içinde bunların detayları yönetmeliklerle gündeme gelecektir. Bütün bunları yürüten ekiplerimiz var. Ana dilde savunma konusunda da birileri sahiplenmeye çalıştı. Biz kongrede savunduktan sonra birilerinin gündemine girdi.

Biz gerek sanık gerek idare tarafına adeta işi çift dikiş olarak götürelim istiyoruz. Güven esasına bu iş dayalı olmalı. Yargı kendi tedbirlerini oluşturacağı gibi sanık da ücretini kendisi vermek şartıyla tercümanını getirebilir.

12 EYLÜL DAVASI

12 Eylül süreciyle alakalı olarak burada telekonferans ve ya televizyonlar aracılığıyla kurulan bir sistemle bu tür bir savunmanın yapılması dünyada uygulanan sistemler..

 
Top