Çakma Kozmetik Ürünleri Sezonu Açtı

Safir

Özel Üye
Özel üye
Katılım
4 Mys 2008
Mesajlar
4,712
Beğeniler
270
#1
Yaz aylarında tüketimi artan kozmetik ürünlere karşı tüketicileri uyaran Tüketici Hakları Derneği (THD) Alanya Şube Başkanı Cemal Şencan, son günlerde derneğe başvuranların büyük bölümünün sahte parfümden şikayetçi olduğunu belirtti. Cemal Şencan, orijinal ambalajlı sahte parfümlerin müşterilere pazarlandığını kaydetti.

Özellikle insanların yoğun olduğu turizm bölgelerinde sahte ürünlerin piyasaya çok fazla sürülebildiğine işaret eden Şencan, sahte kozmetik ürünlerin çoğunda yabancı maddelere rastlandığını kaydetti.

NASIL ANLAYACAKSINIZ?

Cemal Şencan kozmetik ürünler alırken dikkat edilmesi gerekenleri sıraladı: “Şüpheli ürünler alınmamalı, pazar yerlerinde kontrolsüz satılan ürünleri almamaya özen gösterilmeli, satın alınacak kozmetiklerin özellikle dış ve iç ambalajları temiz olmalı, ürünlerin üzerindeki yazılar düzgün ve okunabilir olmalı, yönetmelik açısından gerekli olan içeriği, miktarı, saklama koşulları, son kullanma tarihi veya açıldıktan sonraki kullanım süresinin yazılmış olmasına dikkat edilmeli, cam şişeli ürünlerin, içindeki sıvıların berrak olmalarına özen gösterilmeli."

ALERJİ YAPIYOR

Sahte ürünlerin ciltte tahriş, kızarıklık, kaşıntı ve döküntüye, hatta ciddi boyutlarda alerjik sorunlara neden olduğunun altını çizen Şencan, yapılan araştırmalarda, sahte parfüm ve benzeri ürünlerde fazla miktarda metanol saptandığını kaydetti. Şencan, sahte ürünlerin çevre sağlığına zararları yanında, sprey deodorant ve diğer kozmetiklerin içeriğindeki maddelerin ozon tabakasını tahrip ettiğini de hatırlattı.


Bugün
 
Katılım
12 Şbt 2009
Mesajlar
12
Beğeniler
0
Yaş
56
Şehir
Ordu/Kumru
#2
Helalınden para kazanmak zor gelıyor bu gibi yerlerın tıcaretı bıle doğru degil helalını düşünen kişi bu işi zaten yapmaz ben müslümanlar için soylüyorum bir müslümam kozmetık mağazalarından ve bunu gıbı ruj farüm doğa yapısını bozacak hiç bir şey alamaz ve kulanamaz tabı anlayana slm
 

Benzer konular

Top