Çalınan Fotoğraf Makinesini Bulma

aslann

Ülken İçin Yaşa Aşkın İçin Öl!
Katılım
25 Tem 2009
Mesajlar
7,623
Beğeniler
515
Şehir
MAVİ
#1
stolencamerafinder.comBuraya sizin makinenizle çekilmiş bir fotoğrafı sürükleyip bırakabilir yada seçip yükleyebilirsiniz. Yükleme işlemi bittikten sonra karşınıza çıkan ekrandan fotoğraf makinesinin çalındığını, yada makinenizi kaybettiğinizi raporlayabiliyorsunuz.
Sizin seri numarası ile internette yüklenmiş (500px, Flickr gibi) fotoğraflardaki seri numaraları karşılaştırılıp eşleşme aranıyor. Eğer eşleşme bulunursa size fotoğrafın bulunduğu sayfanın linkini , nereden yükleme yapıldığını gösteriyor.

Ayrıca diyelim ki bir fotoğraf makinesi buldunuzx onuda bulduğunuzu raporlayabilirsiniz. Elbette daha fazla seçenek ve ayrıntılar için pro sürümüne geçmelisiniz.
 

aslann

Ülken İçin Yaşa Aşkın İçin Öl!
Katılım
25 Tem 2009
Mesajlar
7,623
Beğeniler
515
Şehir
MAVİ
#2
cameratrace.comCamera Trace , Fotoğraf makinesinin seri numarasını kayıt altına aldıktan sonra bize özel kod yardımıyla internette arama yapıyor. Bizim fotoğraf makinemizin seri numarasıyla uyuşan fotoğrafların ne zaman ve nerede çekildiği hakkında bize bilgi veriyor.
2006 yılından itibaren yüklenen tüm fotoğrafları araştıran camera trace uygulaması 300 farklı markadaki 11 milyon fotoğraf Makinesini tanıyor.
 

Benzer konular

Top