‘Can borcu’ olan arkadaşının canını aldı

Katılım
3 Arl 2006
Mesajlar
488
Beğeniler
7
Şehir
Ankara
#1


‘Can borcu’ olan arkadaşının canını aldı

Mithat ÜNAL/ANAMUR (Mersin), (DHA)

MERSİN’in Bozyazı İlçesi’nde 20 yaşındaki Mustafa Gedik, 2004 yılında tarım ilacı içerek intihara kalkıştığı sırada kendisini hastaneye yetiştirerek hayatını kurtaran akrabası ve yakın arkadaşı 27 yaşındaki Ali Gedik’i boğazını keserek öldürdü.


Olay, ilçeye bağlı Gözsüzce Köyü’nde dün akşam saatlerinde meydana geldi. İstanbul’da askerliğini yaparken psikolojik sorun yaşadığı için 3 aylık hava değişimine gelen Mustafa Gedik, köy kahesine girdi. İddiaya göre Gedik, uzaktan akrabası ve aynı zamanda çok yakın arkadaş olduğu Ali Gedik’in masasına oturdu. Mustafa Gedik, arkadaşından sigara istedi, ancak olumsuz yanıt aldı. Bu nedenle iki arkadaş arasında tartışma çıktı.

Kahveden hızla ayrılan Mustafa Gedik, bir süre sonra ekmek bıçağı ile geri döndü. Gedik, hiç konuşmadan Ali Gedik’in oturduğu sandalyenin arkasından yaklaşarak bıçakla arkadaşının boğazını kesti. Kanlar içinde yere yığılan Ali Gedik olay yerinde yaşamını yitirdi. Ali Gedik’in cenazesi Adana Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

HAYATINI KURTARMIŞTI


Ali Gedik’in cenazesi bugün Adli Tıp Kurumu’ndan alınarak köyünde gözyaşları arasında toprağa verildi. Cenazede, anne 57 yaşındaki Sıdıka Gedik ile baba 60 yaşındaki Bahri Gedik, sinir krizi geçirdi. Cenazeye katılan köylüler, psikolojik tedavi gördüğü belirtilen Mustafa Gedik’in 24 Kasım 2004 tarihinde zirai ilaç içip intihara kalkıştığını, onu son anda gören Ali Gedik’in ise hastaneye yetiştirip hayatını kurtardığını anlattı. Bu nedenle Mustafa Gedik’in arkadaşı Ali’ye sürekli ‘Sana bir can borcum var’ dediği belirtildi.

Cinayeten sonra gözaltına alınan Mustafa Gedik, sorgulanmasının ardından çıkarıldığı mahkemece ‘kasten adam öldürmek’ suçundan tutuklandı.​


hürriyet.com
 
Top