1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Çay İyileştirir

Konusu 'Okunası Yazılar' forumundadır ve dderya tarafından 20 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. dderya
    Ayyaş

dderya kOkOşŞ Süper Moderatör

Beğenileri:
    7.520
    Ödül Puanları:
    11.080
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    izmir :)
    Banka:
    153 ÇTL
    Aşağı indim. Binanın kapı önüne. Hava karanlık. Zaman zaman sokağı aydınlatmayan lamba bugün yanıyor. Sayesinde yazabiliyorum.
    Şu günlerde etrafımdakilerin farkına varmaya başladım. Etrafımdaki insanların… Çoğu zaman insanlarda, simalarında gördüğüm şey mutsuzluk.
    Asık yüzler her tarafımızda. Otobüste, sokakta, okulda, iş yerlerinizde, evinizde, her yerdeler. Belki siz de o mutsuz insanlardan birisiniz.
    İstemez miydiniz birinin üzgün halinizi görüp selam vererek bu halinizin sebebini sormasını? Sizi dinleyip yanınızda olmasını istemez miydiniz?
    Ben yaşadım bunu. Neredeyse tıpkısını… Çok şaşırmıştım. Konuşamamıştım. Ama yine de durmamıştı o. Beni bırakıp gitmemişti. Sormuştu, anlamaya çalışmıştı. Kendi yaşadıklarını anlatıp beni ezmişti. Ezilmiştim. Çay içmiştik. Anlatamamıştım hiçbir şeyi.
    O günden sonra iyileşmeye başladım. O gün içtiğim çay beni iyileştirdi. O günden sonra, dünyada benim halimde ne kadar çok insan olduğunu fark ettim. Bir tokat gibi indi suratıma.
    Biz de onun gibi olabiliriz. Tek çayla insanların hayatını güzelleştirebiliriz. Bırakın başkaları ne derse desin. Bırakın ne düşünürse düşünsünler.
    İnsanların o ve onun gibilerine çok ihtiyacı var. Onun gibi meleklere…
    Melek olamasak da düşmüşlere el uzatabiliriz. Onları ayağa kaldırabiliriz.
    Gün gelecek el uzattığımız insan bizden yüz çevirecek. İstemeyecek ayağa kalkmayı. Bizi başından atmaya çalışacak. Ama biz, onun gibi bırakmayacağız. Soracağız. Anlamaya çalışacağız. Durmayacağız. Yanında olduğumuzu göstereceğiz.
    Birini mutlu etmek o kadar da zor değil. Hiç zor değil. Azıcık cesaret. Ufacık…
    Yapabiliriz.

2. Katip
    Hoşgörülü

Katip Özel Üye Özel üye

Beğenileri:
    2.391
    Ödül Puanları:
    5.580
    Meslek:
    ?
    Yer:
    Uzaklarda ...
    Banka:
    82 ÇTL
    Bazen merhaba,nasılsın iyimisin demek bile bir insanı mutlu etmeye yeter. Yeterki önemsediğinizi hissettire bilesiniz.

Sayfayı Paylaş