Çayla Yapılan Maskeler..

TeBeSSüm

Pamuk Prenses 🌸
Süper Moderatör
Katılım
19 Eyl 2006
Mesajlar
6,513
Beğeniler
3,570
Yaş
30
Takım
BEŞİKTAŞ
#1


Birçoğumuzun içmekten büyük zevk aldığı çay, cildimizi yenilememize yardımcı oluyor.

İçerisinde bulunan antioksidan ve cilde sağladığı nem sayesinde; cildimiz daima genç, canlı ve pürüzsüz görünecek. Çay maskeleri cildi güneşten korumasının yanı sıra, gerginleşmesini, yaşlanma izlerinin ortadan kaldırılmasını, gözeneklerin sıkılaşmasını ve göz altı morluklarının yok edilmesini sağlar. Evde pratik olarak yapabileceğini çay maskeleri denemenizi öneririz.

Çay ve muz
Orta büyüklükte bir muzu içine iyice ezip, üzerine demlediğiniz çaydan iki yemek kaşığı ekleyerek macunumsu bir kıvam elde etmelisiniz. Maskeyi yüzünüze sürüp 15-20 dakika kadar beklettikten sonra suyla durulamalısınız. Bu maske, sayesinde cildiniz ihtiyacı olan neme kavuşur ve lekeler azalır.

Çay, pirinç unu ve limon
Üç yemek kaşığı pirinç unu, iki yemek kaşığı demlenmiş çay ve iki üç damla limon suyunu karıştırıp, karışımı göz altlarınız ve yüzünüze hafif bir masajla sürmelisiniz. Ciltte 20 dakika kadar bekletip, soğuk suyla durulamalısınız. Bu sayede, göz altlarında oluşan mor halkaları ve şişkinliği azaltır. Ayrıca cildin daha gergin ve genç görünmesini sağlar.

Çay ve çikolata
Çay ve çikolata, antioksidan açısından oldukça zengindir. Antioksidan özelliklerinden faydalanmak için üç ya da dört yemek kaşığı kakao tozunu, üç yemek kaşığı demlenmiş çayı karıştırıp yüzünüze sürebilirsiniz. 15-20 dakika kadar yüzünüzde bekletip sonrasında suyla durulayabilirsiniz. Bu maske sayesinde cilt her zaman dinç ve genç görünür.

Çay ve mısır unu
Siyah noktalardan kurtulmak için çay maskesini deneyebilirsiniz. Üç kaşık mısır ununu, üç kaşık demlenmiş çay ile karıştırıp, yüzünüze sürmelisiniz. Yarım saat sonra yüzünüzü soğuk suyla durulamalısınız.

Çay ve krem
Genişlemiş gözenekleri sıkılaştırmak için çayla yapılan pratik maskeyi uygulamanızı tavsiye ederiz. İki yemek kaşığı nemlendirici kremin içine, iki tatlı kaşığı çay eklemelisiniz. Karışımı yüzünüze sürüp 10 dakika beklettikten sonra soğuk suyla durulamalısınız.

 

Benzer konular

Top