1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

Çekici insanların 10 sırrı

Konusu 'Aşk' forumundadır ve dderya tarafından 10 Eylül 2017 başlatılmıştır.

 1. dderya

  dderya kOkOşŞ AdminE

  Katılım:
  29 Temmuz 2013
  Mesajlar:
  12.184
  Beğenileri:
  7.984
  Ödül Puanları:
  11.080
  Cinsiyet:
  Kadın
  Meslek:
  Öğrenci
  Yer:
  izmir :)
  Banka:
  126 ÇTL
  Herkes çekici insanlarda özel bir şeyler olduğunun farkındadır ama net olarak ne olduğunu söyleyemez. İyi bir görünüm önemliyse de çekicilik daha farklı özellikler gerektirir. İşte bu insanların bazı ortak noktaları:


  1. Herkes karşı konulmaz olabilir
  Karşı konulmaz insanlara doğuştan özel bir hediye verilmiş gibi gözükebilir, halbuki işin gerçeği, başkalarını etkilemek ve istediklerine ulaşmak için hayatları boyunca öğrendikleri ‘sırlar’ vardır. Bunlardan en büyüğü de herkesin karşı konulmaz olabileceği gerçeğidir. Bugün her kim olursanız olun, çekicilik, karizma ve cazibe zamanla öğrenilip geliştirilebilecek becerilerdir. Bunu bir hedef olarak belirlediğinizde, gerekli alışkanlıkları edinmeniz kolaylaşacaktır.

  2. Beden dili ilgilendiğinizi gösterir
  Vücut dili, çekici insanların hakim olduğu becerilerden biridir. Çoğu insan kendisini nasıl taşıdığını, ne sıklıkta gülümsediğini, ne zaman göz teması kurması ve nasıl durması gerektiğini düşünmezken, çekici insanlar tüm bunların bilincindedir ve üstlerinde kontrol sahibidir.

  3. Vokal beceriler değerlidir
  Hızlıca dikkatinizi çeken bir sese yöneldiniz mi hiç ya da birinin ses tonu ile hipnotize olmuş gibi hissettiniz mi kendinizi? Karşı konulamaz insanlar genellikle rezonans, zamanlama ve konuşurken duyguların doğru kullanımı gibi vokal becerilere dair ustadır.

  4. Empati karşı konulmaz olmaya bir köprüdür
  Eğer karşınızdaki insanın bakış açısına önem verdiğinizi gösterirseniz, bu sizi onun için daha çekici kılacaktır. Empati kurmak, kendinizi karşınızdaki insanın yerine koymak, düşüncelerini, duygularını ve hareketlerini anlamaya çalışmak demektir. Bu beceri insanlar arasında güçlü bağlar kurulmasına yardımcı olur.

  5. Dinleme becerisi önemlidir
  Birisi kendini size açtığında ve sizin her söylediğinizi dinlediğinde, kabuğunuzdan çıkmanıza neden olur. Doğal olarak kendini daha çok ortaya koyar, onunla daha çok paylaşımda bulunmak istersiniz. Gerçek ilgi sahte olamaz ve her zaman takdir ve hayranlıkla karşılanır.

  6. Özgüven çekicidir
  Durum ne olursa olsun, kendine güvenen bir kişi her zaman çekici olacaktır. Kötü zamanlarda, insanlar zorluklarla yüzleşmek için ve iyi zamanlarda da büyümeyi ve yaratıcı düşünceyi teşvik etmesi için bir lider arayacaktır. Özgüven, etrafınızdakilerin güvende ve güçlü hissetmesini sağlar ki bu da onların hep orada olmasını sağlayacaktır.

  7. İlk intiba önemlidir
  İlk izlenim, olayların tüm geleceğini belirleyebilir. Adil görünmeyebilir ama çoğu zaman, birisi ile geçirdiğiniz ilk anlar, karşınızdaki insanın kişiliğinize dair algısını şekillendirebilir. Kötü bir izlenimin üstesinden gelmek çok uzun zaman alabilir. Gülümsemek, göz teması kurmak ve ilgi göstermek iyi bir ilk intiba için kullanabileceğiniz becerilerdir.

  8. Her duruma uyum sağlayabilmek
  Gerçekten karşı konulmaz insanlar, zaman ya da mekanı önemsemeksizin diğer insanları etkilemeyi bilirler. Kalabalık bir bar ya da ofis ortamı fark etmez, nasıl sakin, özgüvenli, samimi olacaklarının farkındadırlar. Adaptasyon ve bir durumu okuyabilme becerisi sizi her pozisyonda çekici kılar.

  9. Otantik ve kendiniz olmayı bilmelisiniz
  Karşı konulmazlık, genellikle benzersiz ve farklı olmanın bir yan ürünüdür. İnsanlar, yaratıcı ve farklı düşünce ve tavırlara sahip olanları çekici bulurlar. Olmadığınız bir insan gibi davranmaya çalışmayın. Her bireyin kendisini özel kılan nitelikleri vardır, bunları ön plana çıkarmaya çalışın.

  10. İnsanlarla ilişki kurmanın bir yolunu her zaman bulun
  Çekici insanlar, yeni insanlarla ilişki kurmanın yolunu her zaman bulur. Öz saygısı yüksek insanlar dışarıdan genellikle mesafeli ve kayıtsız görünse de gerçek çekicilik sizin de etrafınızdakiler gibi olduğunuzu hissetmelerini sağlamanıza bağlıdır. Sizinle ne kadar çok ortak noktası olduğunu hissederlerse, o kadar çok insana hitap edersiniz. Ne kadar farklı ve sıra dışı olsanız da unutmayın ki ortaklıklar sağlam bir temel oluşturmada önemlidir.
   
  YoRuMSuZ bunu beğendi.
 2. Cscerez

  Cscerez Üye

  Katılım:
  6 Ocak 2017
  Mesajlar:
  20
  Beğenileri:
  9
  Ödül Puanları:
  130
  Cinsiyet:
  Kadın
  Banka:
  106 ÇTL
  Ne sırlar varmış ya biz bilmiyormuşuz. Teşekkürler.
   
Benzer Konular
 1. k@LpSiz_K@fKéF
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  561
 2. BeReNN
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  693
 3. cemree
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  406
 4. Suskun
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  502
 5. dderya
  Mesaj:
  2
  Görüntüleme:
  667
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş